Darmowa dostawa od 50,00 zł

Jaki wykrywacz metali wybrać dla początkujących?

2023-04-14
Jaki wykrywacz metali wybrać dla początkujących?

Jaki wykrywacz metali wybrać dla początkujących?

Przygody Indiany Jonesa pobudzały wyobraźnię niejednego z nas. Jeśli i Ty czujesz w sobie żyłkę poszukiwacza skarbów, przyda Ci się wykrywacz metali. Jaki kupić? Jaki wykrywacz metali na początek będzie najlepszy? Przeczytaj artykuł i sprawdź, na co zwracać uwagę.

Wykrywacz metali sprawdzi się nie tylko do poszukiwania skarbów. Przyda się wówczas, gdy zechcesz wykryć przewody elektryczne w ścianach lub sprawdzić, jak przebiega instalacja w ziemi, bez rozkopywania podwórka. Okaże się również niezastąpiony, gdy zgubisz klucze do domu lub obrączkę w lesie czy na plaży.

Jesteś zapalonym poszukiwaczem antyków? Pamiętaj, że według polskiego prawa poszukiwanie ruchomych zabytków przy użyciu różnego rodzaju urządzeń, w tym wykrywaczy metali, wymaga zezwolenia właściciela terenu, na którym zostaną prowadzone poszukiwania, oraz pozwolenia wojewódzkiego konserwatora zabytków. Jeśli zamierzasz szukać zabytkowych artefaktów za granicą, sprawdź, jakie przepisy obowiązują w tej kwestii w kraju, do którego się wybierasz.

Z wykrywaczy metali korzystają również profesjonaliści. Tego typu urządzenia znajdują zastosowanie w pracy archeologa, pracowników ochrony imprez masowych czy służb na lotnisku. W tym artykule poszukamy odpowiedzi na pytanie, jaki wykrywacz metali będzie najlepszy dla osób początkujących, ile kosztuje wykrywacz metali oraz przedstawimy nasz subiektywny ranking wykrywaczy metali.

Jeśli szukasz wykrywacza metalu dla początkujących, odwiedź nasz sklep. Outdoor to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, a poszukiwanie metalowych artefaktów może zmienić się w wyjątkową przygodę. Interesuje Cię wykrywacz metali? Jaki wybrać? Zapraszamy do lektury!

Jak działa wykrywacz metali?

Zanim zaczniesz przeglądać ofertę wykrywaczy metali w sklepach internetowych lub wpiszesz w wyszukiwarkę: „wykrywacze metali ranking” i znajdziesz odpowiedź na pytanie, jaki wykrywacz metali dla początkujących, warto zrozumieć, na jakiej zasadzie działają tego typu urządzenia.

Wykrywacz metalu jest wyposażony w cewkę z magnesem, która emituje fale elektromagnetyczne, przenikające do gruntu. Znajdujący się w pobliżu metalowy przedmiot wytworzy własne fale, o czym poinformuje wykrywacz metalu – czy to sygnałem dźwiękowym, czy też poprzez drganie wskazówki.

Niektóre wykrywacze metali dostępne na rynku – szczególnie te z wyższej półki – mają dodatkowe funkcje. Można wśród nich wymienić m.in. zdolność do wyszukiwania konkretnych przedmiotów. Dzięki temu wykrywacz nie będzie informował o tym, że trafił np. na metalowe śmieci. Inną przydatną funkcją może się okazać możliwość dostrojenia wykrywacza metali do badanego gruntu. Niektóre urządzenia są przystosowane do pracy również pod wodą.

Wykrywacz metali dla początkujących – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na pytanie, do czego konkretnie ma Ci służyć wykrywacz metali. Dzięki temu lepiej zrozumiesz, jaki wykrywacz metali sprawdzi się u Ciebie.

Zasięg wykrywacza metali to jeden z parametrów, na jaki warto zwrócić uwagę. Jeśli zamierzasz szukać większych przedmiotów, dobrym wyborem będzie wykrywacz metali o zasięgu ok. 1,5 m. W przypadku gdy Twoim celem są drobne przedmioty, np. monety czy biżuteria, lepiej sprawdzi się wykrywacz metali o mniejszym zasięgu np. 0,5-0,25 m.

Wykrywacze metali dzielą się na statyczne i dynamiczne. Statyczne detektory metalu wydają ciągły dźwięk, który zmienia się, kiedy urządzenie wykryje metal. Jeśli zależy Ci na cichej pracy, wybierz dynamiczny wykrywacz metali dla początkujących. Wyda on sygnał dźwiękowy dopiero wówczas, gdy w pobliżu znajdzie się metalowy przedmiot.

