Darmowa dostawa od 50,00 zł

PASY, SZELKI

( ilość produktów: 105 )

Pasy wojskowe

W naszym asortymencie posiadamy szeroki wybór pasów wojskowych i szelek taktycznych, które będą idealnym dodatkiem zarówno do noszenia oporządzenia, jak i na co dzień. Pasy wojskowe dostępne w naszym sklepie pozwalają na zamocowanie do niego różnych elementów ekwipunku, między innymi różnego typu kabury, podręczne apteczki, zaczepy do bidonu, pałki teleskopowej i innego wyposażenia obronnego. Pasy taktyczne do oporządzenia sprawdzają się natomiast idealnie wśród osób, które często przebywają w terenie – survivalowców, bushcraftowców, ale także wśród miłośników sportów górskich, zawodników ASG czy strzelców. Pasy wojskowe taktyczne pozwalają na zamocowanie różnego rodzaju oporządzenia, takiego jak ładownice, apteczki, kabury na broń krótką, chlebak lub torbę na podręczne wyposażenie, manierkę czy nóż. W przypadku pasów taktycznych wyposażonych w system MOLLE można do nich zamontować dowolną cześć oporządzenia w tym systemie.

Szelki wojskowe

Zastosowanie szelek wojskowych jest proste, mają one za zadanie równomierne rozłożenie obciążenia przenoszonego na pasie. Dlatego tez montowane są w zaczepach sześciopunktowych, które przenoszą ciężar pasa również na ramiona. W przypadku szelek pełnoprofilowych przenoszenie sprzętu staje się dużo łatwiejsze. Niektóre modele umożliwiają także zaczepienie dodatkowego niewielkiego sprzętu podręcznego takiego jak kompas czy latarka. Szelki niskoprofilowe dedykowane są do noszenia pasa taktycznego wraz z kamizelką kuloodporną lub taktyczną, w celu zwiększenia ilości przenoszonego sprzętu. Są to szelki czteropunktowe, które ciut gorzej rozkładają przenoszoną masę z pasa, jednak ich płaski profil pozwala na wygodne założenie dodatkowej kamizelki, która w przypadku zwykłych szelek będzie haczyć się o elementy konstrukcyjne. Szelki wojskowe dedykowane są nie tylko jednostkom militarnym, także osobom, które spędzają sporo czasu w terenie, takim jak survivalowcy, ale także miłośnikom sportów opartych na strzelectwie takich jak ASG, paintball czy klasyczne strzelectwo sportowe.

Pasy militarne i szelki militarne – wady i zalety

Jeśli zastanawiasz się, czy potrzebujesz dodatkowego oporządzenia takiego jak pasy militarne i szelki militarne, musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy widzisz do nich zastosowanie w codziennym (i nie tylko) użytkowaniu. W przypadku prostych pasów taktycznych możesz ich używać jako ciekawej alternatywy pasa do spodni. Oprócz tego, że będą one spełniały tę samą funkcję, pozwolą także na dodatkowe zamontowanie wyposażenia w systemie MOLLE na pasie. Takie rozwiązanie pozwoli na zawieszenie przy pasku kabury na broń lub inny ekwipunek do samoobrony. Szelki militarne natomiast w użytkowaniu codziennym nie są niezbędne. Nawet jeśli na co dzień nosimy prosty pas taktyczny. Mają one jednak zastosowanie w przypadku częstych wypraw w teren, dzięki czemu łatwo uda Ci się zabrać dodatkowy sprzęt ze sobą. Niestety szelki taktyczne w większości przypadków nie współpracują z plecakami.

 

 

pixelpixelpixelpixel