Darmowa dostawa od 50,00 zł

KABURY UDOWE

( ilość produktów: 5 )

Kabura udowa – jaką wybrać?

Kabura udowa to świetne rozwiązanie dla pracowników służb, którzy mają na wyposażeniu rozmaity sprzęt i noszenie kabury na pasie mogłoby się okazać dla nich problematyczne. Również inni strzelcy chętnie korzystają z tego typu kabury, chwaląc łatwość dobycia broni i wygodę, jaką zapewnia. W strzelectwie nie do przecenienia jest ergonomia i optymalizacja ruchów. Każdemu strzelcowi zależy na tym, by móc dobyć broń jak najkrótszym i jak najszybszym ruchem. Odpowiednio dobrana kabura powinna to umożliwić.

Kabury udowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Kabury z tkaniny poliestrowej lub nylonowej są miękkie, dzięki temu łatwiej dopasowują się do ciała użytkownika i nie uwierają podczas biegu. Niejedna kabura udowa uniwersalna wykonana jest właśnie z takiej tkaniny.

W naszym sklepie dostępne są również kabury udowe wykonane z twardego tworzywa polimerowego, Kydexu. Taka kabura wyróżnia się wyjątkową trwałością. Zazwyczaj kabury wykonane z twardego tworzywa są przeznaczone do konkretnego modelu pistoletu, co warto zawsze sprawdzić przed zakupem.

Jeśli interesuje Cię kabura udowa uniwersalna, zawsze upewnij się, że Twój pistolet będzie do niej pasował, zwłaszcza jeśli korzystasz z mniej popularnego modelu. Jeśli masz wątpliwości, czy dana uniwersalna kabura udowa będzie pasować do Twojej broni, skontaktuj się z obsługą naszego sklepu. Nasi doświadczeni pracownicy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Należy mieć na uwadze, że nawet najwyższej jakości kabura udowa zamocowana w nieodpowiedni sposób, nie będzie dobrze spełniać swojej funkcji. Kabura na udo nie może się zsuwać zbyt nisko. W przeciwnym wypadku nie tylko trudno sięgnąć po broń, ale również utrudni to bieganie. Dlatego kabura na udo powinna być zamocowana jak najwyżej. Warto wybierać modele z regulowanymi paskami, które umożliwią dostosowanie panelu do gabarytów użytkownika. Kabury udowe dostępne w naszym sklepie zamontowane są na panelach z paskami MOLLE. Podczas wyboru kabury udowej warto zwrócić uwagę czy paski mają od spodu antypoślizgowe gumy oraz czy pasy są wyposażone w taśmę zapobiegającą zsuwaniu się kabury podczas biegu.

Jeśli jesteś leworęczny, zwróć uwagę, by kabura udowa była dedykowana osobom leworęcznym.

Kabura na udo – panele udowe i kabury taktyczne

Kabura na udo często jest wybierana ze względu na wygodę oraz łatwość dobycia broni.

Panele udowe dostępne w naszym sklepie to funkcjonalne rozwiązania typu 2 w 1 lub 3 w 1. Panele udowe zazwyczaj wykonane są z tkanin poliestrowych lub nylonowych. Paski z regulacją umożliwiają założenie panelu w taki sposób, by nie zsuwał się ani nie przekręcał. Panel udowy oprócz kabury może obejmować również ładownicę na magazynek pistoletowy oraz zasobnik. Niektóre panele udowe są również wyposażone w odpinane kieszenie na drobiazgi. Kabura oferowana na panelu udowym to często kabura udowa uniwersalna, przeznaczona do różnych modeli pistoletów o określonych parametrach.

Wymagającym użytkownikom polecamy kabury udowe taktyczne. Taka kabura udowa może zostać dopięta do wyposażenia taktycznego np. kamizelki kuloodpornej. Regulacja mocowań taktycznych pozwoli dostosować kaburę do indywidualnych preferencji użytkownika. Odpowiednie blokady i system zabezpieczeń sprawiają, że taktyczna kabura na udo umożliwia w pełni bezpieczne noszenie broni. Kabura udowa z zabezpieczeniem są często wybierane przez służby patrolowe. Brak zabezpieczenia w przypadku kabury zewnętrznej (a taka jest właśnie kabura udowa) może skutkować tym, że broń lub całą kaburę będzie łatwiej wyrwać. Kabura udowa uniwersalna lub przeznaczona do konkretnego modelu pistoletu powinna więc posiadać odpowiednie zabezpieczenia, które udaremniają zabór broni.

