Darmowa dostawa od 50,00 zł

MENAŻKI, NIEZBĘDNIKI

( ilość produktów: 31 )

Menażki

Każdy z nas nawet w najcięższych warunkach ma ochotę na zjedzenie ciepłego posiłku albo na napicie się gorącej herbaty czy kawy. Dlatego też wybierając się w teren, konieczne jest zabranie ze sobą menażki. Jest to składany z kilku części, zazwyczaj metalowy, zestaw pojemników, które pozwolą na zagotowanie wody oraz przyrządzenie posiłku. Wśród najprostszych modeli znajdziemy menażki trzyczęściowe, gdzie do użytku będą dwa garnuszki oraz pokrywka, służąca za patelnię. Bardziej rozbudowane zestawy będą posiadać nawet siedem lub osiem elementów, wśród których oprócz garnka i patelni znajdziemy też kubek, talerz, czy inne elementy ułatwiające stołowanie się w terenie. Do wyboru w naszym sklepie są zarówno menażki turystyczne – ze stali nierdzewnej o różnego typu kształtach i możliwościach, jak i menażki wojskowe – aluminiowe, pochodzące z demobilu różnych armii. Każda z nich ma swoje wady i zalety, jednakże jedno jest pewne – bez nich nie uda Ci się przygotować porządnego posiłku w terenie.

Niezbędniki

Masz już gotowy posiłek, dzięki menażce, ale czym go zjesz? W tym zakresie niezbędne są, nomen omen, niezbędniki. Są to zestawy kompaktowych sztućców, które pozwalają bezpiecznie zjeść każdy posiłek w terenie – i nie tylko! Niezbędniki wojskowe, z demobili różnych armii, zazwyczaj są trzyczęściowe – posiadają nóż, łyżkę oraz widelec. Składają się zazwyczaj w pakiet, który można bezpiecznie przenosić w pokrowcu. Zalety: każdy sztuciec jest osobno, co pozwala nam komfortowo spożyć posiłek. Niezbędniki turystyczne natomiast często składają się z łyżko-widelca lub trzech elementów zawieszonych na jednym karabińczyku. Są lżejsze (często wykonane z tworzywa), ale mają też swoje wady. W przypadku połączonych elementów nie możemy komfortowo używać jednocześnie noża i widelca. Widelco-łyżki mają albo krótkie zęby, albo są umieszczone z dwóch stron rękojeści. Ciekawym rozwiązaniem jest także niezbędnik stylizowany na scyzoryk. Ma on więcej akcesoriów, ale również nie użyjemy jednocześnie noża i widelca.

Zestawy turystyczne do gotowania

W naszym sklepie prezentujemy różnego rodzaju zestawy turystyczne do gotowania, zarówno pochodzące z demobilu różnych armii, jak i produkcji cywilnej. Niektóre modele stylizowane są na sprzęcie harcerskim. Niezależnie jednak od modelu, na który się zdecydujesz, powinieneś wiedzieć, jak go bezpiecznie używać oraz czyścić. Menażki turystyczne nadają się do gotowania zarówno na ognisku, jak i na kuchence turystycznej, ważne, aby nie gotować w nich na zbyt dużym płomieniu, ponieważ może dojść do przypalenia. Po spożyciu posiłku menażkę należy koniecznie oczyścić oraz wysuszyć. Najlepiej zrobić to za pomocą podgrzanej w niej wody z dodatkiem delikatnego, biodegradowalnego detergentu – w warunkach polowych można użyć do mycia piasku lub popiołu. Nie szorować, aby nie spowodować powstania rys, które obniżą użyteczność menażki – rysy mogą łatwo się zabrudzać, a jedzenie przypalać. Po umyciu wytrzeć do sucha lub pozostawić do wyschnięcia na słońcu, lub innym bezpiecznym miejscu – nie chować mokrej menażki.

pixelpixelpixelpixel