Interesuje Cię konkretny rodzaj metalu? Wybierz wykrywacz metalu z funkcją dyskryminacji. Dzięki niej detektor będzie wskazywał jedynie przedmioty wykonane ze srebra, złota, aluminium lub innego metalu, na którym Ci zależy. W ten sposób nie będziesz tracić czasu na wyszukiwanie innych metalowych przedmiotów.

Planujesz poszukiwania daleko od domu? Zwróć uwagę na to, czy wykrywacz metali można złożyć lub rozmontować. Dzięki temu zajmie niewiele miejsca w bagażniku czy torbie podróżnej. Jeśli z urządzenia będzie korzystało dziecko, wybierz lekki detektor, którego przenoszenie nie sprawi problemu młodemu poszukiwaczowi skarbów.

Niewykluczone, że Twoje poszukiwania zawiodą Cię nad morze lub nad brzeg rzeki? W takim razie rozważ zakup wodoodpornego wykrywacza metali. Takie urządzenie będzie mogło pracować również pod wodą, a co więcej nie straszne mu deszcze.

Ile kosztuje wykrywacz metali?

Na rynku dostępne są różne wykrywacze metalu. Dlatego też nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje wykrywacz metali. Najtańsze modele można dostać już za 500 zł. Jeśli jednak zależy Ci na wykrywaczu metali wysokiej jakości, przygotuj się na wydatek ok. 1000 zł.

Wykrywacze metali z niższej półki cenowej za około 500 zł z powodzeniem posłużą najmłodszym poszukiwaczom przygód. Jeśli Twoje dziecko interesuje się poszukiwaniem różnego rodzaju metalowych artefaktów, sprezentuj mu niedrogi wykrywacz metali. Zwróć uwagę na to, by detektor nie był zbyt ciężki, tak by Twój poszukiwacz przygód mógł bez wysiłku go przenosić i obsługiwać.

Dobry wykrywacz metali dla początkujących można nabyć za kwotę w granicach od 700 do 1000 zł. Za tę cenę można nabyć przyzwoity, uniwersalny wykrywacz metali, który pomoże Ci znaleźć różnego rodzaju przedmioty – od monet, przez klucze po biżuterię.

Ile kosztuje wykrywacz metalu z wyższej półki? Detektory metalu z zaawansowanymi funkcjami, pozwalającymi wyszukiwać konkretny rodzaj metalu nawet w bardzo zaśmieconym terenie, to wydatek od 1500 do nawet kilku tysięcy złotych.

Wykrywacze metali – ranking

Poniższy ranking wykrywaczy metali obejmuje modele dedykowane początkującym. Z tego względu nie znalazły tu się zaawansowane technicznie sprzęty przeznaczone dla profesjonalistów, którzy chcą nabyć zaawansowany technologicznie wykrywacz metalu. Ranking pomoże wybrać osobom początkującym wykrywacz metali. Opinie użytkowników w internecie również mogą okazać się przydatne podczas wyboru odpowiedniego sprzętu.

5. Wykrywacz metali Bounty Hunter VLF 2.1 pracuje w dwóch trybach: może wykrywać podczas poszukiwań wszystkie metale lub tylko te wskazane przez użytkownika. Lekki i poręczny, prosty w obsłudze, sprawdzi się również jako wykrywacz metali dla dzieci.

4. Wykrywacz metali X5 Quest Metal Detectors pracuje w trzech trybach, które umożliwiają skutecznie poszukiwanie wszystkich metali, monet czy biżuterii. Dioda dodatkowo oświetla miejsce poszukiwań. Detektor można ręcznie lub automatycznie dostroić do stopnia mineralizacji gruntu. Do wykrywacza można podłączyć słuchawki.

3. Wykrywacz metalu Teknetics Eurotek dedykowany jest początkującym i średniozaawansowanym użytkownikom. Lekki, łatwy w obsłudze, pracuje w trybie dynamicznym. Posiada funkcję dyskryminacji metali oraz wskazuje, na jakiej głębokości znajduje się wykryty przedmiot. Umożliwia podpięcie słuchawek. Jego dodatkowe atuty to regulacja czułości i wodoodporność.

2. Wykrywacz metali WGI GROUND EFX MX50 wyróżnia się funkcją PinPointer, która pozwala na precyzyjne namierzanie przedmiotów ukrytych w ziemi. Pracuje w trzech trybach, posiada funkcję dyskryminacji metali. Wodoodporna cewka jest dodatkowo zabezpieczona przed uszkodzeniami mechanicznymi.

1. Wykrywacz metali FISHER F11 to urządzenie dla wszystkich tych, którzy mają duże wymagania co do sprzętu nawet na początku swojej przygody z wykrywaniem metali. Funkcja PinPointer pozwala na precyzyjne zlokalizowanie przedmiotu. Detektor pracuje w trzech trybach i na 6 poziomach czułości. Umożliwia cyfrową identyfikację znaleziska, a ponadto wydaje dźwięki w 4 segmentach.

pixelpixelpixelpixel