Darmowa dostawa od 50,00 zł

Poncha, peleryny

( ilość produktów: 17 )

Peleryna przeciwdeszczowa

Wiosną, latem, czy jesienią. Niezależnie od pory roku w EDC oraz BOBie powinna znaleźć się peleryna przeciwdeszczowa. Ten prosty kawałek ubrania z tworzywa rozwiąże nie jeden problem. Dzięki niemu w każdej chwili będziesz mógł schować się przed deszczem, co uchroni Cię, twoje ubrania i sprzęt przed przemoczeniem. Dlatego jest to tak ważny element wyposażenia. Peleryny przeciwdeszczowe dostępne w naszym sklepie wykonane są z najwyższej jakości materiałów, takich jak Rip Stop Poliester. Cechuje się on przede wszystkim tym, że nie przepuszcza wody w żadnych warunkach, a jednocześnie zapewnia wysoką paroprzepuszczalność. Dzięki czemu noszenie peleryny nie wiąże się z nadmiernym poceniem. Co jest szczególnie ważne podczas letniego deszczu, czy podczas marszu w deszczu. Co więcej, poliester ten jest materiałem bardzo szybko schnącym. Po deszczu wystarczy pelerynę kilka razy strząsnąć, a następnie powiesić na kilka – kilkanaście minut, by cieszyć się całkowicie suchym ubiorem. Wtedy też bez problemu można schować pelerynę do plecaka lub nerki.

Poncho wojskowe

To, co wyróżnia poncho wojskowe to przede wszystkim krój. Każde z nich składa się z obszernego prostokąta, w którym w połowie zrobiony jest otwór z kapturem. Założone ponczo utrzymuje się na miejscu, dzięki oparciu na ramionach oraz na głowie (poprzez kaptur). Jednocześnie bardzo długie końce peleryny chronią doskonale całe ubranie do wysokości kolan. Takie poncho wojskowe nie ma zazwyczaj rozmiaru. Nazywa się „one size” i dedykowane jest osobom w o każdym typie sylwetki, dlatego też nie trzeba się przejmować tym faktem podczas zakupu, mniejsze osoby bez problemu zmieszczą się pod peleryną razem ze sprzętem. Są one zaprojektowane tak, aby zmieścił się pod nią w pełni wyposażony żołnierz z plecakiem jednodniowym. Wojskowe peleryny przeciwdeszczowe występują przede wszystkim w kolorze zielonym i olive oraz w różnego typu maskowaniach. Pozwala się to wtopić w tło podczas deszczu, czy chociażby podczas strzelanki ASG.

Peleryna przeciwdeszczowa w góry

Wybierając się w góry musisz pamiętać, że tam pogoda potrafi być bardzo zmienna. Dlatego konieczne jest posiadanie pod ręką dobrego płaszcza przeciwdeszczowego. Najlepsza peleryna przeciwdeszczowa w góry to peleryna wojskowa. Między innymi dlatego, że spokojnie będzie można ją założyć nawet z plecakiem na plecach – to bardzo ważne, dzięki temu nie trzeba będzie przerywać marszu podczas deszczu. W naszym sklepie oferujemy najpopularniejsze peleryny deszczowe w różnego rodzaju maskowaniach – takie rozwiązanie pozwoli Ci wybrać odpowiednią taktyczną pelerynę doskonale dopasowaną do Twoich potrzeb. Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie do posiadanego przez nas sprzętu – zapraszamy do kontaktu, chętnie rozwiejemy wątpliwości, a także pomożemy w doborze sprzętu do potrzeb.

 

 

pixelpixelpixelpixel