Uniwersalna kabura udowa, panel udowy czy kabura taktyczna – w ofercie naszego sklepu z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Pamiętaj, że odpowiednio dobrana kabura zapewnia bezpieczeństwo i wygodę dobycia broni, dlatego warto poświęcić czas na wybór najlepszego modelu.

 

Czytaj więcej

Kabura na broń – rodzaje

Kabury do pistoletów dzielą się ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane, miejsce, w którym będą przypięte, oraz sposób noszenia broni (ukryty lub jawny).

Z jakiego materiału może być wykonana kabura na broń? Najczęściej spotykane kabury do pistoletów są wykonane ze skóry, twardego tworzywa sztucznego takiego jak Kydex, miękkiej tkaniny np. nylonu lub różnych materiałów, czyli kabury hybrydowe.

Kabura wykonana ze skóry naturalnej posłuży przez lata, a co więcej dopasuje się do kształtu pistoletu oraz ciała, co z kolei przełoży się na komfort noszenia. Należy jednak pamiętać, że z biegiem czasu skóra naturalna może się rozciągać.

Kydex to tworzywo termoplastyczne polimerowe. Wykonane z niego kabury na broń są sztywne i wytrzymałe. Zazwyczaj kabury z kydexu dedykowane są konkretnym modelom pistoletów.

Kabury do pistoletów wykonane z miękkiej tkaniny nylonowej lub poliestrowej to często kabury uniwersalne. Nylon lub poliester nie sprawdzi się w przypadku kabur wewnętrznych, ponieważ może obcierać skórę użytkownika.

Zewnętrzne kabury do pistoletów zapewniają łatwy dostęp do broni, są jednak widoczne. Sprawdzą się np. podczas ćwiczeń na strzelnicy. Zewnętrzna kabura może być mocowana na udzie, pasie lub kamizelce taktycznej. Może być wykonana zarówno z miękkiej tkaniny, jak i twardego tworzywa polimerowego.

Wśród kabur zewnętrznych możemy wyróżnić także saszetki na broń. To bardzo dobre rozwiązanie dla służb pracujących w cywilu oraz dla wszystkich tych, którzy chcą, by ich broń pozostała niewidoczna. Dodatkowe komory i kieszonki pozwalają na przenoszenie akcesoriów.

Wewnętrzne kabury na pistolety są znane również jako IWB od angielskiego wyrażenia inside waist band. Przeznaczone są do skrytego noszenia broni. Powinny zapewniać nie tylko bezpieczeństwo, ale i wygodę. Uwierająca kabura z bronią negatywnie wpływa na koncentrację i przeszkadza w wykonywaniu zadań. Ważne jest, by wewnętrzna kabura na broń miała perforacje, czyli otwory zapewniające przepływ powietrza.

Kabura na broń – na co zwrócić uwagę?

Dobrze dobrana kabura gwarantuje wygodne noszenie broni. Z kolei źle dobrana kabura na broń będzie powodować dyskomfort przy dłuższym czasie użytkowania, nawet jeśli sam pistolet nie będzie ciężki. Co więcej, z nieodpowiednio dobranej kabury broń może wypadać lub może ona utrudniać dostęp do broni. Na co zatem należy zwrócić uwagę przy wyborze kabury do pistoletów?

Kabura na broń powinna być dostosowana do rodzaju broni, jaką zamierzasz w niej nosić. Niektóre kabury zostały zaprojektowane w taki sposób, by pasowały do większości pistoletów, inne z kolei są przeznaczone do noszenia konkretnych modeli. Jeśli interesuje Cię uniwersalna kabura na broń, upewnij się, czy będzie odpowiednia do rodzaju pistoletu, jakiego używasz.

Jesteś leworęczny? Zwróć uwagę na dostępne w naszym sklepie kabury do pistoletów dla osób leworęcznych.

Kabura powinna mieć regulację, tak by jak najlepiej dostosować się do fizjonomii użytkownika. Nie może uciskać ani zmieniać swojego położenia, kiedy pozostajesz w ruchu.

 

pixelpixelpixelpixel