Darmowa dostawa od 50,00 zł

OKULARY OCHRONNE

( ilość produktów: 101 )

Okulary ochronne

Głównym celem okularów ochronnych jest zapewnienie użytkownikowi bezpieczeństwa. Są one zatem niezbędne, jako podstawa wyposażenia w różnorodnych aktywnościach outdorowych. Ochrona wzroku powinna być dla nas podstawowym elementem BHP przy takich sportach jak strzelectwo, ASG, ale także kolarstwo. Okulary ochronne występują w szerokiej gamie modeli, dzięki czemu masz możliwość dopasowania ich nie tylko pod względem kompatybilności z innym posiadanym sprzętem taktycznym, ale także pod względem dopasowania do kształtu twarzy. W naszym asortymencie zgromadziliśmy nie tylko szeroki wybór okularów, ale także różnych akcesoriów, które ułatwią ich użytkowanie. Wśród nich można znaleźć decydowane futerały, które zabezpieczą je na czas transportu, wymienne szkła w różnych kolorach, a także gumki i zaczepy. Warto także dokupić w zestawie ściereczki i preparaty do ich czyszczenia i konserwacji. Okulary ochronne są bowiem pokrywane specjalnymi powłokami, które zabezpieczają je przed zarysowaniami, zmatowieniem czy zaparowaniem. Dlatego też nieprawidłowa konserwacja może je uszkodzić.

Okulary balistyczne – dla kogo?

W naszym asortymencie posiadamy szeroki wybór okularów balistycznych, które dedykowane są przede wszystkim miłośnikom strzelectwa, ale także członkom drużyn sportów strzeleckich takich jak ASG czy AirSoft. Wybierając okulary balistyczne, powinieneś przede wszystkim zwrócić uwagę na producenta. Okulary znanych marek będą przede wszystkim posiadać odpowiednie certyfikaty, które potwierdzą spełnienie rygorystycznych norm dopuszczających je do użytku wojskowego. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że będą one w stanie zapewnić Ci maksymalną ochronę, nawet jeśli niefortunnie zostaniesz postrzelony w twarz w czasie rozgrywki ASG. Co więcej, w naszym sklepie zgromadziliśmy modele wyposażone także w różnego rodzaju udogodnienia i filtry. Jak chociażby filtr polaryzacyjny, który będzie redukować odblaski i refleksy słoneczne, co dodatkowo poprawi widoczność podczas rozgrywki w terenie o zróżnicowanym zadrzewieniu i nie tylko. Zmniejszy także ryzyko oślepienia podczas wyjścia z ciemnego budynku wprost na pełne słońce.

Okulary ochronne a gogle balistyczne

Nasz klep poza okularami ochronnymi oferuje także szeroki wybór gogli balistycznych. Czym różnią się te dwie kategorie i które są lepsze? To zależy, do czego zamierzasz ich używać. Inną specyfikę będą miały bowiem okulary strzeleckie dedykowane konkretnym konkurencjom strzeleckim (dynamika, statyka czy strzelectwo śrutowe), a inną natomiast będą miały okulary taktyczne. Natomiast gogle balistyczne lub gogle taktyczne dedykowane są przede wszystkim jako kompatybilny osprzęt do wyposażenia taktycznego i wojskowego. Wiele modeli będzie posiadało odpowiednie zaczepy, które umożliwią doczepienie ich do hełmu, co wzmocni ich ochronę. Rozważenie kupna gogli ochronnych powinny także osoby z różnymi wadami wzroku. Ponieważ okulary ochronne nie mają możliwości doczepienia do nich szkieł korekcyjnych. W takim wypadku osoby te będą zmuszone do założenia soczewek kontaktowych. W przypadku gogli balistycznych wiele modeli posiada specjalne wkładki korekcyjne, do których można zamontować szkła korekcyjne i w ten sposób uniknąć konieczności noszenia soczewek.

 

 

pixelpixelpixelpixel