Darmowa dostawa od 50,00 zł

4,5mm

( ilość produktów: 174 )

Pociski śrutowe 4,5 mm to małe kulki ołowiane używane w karabinach pneumatycznych i wiatrówkach. Są one powszechnie nazywane śrutem lub peletem. Pojedynczy śrut 4,5 mm jest mniejszy od ziarna grochu, ale może być bardzo niebezpieczny, jeśli zostanie wystrzelony z bliskiej odległości.

Śrut 4,5 mm do wiatrówki – jaki wybrać?

Cztery i pół milimetra to najczęściej spotykany rozmiar śrutu ołowianego do wiatrówek. Śrut 4,5 mm to rozmiar śrutu do broni pneumatycznej, który jest używany również w wiatrówkach. Są one mniejsze od rozmiaru 5,5 mm oraz 6 mm. Śrut 4,5 mm do wiatrówki mają dużą moc, ale nie można ich używać w każdej broni, dlatego przed zakupem należy się upewnić, że dana wiatrówka będzie je akceptowała. Ten rozmiar śrutu jest częściej używany przez osoby uprawiające strzelectwo sportowe i strzelectwo precyzyjne. Doskonale się sprawdza w większości dostępnych na rynku wiatrówek.

Śrut ostry 4,5 mm – jakie są różnice?

Obecnie na rynku są dostępne różne rodzaje śrutu. Śrut ostry 4,5 mm może występować jako śrut lekki, średni i ciężki. Pierwszy rodzaj ma do 6 g, drugi od 6 do 9 g, a powyżej 9 g to śrut ciężki. Im lżejszy śrut, tym większą prędkość wylotową osiągnie. Co więcej, szybko pokona odcinek lufy, co spowoduje mniejsze drgania w czasie lotu i korzystną płaską trajektorię. Natomiast w mocniejszej wiatrówce stosowanie lekkiego śrutu będzie powodowało zbyt małą prędkość wylotową i szybsze zużycie sprężyny (mniejszy opór). Wyróżniamy również cztery podstawowe kształty śrutu: płaski, zaokrąglony, ostry i półokrągły (ze wklęsłym czołem). Śrut płaski używa się do strzelectwa sportowego na krótkim dystansie, śrut okrągły, ostry i półokrągły nadaje się do strzelania na dłuższe dystanse, ponieważ większa aerodynamika pocisku nie powoduje ich wyhamowania w trakcie lotu. Jak widzisz, to jaki śrut należy wybrać, zależy od tego, w jakim celu zamierzasz używać wiatrówki. Jeśli zależy Ci na strzelectwie rekreacyjnym na małych dystansach, na przykład z broni krótkiej – dobrze jest wybrać śrut płaski. Śrut ostry 4,5 mm nadaje się idealnie do strzelectwa precyzyjnego na długim dystansie.

Śrut 4,5 mm – sklep online

Od wielu lat dostarczamy naszym klientom wysokiej jakości produkty sportowe i myśliwskie. Oferujemy broń, lunety, amunicję i wszystkie akcesoria, jakich kiedykolwiek będziesz potrzebował. W przypadku każdego produktu oferujemy kilka metod płatności do wyboru. Oferujemy także profesjonalną pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu – jeśli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu! Zadzwoń lub napisz do nas wiadomość. Nasi doradczy chętnie pomogą w doborze sprzętu, rozwieją wątpliwości co do różnic w towarze oraz opowiedzą o najnowszych możliwościach. Zapraszamy także do zapoznania się z pełną naszą ofertą!

pixelpixelpixelpixel