Darmowa dostawa od 50,00 zł

KABURY NA PAS CORDURA

( ilość produktów: 52 )

Kabury cordura

Cordura to materiał, prawie że idealny. Jest niebywale lekki, a jednocześnie wytrzymały. Odporny na przetarcia i otarcia, a także na większość warunków atmosferycznych. Sama technologia produkcji cordury objęta jest patentem, jednak wiemy, że jest to materiał produkowany z poliamidu, który jeszcze przed tkaniem pokrywany jest powłoką poliuretanową. To właśnie zapewnia jej lekkość i wytrzymałość. Natomiast dodatkowa zewnętrzna warstwa z teflonu podnosi jej wytrzymałość i wodoodporność. Materiał ten jest szeroko wykorzystywany przy produkcji sprzętu taktycznego dla wojska i służb mundurowych, dlatego też bez problemu można znaleźć z tego tworzywa kabury. Cordura zapewnia, że są one niebywale wytrzymałe i lekkie, dzięki czemu nie czujemy dodatkowego obciążenia podczas noszenia broni. Kabury z cordury są także wygodne w użytkowaniu. Większość z nich posiada bowiem dość uniwersalną kieszeń, do której wkładamy lufę broni, a następnie zabezpieczamy ją pasem zapinanym na rzep lub zatrzask.

Kabury na pas z cordury

Dostępne w naszym asortymencie kabury na pas z cordury mają dwa różne systemy mocowań. Pierwszy z nich oparty jest o system MOLLE, dzięki czemu pasuje do większości pasów taktycznych. W ten sposób łatwo można znaleźć kaburę zarówno do noszenia przez ochronę lub służbę mundurową, jak i dla miłośników ASG do noszenia repliki. Kabury te często wyróżniają się tym, że posiadają oprócz komory na broń dodatkowe zasobniki, jak ładownicę na zapasowy magazynek. Mniejsze kabury z cordury posiadają wszyte skórzane szlufki lub przekładki z tworzywa sztucznego, pozwala to na przypięcie kabury do zwykłego paska od spodni. W ten sposób mogą łatwo przenosić nieumundurowani funkcjonariusze policji, ochroniarze czy osoby, które posiadają pozwolenie na broń. Co ważne – zarówno jedne, jak i drugie rozwiązanie posiada odpowiednie zabezpieczenia, które daje pewność, że kabura nie zostanie przypadkiem zgubiona lub wyszarpnięta podczas szamotaniny.

Miękkie kabury na pas

Cordura jest materiałem dość sztywnym, jednakże uznawanym za miękki. Dlatego też kabury z cordury są z założenia dość miękkie. Nie przeszkadza to jednak w szybkim i bezproblemowym dobyciem broni, nawet jedną ręką. Jednakże po wyjęciu broni kabura może zmienić swój kształt, zwłaszcza podczas gwałtownych ruchów. Dlatego też przed włożenie, broni do środka czasem będzie trzeba poprawić kaburę do stanu wyjściowego. Miękkie kabury na pas dostępne w naszym sklepie występują w dwóch wariantach: dla osób praworęcznych i leworęcznych. W tym drugim wypadku zawierają w opisie lub tytule, że jest to kabura „LEWA”. Dzięki temu podczas zakupu łatwo możesz to zweryfikować. Każda kabura posiada także w opisie najważniejsze informacje takie jak producent oraz rodzaj i model broni, do jakiej pasuje. Gwarantujemy również, że posiadamy sprzęt tylko najwyższej jakości, który nigdy Cię nie zawiedzie. Dlatego też nie zastanawiaj się dłużej – jeśli szukasz kabury do noszenia broni na co dzień, znalazłeś właśnie idealny model!

pixelpixelpixelpixel