Darmowa dostawa od 50,00 zł

SASZETKI NA BROŃ

( ilość produktów: 14 )

Saszetki na broń

Wszędzie tam, gdzie liczy się skryte przenoszenie broni, idealnie swoją funkcję spełnią saszetki na broń. W naszym asortymencie znaleźć można różnego rodzaju saszetki lub kabury wewnętrzne, dzięki którym łatwo będzie przenosić broń krótką schowaną pod odzieżą wierzchnią czy w plecaku. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy się rzucać w oczy, a jednocześnie będziemy mogli w prosty sposób zabezpieczyć broń na czas jej przenoszenia. Komu saszetki na broń przydadzą się w pracy codziennej? Wszystkim pracownikom służb, które na co dzień pracują po cywilnemu i jednocześnie nie chcą rzucać się w oczy. Zwłaszcza w upalne dni, gdy rezygnujemy z odzieży wierzchniej – wtedy też standardowa kabura bywa doskonale widoczna. W takiej saszetce broń jest całkowicie bezpieczna, a jednocześnie osoba ją posiadająca ma możliwość natychmiastowego jej wyjęcia. Natomiast kabury wewnętrzne pozwalają na umiejscowienie broni podczas przenoszenia w torbie lub plecaku. Posiadają one zazwyczaj szeroki rzep, który pozwala łatwo zaczepić ją wewnątrz torby.

Saszetka na broń

W przypadku przenoszenia broni podczas obowiązków służbowych możesz nie być pewien, czy dobycie broni z saszetki będzie dla Ciebie wygodne. Dlatego też powinieneś najpierw upewnić się, czy jest to saszetka na broń dla leworęcznych, saszetka na broń dla praworęcznych czy saszetka uniwersalna. Dwie pierwsze posiadają bowiem rozróżnienie montażu broni wewnątrz saszetki. W tym przypadku rękojeść broni będzie układała się w lewą lub prawą stronę, co ma ułatwić dobycie pistoletu w kilka chwil. W przypadku saszetek uniwersalnych zaczep można dowolnie regulować, co pozwoli na dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb. Co więcej, saszetka na broń posiada zazwyczaj dodatkowe kieszonki na magazynek, legitymację służbową, odznakę czy dokumenty. Dzięki czemu może nam ona posłużyć jako klasyczna nerka, która pozwoli na zrezygnowanie z dodatkowych toreb, które nosimy ze sobą na co dzień. W ten sposób stanie się ona jeszcze bardziej niezauważalna dla osoby postronnej. Szeroka gama stylistyczna saszetek na broń umożliwia dobór odpowiedniej do stylu ubioru.

Jak działa saszetka na broń?

Klasyczne saszetki na broń posiadają wewnątrz głównej kieszeni specjalny uchwyt zapinany na rzep lub elastyczną taśmę, która zabezpiecza broń podczas przenoszenia. Z przodu saszetki znajduje się natomiast sznurek lub zaczepka, która po pociągnięciu rozsuwa obustronny zamek błyskawiczny. W momencie, gdy jedną ręką ciągniemy za zaczep, drugą sięgamy po broń. Osoba wprawiona w tym ruchu jest w stanie dobyć broń w mniej niż 5 sekund. Większość modeli dostępnych na rynku posiada także zabezpieczenie w postaci mocowania do paska spodni (specjalną szlufkę do przeciągnięcia pasa), dzięki czemu zapobiega to zerwaniu jej podczas szamotaniny. Saszetki na broń wykonane są z wodoodpornego materiału (zazwyczaj Cordury), która pozwala na zabezpieczenie broni przed przemoczeniem. Saszetki umieszczane są na pasie z płynną regulacją obwodu oraz zapinane na klamrę z blokadą. Dla osoby postronnej będzie ona wyglądać jak klasyczna saszetka biodrowa.

pixelpixelpixelpixel