Darmowa dostawa od 50,00 zł

SAPERKI, SIEKIERY, PIŁY

( ilość produktów: 3 )

Saperki

Gdyby się doczepić nazewnictwa saperka to damski odpowiednik sapera, natomiast dobrze nam znane pod tą nazwą krótkie szpadle to łopatki piechoty. Niezależnie jednak od poprawnej nazwy są one niezbędne podczas wyjścia w teren. Saperki przydają się podczas wielu zadań obozowych – obkopania namiotu i zabezpieczenia go przed wodą, wytyczenia bezpiecznego miejsca na ognisko, wykopania toalety. Wszystko po to, aby zapewnić sobie w pełni zorganizowane, wygodne i bezpieczne obozowisko. Co więcej, saperki świetnie sprawdzają się także jako sprzęt EDC umieszczony w samochodzie. Nieważne, czy zakopiesz się na śniegu, czy w piasku – saperka pozwoli Ci na szybkie obkopanie kół oraz podłożenie pod nie sztywnych elementów, które pomogą w ruszeniu samochodem. Największe zalety saperek? Niewielkie, kompaktowe rozmiary, z możliwością dodatkowego złożenia, lekkość i wytrzymałość. Do modeli najbardziej polecanych należą saperki wojskowe z demobilu, które charakteryzują się najwyższą trwałością.

Siekiery

Rozpalenie ogniska, przedarcie się przez zapomniany szlak, postawienie namiotu, albo powalone na drodze drzewo. Z tymi wszystkimi problemami poradzisz sobie, nosząc ze sobą siekierę. W naszym sklepie siekiery stanowią jeden z najważniejszych elementów ekwipunku, dlatego też wybraliśmy takie, które będą niewielkie, a jednocześnie skuteczne. Są idealne, aby móc je bezproblemowo przytroczyć do plecaka, a jednocześnie swobodnie nimi operować w każdych warunkach. Co więcej, modele dostępne w naszym sklepie wyposażone są w przyjemne uchwyty z materiałów takich jak tworzywo sztuczne, czy włókno szklane. Dzięki temu sprawdzi się w każdych warunkach, a jednocześnie wytrzyma bardzo dużo. Pokrycie rękojeści antypoślizgową gumą, dodatkowo sprawia, że sprzęt ten jest wyjątkowo bezpieczny. Ostrza wykonane z wysokiej jakości stali pozwalają na utrzymanie siekiery w odpowiedniej ostrości, nawet w terenie. Kup już dziś i dorzuć ją do wyposażenia swojego samochodu!

Piły

W wielu warunkach oprócz siekiery może przydać się również dobrej jakości piła. W czasie biwakowania, czy w EDC wożonym w samochodzie możesz pozwolić sobie na piłę składaną lub ręczną. Jednak co w przypadku pakowania plecaka ucieczkowego lub wyprawy, w której każdy dodatkowy kilogram mniej jest na wagę złota? W takim wypadku idealnym rozwiązaniem są ręczne piły łańcuchowe i piły druciane. Zalety? Możliwość złożenia do bardzo małego rozmiaru i przenoszenia jej w woreczku. Waga wynosząca nie więcej niż 300 g. Możliwość ścięcia drzewa do 100 cm średnicy. Piły tego typu składają się albo z łańcucha zawieszonego pomiędzy dwoma uchwytami, albo z bardzo cienkiej linki stalowej, której ogniwa tworzą krawędzie umożliwiające cięcie drewna i podobnych elementów. Pozwala to na dwukierunkowe cięcie drewna, co dodatkowo poprawia wydajność piły. Taki sprzęt to idealna alternatywa tam, gdzie nie będziemy mieć dostępu do klasycznej piły. Niezbędny element wyposażenia każdego BOB-a oraz przydatny gadżet podczas wyprawy survivalowej.

pixelpixelpixelpixel