Darmowa dostawa od 50,00 zł

GAZY PIEPRZOWE

( ilość produktów: 65 )

Gaz pieprzowy

Jednym z najskuteczniejszych środków ochrony jest gaz pieprzowy. Jest to drażniący środek bojowy, który posiada różny skład w zależności od producenta. Najpopularniejszymi składnikami gazu pieprzowego są natomiast alkaloidy, dokładnie drażniąca kapsaicyna. W kontakcie ze skórą powoduje ona silną reakcję, wywołując ból, pieczenie oraz podrażnienie błon śluzowych w tym intensywne łzawienie. Ból jest na tyle silny, że jest w stanie zatrzymać agresora nawet pod wpływem narkotyków czy alkoholu. Stężenie kapsaicyny w gazie pieprzowym jest tak wysokie, że nie można jej zneutralizować za pomocą wody lub mleka. Co więcej, nowoczesne gazy pieprzowe posiadają w swoim składzie barwnik widoczny w świetle UV, który pozwala na zidentyfikowanie napastnika nawet po zaprzestaniu działania gazu. Gaz pieprzowy używany jest, chociażby przez służby mundurowe w czasie demonstracji w celu uspokojenia agresywnego tłumu. Nagła, ostra i natychmiastowa skuteczność rozpylonego w powietrzu gazu jest w stanie uspokoić tłum w kilka minut.

Gaz pieprzowy policyjny

W przypadku tłumienia agresywnych demonstracji używany jest gaz pieprzowy policyjny, który ma najwyższe stężenie gazu pieprzowego. Można go także kupić w podręcznych pojemnikach do samoobrony. Posiada on zawartość aż 15% OC oraz 2% kapsaicynoidów, co pozwala określić jego ostrość na 3.000.000 SHU. Policyjny gaz pieprzowy jest zatem w stanie obezwładnić napastnika nawet do 40 minut. Co więcej, większość gazów pieprzowych może być używana w temperaturze do -25°C, co pozwala na używanie ich nawet zimą. W przypadku gazów pieprzowych mamy do wyboru postać żelową lub klasyczny gaz pieprzowy w sprayu. Postać żelowa jest zdecydowanie łatwiejsza do użycia – rozprzestrzenia się prostopadle do dyszy wylotowej, dzięki czemu łatwiej wycelować w napastnika. W przypadku użycia na świeżym powietrzy nie ma ryzyka, że chmura zostanie rozproszona przez wiatr lub skierowana w naszą stronę. Można go także używać w pomieszczeniach zamkniętych, na przykład w samochodzie.

Gaz pieprzowy dla kobiety

Wybierając gaz pieprzowy dla kobiety mamy kilka różnych opcji do wyboru. Jedną z nich są dedykowane pojemniki z gazem pieprzowym o niewielkiej pojemności (od 15 do 25 ml), które kształtem przypominają szminkę, małe perfumy czy brelok do kluczy. Taki pojemnik nie rzuca się w oczy, jednak może być go ciężko znaleźć w przypadku zagrożenia. Pojemność też może nie pozwolić na obezwładnienie większej grupy napastników. Dużo wygodniejsze w użyciu są klasyczne pojemniki z gazem pieprzowym wyposażony w klapkę zabezpieczającą, która uniemożliwia przypadkowe wciśnięcia zaworu. Jeśli natomiast masz niebezpieczną pracę lub chcesz czuć się zdecydowanie bezpieczniej, możesz zdecydować się na pistolet z wkładem na gaz obezwładniający. Pistolety te wykonane są jako repliki prawdziwej broni. Samo noszenie broni w kaburze u pasa może zniechęcić napastnika. Pistolety są równie łatwe w użyciu co pojemniki z gazem pieprzowym, jednakże posiadają lepszą celność oraz zazwyczaj większy zasięg. Pistolety te nie są objęte rekstrykcjami i nie potrzeba pozwolenia na posiadanie takiej broni.

pixelpixelpixelpixel