Darmowa dostawa od 50,00 zł

CO2

( ilość produktów: 2 )

Naboje CO2 są specjalnymi pojemnikami, które zawierają sprężony dwutlenek węgla (CO2). Są szeroko stosowane w replikach broni ASG (Airsoft), a także w niektórych modelach pistoletów pneumatycznych i strzelb. Naboje CO2 są wykorzystywane jako źródło energii do napędzania replik broni. Zawierają sprężone CO2, które jest uwalniane podczas strzału, dostarczając wystarczającej mocy do wystrzału kulki. Po włożeniu naboju CO2 do repliki jest on poddawany działaniu gazowej siły, która napędza mechanizm wewnętrzny i umożliwia strzał.

Kapsuła CO2 do pistoletów ASG — zalety

Kapsuły CO2 oferują wiele zalet, między innymi:

  • Wiele strzałów na jednej kapsule — CO2 naboje pozwalają na wielokrotne strzały przed ich opróżnieniem. Po wystrzale można wymienić zużyty nabój na nowy i kontynuować strzelanie.
  • Wysoka moc strzału — naboje CO2 ASG są znane z generowania wysokiego ciśnienia, co przekłada się na mocne strzały i większy zasięg.
  • Uniwersalność — naboje CO2 są stosunkowo uniwersalne i pasują do wielu replik ASG, dzięki czemu są popularnym wyborem w społeczności airsoftowej.
  • Prosta obsługa — wymiana naboju CO2 w replice jest prosta i szybka. Wiele replik ma dedykowane komory na nabój.

Przed użyciem naboju CO2 zawsze należy przeczytać instrukcje producenta repliki, aby upewnić się, że jest ona kompatybilna z pistoletem i rodzajem amunicji. Ważne jest również przestrzeganie zasad bezpiecznego obchodzenia się z repliką i naboju CO2, aby uniknąć potencjalnych niebezpieczeństw.

Nabój CO2 ASG – budowa

Naboje CO2 składają się z kilku elementów, które umożliwiają przechowywanie i uwalnianie sprężonego dwutlenku węgla:

  • Butla — jest to metalowy cylindryczny pojemnik, który zawiera sprężony CO2. Butle CO2 są zazwyczaj wykonane z wysokiej jakości stali lub aluminium, co zapewnia wytrzymałość i bezpieczeństwo podczas użytkowania. Butle mają gwintowany otwór, który umożliwia ich montaż do repliki.
  • Uszczelka — w celu zapewnienia szczelności, nabój CO2 jest wyposażony w uszczelkę. Uszczelka znajduje się wewnątrz butli i zapobiega wyciekowi gazu.
  • Wewnętrzny zawór — w nabojach CO2 znajduje się wewnętrzny zawór, który kontroluje uwalnianie gazu. Po przyłączeniu nabojów do repliki wewnętrzny zawór jest otwierany przez mechanizm repliki, co umożliwia uwalnianie sprężonego CO2.
  • Przewód łączący — nabój co2 jest wyposażony w przewód łączący, który umożliwia podłączenie nabojów do repliki. Przewód ten zazwyczaj ma gwint, który pasuje do gwintowanego otworu w replice.

Ważne jest, aby korzystać z naboju CO2 przeznaczonego do konkretnego typu repliki. Różne repliki mają różne rodzaje i rozmiary nabojów CO2, które są specjalnie zaprojektowane dla konkretnych modeli.

Kapsuła CO2 – na co zwrócić uwagę?

Wybieraj renomowane marki, które są znane z produkcji wysokiej jakości nabojów CO2. Dobrze znane i zaufane marki oferują produkty, które są niezawodne i zapewniają lepsze osiągi. W naszym asortymencie znajdziesz wyłącznie kapsuły CO2 od popularnych i cenionych w branży producentów. W przypadku nabojów niskiej jakości niewłaściwie napełnionych lub zawierających zanieczyszczenia możesz mieć problemy z działaniem repliki.

Zanim kupisz nabój, sprawdź jego pojemność, czyli ile gramów gazu jest w każdym naboju. Standardowa pojemność to 12 g, ale dostępne są również większe kapsuły o pojemności 88 g. Wybierz odpowiednią pojemność zgodnie z wymaganiami i zaleceniami producenta Twojej repliki.

Ważne jest, aby pamiętać, że niezawodność i wydajność repliki ASG zależy nie tylko od jakości naboi CO2, ale także od wielu innych czynników, takich jak konserwacja i prawidłowe użytkowanie. Dlatego zawsze warto przestrzegać zaleceń producenta i dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi repliki przed jej użytkowaniem.

Czytaj więcej

Pojemność kapsuły CO2 a liczba wystrzałów

Pojemność kapsuły CO2 ma bezpośredni wpływ na liczbę wystrzałów, które można wykonać przy użyciu repliki działającej na ten rodzaj gazu. W naszym asortymencie znajdziesz kapsuły o pojemności 8 g, 12 g i 88 g.

Najmniej wystrzałów oddasz z użyciem kapsuły o pojemności 8 g, natomiast standardowa butla CO2 12g pozwoli na wykonanie około 40-60 wystrzałów. Nabój CO2 12g pozwala wystrzelać średnio od jednego do trzech pełnych magazynków, w zależności od modelu repliki, jej ustawień, temperatury otoczenia i innych czynników wpływających na zużycie gazu. Naboje CO2 12g to rozwiązanie, które cieszy się największą popularnością wśród użytkowników replik ASG.

Natomiast kapsuły CO2 o pojemności 88 g oferują znacznie większą ilość gazu, co przekłada się na większą liczbę wystrzałów. Zazwyczaj można oczekiwać, że jedna pełna kapsuła CO2 o pojemności 88 g pozwoli na wykonanie setek wystrzałów.

Warto jednak pamiętać, że liczba wystrzałów może się różnić w zależności od czynników takich jak temperatura, rodzaj repliki, siła wystrzału, zużycie gazu przez mechanizm repliki oraz inne ustawienia i warunki użytkowania. Dlatego zawsze warto sprawdzić instrukcję obsługi repliki i dostosować się do zaleceń producenta w zakresie używania konkretnych kapsuł CO2 i ich wymiany.

pixelpixelpixelpixel