Darmowa dostawa od 50,00 zł

HAMAKI, SCHRONIENIA

( ilość produktów: 31 )

Hamaki survivalowe

Wypad w teren na nocowanie to nie lada gratka dla miłośników kempingów, survivalu czy bushcraftu. Wszystkich ich łączy jednak jedno – chęć spania w komfortowych warunkach. I o ile wypad na biwak może skończysz się zabraniem ze sobą namiotu wraz z karimatami, śpiworami, a nawet materacem turystycznym to wyjście w off-road będzie się wiązało z koniecznością ograniczenia ilości zabranego ze sobą sprzętu. Wtedy też noszenie namiotu, śpiwora i karimaty może nie być możliwe. Co w takim wypadku? Szczerze możemy polecić hamaki survivalowe, które doskonale sprawdzą się w każdych warunkach. Dobrej jakości hamak nie zabiera dużo miejsca w ekwipunku, jest lekki, wytrzymuje obciążenie do 200 kg i możesz go rozwiesić w dowolnym miejscu. Dodatkowo zabezpiecza przed spaniem na ziemi, co może wiązać się z problemami z kręgosłupem oraz niewyspaniem. Hamaki survivalowe sprawdzą się w każdych warunkach, należy jedynie pamiętać, że na czas spoczynku trzeba będzie wybrać miejsce, w którym hamak będzie można rozwiesić, czyli na przykład w pobliżu drzew.

Hamaki turystyczne

Niektórzy mogą uważać, że hamaki turystyczne nie zapewnią takiego samego komfortu termicznego jak namiot. Jednak my jesteśmy zdania, że nie ma pomiędzy nimi różnicy. Dobrej jakości hamak turystyczny z podpinką, zapewni spokojny sen nawet podczas zimowych nocy w temperaturze do -15°C. Ważne jest jednak odpowiednie przygotowanie do snu w takich warunkach. Należy zaopatrzyć się w bieliznę termiczną oraz śpiwór. Jest to ekwipunek potrzebny niezależnie czy noc ma być spędzona w namiocie, czy hamaku. Następnie do hamaka doczepia się podpinkę termiczną, która zapewnia warstwę odbijającą nasze własne ciepło i chroni przed zimnem. Wokół hamaka dobrze jest rozwiesić TARP, aby odciąć nas od podmuchów wiatru. W takich warunkach bezpiecznie można spędzić nawet mroźną noc. Co więcej, zyskujemy dodatkowy komfort, ponieważ nie leżymy bezpośrednio na ziemi. Musimy bowiem pamiętać, że zmrożona ziemia będzie powodować spory dyskomfort termiczny, nawet jeśli będziemy spać na karimacie.

Hamaki outdoorowe

Dla miłośników podróży z lekkim sprzętem hamaki outdoorowe będą dużo lepszym wyborem niż namioty. Cały osprzęt do hamaka wraz z tarpem, podpinką i linkami waży często mniej niż namiot o podobnych właściwościach termicznych. Sprawdza się to przede wszystkim wśród osób, które podróżują parami. Namiot dwuosobowy będzie nie tylko cięższy, ale także sporo większy. To właśnie kolejny problem, rozwiązywany na rzecz hamaków. Aby rozstawić namiot, potrzebujesz odpowiednio dużej przestrzeni, na której namiot ma stać oraz tej, na której rozciągniesz odciągi. Natomiast w przypadku hamaka potrzebujesz jedynie dwóch drzew, pomiędzy którymi odległość nie jest mniejsza niż długość hamaka i nie większa, niż całkowita długość linek, które posiadasz. Nie musisz przejmować się nierównościami terenu, zakrzaczeniem oraz innymi niedogodnościami, które nie pozwoliłyby Ci rozbić namiotu. Natomiast nosząc ze sobą tarp oraz cięciwy do hamaka będziesz mógł w razie konieczności zaimprowizować namiot, w którym mogą wyspać się nawet dwie osoby.

pixelpixelpixelpixel