Darmowa dostawa od 50,00 zł

GOGLE

( ilość produktów: 23 )

Gogle taktyczne

Czym charakteryzują się gogle taktyczne? Jest to sprzęt dedykowany dla żołnierzy i organizacji militarnych. Doskonale komponują się z hełmami taktycznymi, co więcej niektóre modele są specjalnie do nich dedykowane, tak by pasowały na zaczepy, które posiada hełm. Gogle w przeciwieństwie do zwykłych okularów dużo bardziej chronią twarz. Mają bowiem szeroki kołnierz wokół szkieł, który dokładnie przylega do twarzy. Kołnierz ten zabezpieczony jest często specjalną, miękką gąbką, która zapobiega otarciom czy odgnieceniu. Co więcej, wysoka szczelność gogli zabezpiecza oczy nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi związanymi z odłamkami, ale także przed unoszącym się w powietrzu pyłem i kurzem, a nawet gazem pieprzowym i niektórymi innymi gazami bojowymi. W naszej ofercie znajdziesz najwyższej jakości gogle taktyczne renomowanych firm dedykowane różnym zestawom wojskowym, dlatego też łatwo dobierzesz coś odpowiedniego do swojego oporządzenia.

Gogle wojskowe – dlaczego mają różne kolory?

Tak jak okulary balistyczne, gogle wojskowe dedykowane są również strzelcom. Dlatego też oprócz klasycznych przezroczystych szkieł posiadają różnego rodzaju kolorowe nakładki na szkła lub różnego rodzaju opcje kolorystyczne głównych szkieł. W ten sposób można dopasować gogle do widzenia w pełnym słońcu, o zmierzchu i w dużym zacienieniu, a nawet podczas działań w terenie o zmiennych parametrach świetlnych. Co więcej, gogle wojskowe tak samo, jak okulary posiadają różnego rodzaju naniesione filtry, jak chociażby filtr polaryzacyjny, który zabezpiecza wzrok przed rozbłyskami światła, odbiciem światła w wodzie i jaskrawym słońcem. Gogle taktyczne zamiast zauszników posiadają specjalne pasy nośne, które wykonane są z wysokiej jakości miękkiej gumki, która dobrze zabezpiecza gogle przed ześlizgiwaniem się po hełmie i jednocześnie nie powoduje nieprzyjemnego ucisku podczas noszenia ich.

Gogle militarne – dla kogo?

Tak jak większość sprzętu militarnego, gogle militarne dedykowane są przede wszystkim jednostkom wojskowym. Jednakże w przypadku zastosowań cywilnych doskonale sprawdzają się wśród miłośników sportów outdoorowych oraz strzelania. Po pierwsze, są uzupełnieniem oporządzenia wojskowego wśród rekonstruktorów historycznych. Po drugie, gogle militarne dobrze sprawdzają się podczas rozgrywek ASG, AirSoftowych czy Paintballowych. Nie tylko będą chroniły oczy, ale także osłonią sporą część twarzy przed postrzeleniem w trakcie rozgrywki. Gogle w przeciwieństwie do okularów są także polecane osobom, które na co dzień noszą okulary korekcyjne. Noszenie okularów taktycznych będzie wymuszało na takich osobach noszenie szkieł kontaktowych, które niekoniecznie będą bezpieczne w różnych sytuacjach. W przypadku gogli spora część modeli posiada dedykowane ramki do szkieł korekcyjnych, które możemy bezpiecznie wpiąć wewnątrz gogli. W ten sposób nie musimy rezygnować z ostrego widzenia, jednocześnie mając możliwość chronić oczy.

pixelpixelpixelpixel