do kasy suma: 0,00 zł
Do darmowej wysyłki zostało Ci:
wyszukiwarka zaawansowana
Filtr Mini Sawyer 1
  • promocja

Filtr Mini Sawyer

Cena: 149,00 zł 189,00 zł 149.00
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Przesyłka od:
ilość szt.
Producent: SAWYER
Kod produktu: 00012282
Masz pytania ? zapytaj o produkt

Opis

 

Nieduży filtr do wody Sawyer Mini Water Filtration System to kompaktowe rozwiązanie, które pomoże przygotować wodę do picia. Pozwala ograniczyć noszone zapasy wody pitnej i korzystać z jej naturalnych źródeł, takich jak strumienie czy jeziora.

Świetny model filtra do wody przygotowany specjalnie dla turystów i miłośników podróżowania. Niewielkie wymiary oraz waga świetnie sprawdzają się w podróży i pozwalają uzyskać łatwy dostęp do czystej wody.

Poręczne filtry do wody marki Sawyer szybko zdobyły uznanie wśród podróżników i turystów na całym świecie. Możliwość łatwego przefiltrowania wody przydaje się nie tylko w czasie wyjazdów na drugi koniec świata, ale również w czasie krótkich wycieczek turystycznych czy górskich wypraw, kiedy priorytetem jest ograniczanie wagi bagażu i zapasów, a także w podróży.

Kompaktowy model Sawyer Mini Water Filtration System powstał z myślą o filtracji wody pochodzącej ze strumieni, potoków, rzek i jezior. Pozwala szybko uzyskać czystą wodę z dużej ilości źródeł. W zestawie znajduje się praktyczny filtr o niedużych rozmiarach (z łatwością mieści się w dłoni). Z jednej strony umieszczono ustnik do picia, a z drugiej gwint, umożliwiający przykręcenie butelki załączonej w zestawie lub skorzystanie z większości plastikowych butelek dostępnych na rynku. Przefiltrowaną wodę można pić bezpośrednio z filtra lub przelewać do innego naczynia, co zapewnia całości bardzo wysoką funkcjonalność.

Jak działa filtr Sawyer Mini Water Filtration System? Wewnątrz filtra znajduje się sieć kanalików w kształcie litery „U”, do których woda dostaje się poprzez mikropory. Kanaliki zatrzymują zanieczyszczenia o średnicy tak małej, jak 0,1 mikrona (mikrometra). Jednocześnie woda bez zanieczyszczeń może przepływać dalej. Tak duża dokładności filtracji pozwala zatrzymać większość szkodliwych bakterii, pierwotniaków i cyst, takich jak na przykład E.Coli, Giardia, Vibrio Cholerea czy Salmonella Typhi. Niezwykle ważna jest wytrzymałość użytej membrany. Dzięki wysokiej trwałości filtr może być wykorzystywany wielokrotnie, dostarczając wiele litrów czystej wody.

Z czasem Sawyer Mini Water Filtration System może stawiać zwiększony opór przepływającej wodzie. Oznacza to, że w filtrze nagromadziła się znaczna ilość przechwytywanych przez niego cząstek. Aby przywrócić wydajność filtra, należy przepłukać go czystą wodą w kierunku odwrotnym, niż przepływała przez niego filtrowana woda. Do tego celu załączono dużą strzykawkę. Kilkakrotne przepłukanie filtra pozwala przywrócić jego wysoką wydajność.

Filtr do wody Sawyer Mini Water Filtration System nie wymaga zasilania ani stosowania żadnych dodatkowych środków. Działa on na prostej, mechanicznej zasadzie, dzięki czemu doskonale sprawdza się zarówno podczas wycieczek turystycznych, jaki i dalekich wypraw. Niemal nieograniczona żywotność filtra pozwala na jego wielokrotne wykorzystywanie. Istotną rzeczą jest jedynie nie dopuszczenie do zamarznięcia filtra w warunkach zimowych, ponieważ może to uszkodzić zastosowaną w środku membranę. Filtr należy w takim wypadku wymienić.

Filtr Sawyer Mini Water Filtration zatrzymuje 99, 99999% bakterii (salmonella, cholera, E.Coli) oraz 99,9999% pierwotniaków (Cryptosporidium, Giardia).

Sawyer Mini Water Filtration System zawiera:

  • Filtr Sawyer Mini Water Filter;

  • Zwijana butelka o pojemności 470 ml z zakrętką;

  • Wężyk do przyczepienie do filtra, pozwalający pić bezpośrednio ze źródła wody, jak przez słomkę;

  • Strzykawka do czyszczenia filtra.

Wymiary filtra: ok. 13,5 x ø3,5 cm
Wymiary butelki po rozłożeniu na płasko: ok. 24,5 × 12,5
Waga: ok. 40 g (filtr), ok. 20 g (butelka), ok. 33 g (strzykawka z wężykiem)


Promocje
Trap BASHA olive 250x170 HIGHLANDER
Trap BASHA olive 250x170 HIGHLANDER
179,00 zł 129,00 zł
szt.
Latarka Guardsman EXPERT 02 200lm MACTRONIC
Latarka Guardsman EXPERT 02 200lm MACTRONIC
99,00 zł 85,00 zł
szt.
Czapka Baseball Navy Blue HELIKON
Czapka Baseball Navy Blue HELIKON
43,00 zł 39,00 zł
szt.
Czapka Baseball Camogrom Polycotton HELIKON
Czapka Baseball Camogrom Polycotton HELIKON
43,00 zł 39,00 zł
szt.
 
do góry
bestseller
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony