Darmowa dostawa od 50,00 zł

Czyszczenie i impregnacja obuwia

( ilość produktów: 25 )

Impregnacja obuwia

Każde obuwie, niezależnie czy jest to obuwie trekkingowe, taktyczne czy codzienne potrzebuje specjalistycznej opieki. Jednym z jej elementów jest impregnacja obuwia skórzanego. Wśród naszej oferty można znaleźć szeroką gamę produktów, od kremów, przez impregnaty i koncentraty aż po woski, które doskonale zabezpieczą obuwie skórzane przed przemakaniem. W przypadku butów trekkingowych oraz taktycznych renomowanych marek, zwłaszcza tych butów, które posiadają dodatkowo membrany paroprzepuszczalne, zalecanie jest używanie odpowiednio dobranych preparatów produkowanych przez tę samą firmę, przez którą został wyprodukowany dany model buta. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że będzie on zabezpieczony tym samym preparatem, który był użyty do impregnacji podczas szycia. Buty przed nałożeniem impregnatu należy dokładnie wyczyścić za pomocą szmatki lub szczotki. Niektóre preparaty wymagają także przemycia buta wodą w celu zwilżenia jego powierzchni. Następnie nakładamy dany produkt zgodnie z instrukcją oraz pozostawiamy buty do całkowitego wyschnięcia. W ten sposób będziemy mieć pewność, że proces przebiegł prawidłowo.

Czyszczenie obuwia

Każde obuwie specjalistyczne potrzebuje również regularnego czyszczenia, tak aby móc zachować wszystkie swoje właściwości. Czyszczenie obuwia powinno odbywać się za pomocą przeznaczonych do tego środków i preparatów. Wielu producentów obuwia sprzedaje także odpowiednie szczotki wyposażone we włosie nylonowe lub mosiężne, a także gumy czyszczące, które doskonale usuwają zabrudzenia z zamszu, skóry czy podeszwy butów. Kupując szczotkę do czyszczenia obuwia, sprawdź, czy będzie ona odpowiednia do materiału, z którego wykonane są dane buty. Ponieważ gąbki do czyszczenia weluru i nubuku nie poradzą sobie z zamszem i tak samo w drugą stronę. Na rynku oprócz szczotek i gąbek do czyszczenia butów dostępne są także różnego rodzaju spreje i preparaty do usuwania silnych zabrudzeń oraz nieprzyjemnych zapachów. Te ostatnie przeznaczone są do odświeżania wnętrza butów, zwłaszcza po długich wędrówkach. W bucie bowiem, zwłaszcza na wkładce, osiada pot, który jest idealną pożywką dla bakterii, które wydzielają nieprzyjemny zapach.

Zestawy do czyszczenia butów wojskowych

w naszej ofercie znajdziesz także specjalistyczne zestawy do czyszczenia butów wojskowych i taktycznych marek takich ja LOWA, Grangers czy BENNON. Każdy taki zestaw przeznaczony jest do dbania o buty danej firmy, Dlatego przy zakupie należy zwrócić na to szczególną uwagę. Dzieje się tak, ponieważ różne marki obuwnicze używają różnych rodzajów skóry oraz membran paroprzepuszczalnych, dlatego też użycie zestawu innej firmy może nie być skuteczne. W zestawie do czyszczenia butów taktycznych znaleźć można specjalistyczne szczotki do usuwania brudu oraz osadów, kremy do impregnacji i ochrony skóry, łagodne dla membran paroprzepuszczalnych oraz impregnaty hydrofobowe, które nie zatykają porów w skórze, co pozwala obuwiu nadal oddychać w czasie ich noszenia, jednocześnie zabezpieczając buty przed przemakaniem.

pixelpixelpixelpixel