Darmowa dostawa od 50,00 zł

KUBKI, TERMOSY

( ilość produktów: 71 )

Kubki turystyczne

Gorąca kawa lub herbata. A może świeża mięta lub pokrzywa zbierana jeszcze na szlaku? Nie ważne co masz ochotę właśnie wypić, jedno jest pewne – musisz mieć w czym. Kubki turystyczne charakteryzują się kilkoma ważnymi cechami: muszą być lekkie, odporne na upadki i uszkodzenia mechaniczne oraz wygodne. Zabieranie ze sobą klasycznego ceramicznego kubka będzie problemem. Może się zbić, jest ciężki, mało wygodny w terenie. Natomiast odpowiedzią na ten problem są wszelkiego rodzaju kubki metalowe i kubki obozowe. Te pierwsze produkowane są z lekkiej stali nierdzewnej, która doskonale sprawdza się podczas podróży w teren. Niektóre z nich mają także zamiast uchwytu karabińczyk, co pozwala je przytroczyć na zewnątrz plecaka (inne można po prostu przypiąć na wolny karabińczyk). Kubki obozowe natomiast wykonane są z anodyzowanego aluminium oraz posiadają ściśle przylegającą pokrywkę. Jedne i drugie nadają się, aby na kuchence lub ognisku zagotować wodę na coś ciepłego do picia.

Termosy turystyczne

Może się niektórym wydawać, że termosy turystyczne nadają się jedynie na krótkie wycieczki. Takie jednodniowe, w których czasie zamierzamy zjeść posiłek na świeżym powietrzy i miło mieć do niego coś ciepłego. Jednakże na wyprawach survivalowych czy bushcraftowych też będą przydatne! I to dokładnie w taki sam sposób. Rano, kiedy obozowisko zbiera się do rozpoczęcia nowego dnia mamy często jeszcze rozpalone ognisko, by przygotować na nim śniadanie i coś ciepłego do picia. W takich warunkach możemy szybko i bezpiecznie zagotować większą ilość wody. Zalanie dodatkowego termosu gorącą kawą lub herbatą pozwala nam przez kilka długich godzin cieszyć się ciepłym, rozgrzewających napojem. Na przykład podczas przerwy na posiłek w czasie marszu – nie musimy na postoju korzystać z kuchenki i czekać aż zagotuje nam się woda. Jest to szczególnie przydatne, jeśli podróżujemy w kilka osób. Takie termosy przydają się także na co dzień, zwłaszcza jeśli pracujemy w terenie.

Termosy obiadowe i kubki termiczne

Zarówno termosy obiadowe, jak i kubki termiczne mogą należeć do klasycznego EDC oraz sprawdzić się na wyprawie bushcraftowej. Na co dzień mamy bowiem ze sobą możliwość zabrania ciepłego posiłku i napoju ze sobą w trasę. Sprawdzi się to wśród osób, które wolą pospać chwilę dłużej i ciepłą kawę wypić w drodze do pracy. Natomiast termosy obiadowe pozwolą zabrać ze sobą ciepły posiłek tam, gdzie nie będzie możliwości jego podgrzania – na przykład na uczelnię, albo do pracy w terenie. W czasie wyprawy w teren kubek może posłużyć nam jako zastępstwo termosu i utrzymać ciepły napój przez pierwsze kilka godzin marszu. Natomiast termos obiadowy pozwoli zabrać ze sobą ciepły posiłek przyrządzony podczas śniadania. Wtedy też na postoju możemy posilić się od razu, bez konieczności rozkładania kuchenki i oczekiwania na podgrzanie lub przygotowanie jedzenia. Jest to idealne rozwiązanie tam, gdzie nie mamy pewności, że uda nam się znaleźć miejsce, gdzie będziemy mogli rozłożyć się z kuchenką.

pixelpixelpixelpixel