Darmowa dostawa od 50,00 zł

BB

( ilość produktów: 16 )

Świat strzelecki jest pełen różnych rodzajów BB i innych pocisków do wiatrówek, niektóre są lepsze od innych, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że kupujesz odpowiedni rodzaj do swojej broni. Niezależnie od tego, czy szukasz nowego rodzaju amunicji, czy po prostu chcesz dowiedzieć się więcej o tym, który rodzaj jest najlepszy do jakiego zastosowania, poniżej przedstawiamy śrut BB i jego rodzaje, spośród których możesz wybierać.

Śrut BB 4,5 mm

Jak sama nazwa wskazuje śrut BB 4,5 mm to mały śrut kulkowy wykonany ze stali, ołowiu, miedzi lub tworzywa sztucznego. Pistolet na kulki wystrzeliwuje je z dużą prędkością, ponieważ nabierają one w lufie odpowiedniej mocy. Termin "BB" jest skrótem od słowa "ball bearing" lub „ball bullet”. Termin ten jest jednak używany w odniesieniu do kulek używanych jako pociski do broni pneumatycznej. Śrut BB początkowo oznaczał kulisty pocisk o średnicy 4,4 mm wykonany z ołowiu, ale później rozszerzono to pojęcie na każdy kulisty pocisk o średnicy 4,5 mm lub mniejszej.

Śrut stalowy BB – lżejszy niż ołów

BB są stosowane przede wszystkim w karabinach pneumatycznych, pistoletach, rewolwerach i karabinkach zasilanych kapsułą CO2. Nie chodzi tu o celność i precyzję strzelania jak w przypadku strzelania na bardziej profesjonalnym poziomie, ale o dobrą zabawę. Służą one jako amunicja do strzelania do celów takich jak puszki, butelki czy pudełka zapałek. Zasięg strzału, jeżeli używasz śrut stalowy BB, jest zwykle ograniczony do 10 metrów, ponieważ śrut stalowy jest dużo lżejszy niż ołowiany. Niektórzy uważają, że przyczynia się on także do degradacji lufy, co nie jest prawdą.

Śrut typu BB – bezpieczeństwo

BB to kulisty pocisk używany w pistoletach pneumatycznych i karabinach na kulki, zwykle wykonany ze stali lub ołowiu. "BB" zwykle odnosi się do kulki o średnicy 4,5 milimetra (0,177 cala), ale może też oznaczać kulkę o średnicy 5,6 milimetra (0,22 cala) i 6,35 milimetra (0,25 cala). Śrut typu BB należy używać ze szczególną ostrożnością, ponieważ może on spowodować obrażenia, jeśli trafi kogoś w głowę lub oczy. Śrut BB nie musi być przyłożony do celu z bliskiej odległości, aby mógł zranić trafioną osobę. Ponadto stalowe śruciny mogą odbijać się rykoszetem od różnych przedmiotów i ranić inne osoby. Śrutu BB należy używać wyłącznie w broni pneumatycznej i wiatrówek, które zostały specjalnie przystosowana do jego użycia - np. w broni pneumatycznej z gwintowaną lufą lub sprężynowej, która może strzelać z większą prędkością niż standardowa broń na CO2.

Śrut BB 4,46 – do broni na CO2

Śrut BB 4,46 mm przeznaczony jest do strzelania z broni gładkolufowej, długiej i krótkiej, sprężynowej, PCA lub gazowej. Kulisty kształt powoduje bowiem, że kulka nabiera ruchu obrotowego już wewnątrz lufy, co powoduje dużo lepsze możliwości strzeleckie, jednocześnie podnosząc właściwości balistyczne i penetracyjne śrutu. W naszej ofercie posiadamy zasobniki od 500 do 5000 kulek, dzięki czemu łatwo dobierzesz odpowiedni zasobnik do swoich potrzeb. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub nie wiesz jaki śrut wybrać do swojej wiatrówki, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy, a także podzielimy się naszym doświadczeniem!

pixelpixelpixelpixel