Darmowa dostawa od 50,00 zł

Gaz pieprzowy w żelu - gaz żelowy

( ilość produktów: 33 )

Gaz pieprzowy w żelu - najlepsze rozwiązania dostępne w naszym sklepie

Bezpieczeństwo i zdrowie to najważniejsze wartości w życiu. Coraz więcej osób decyduje się na zakup gazu łzawiącego, który podnosi poziom bezpieczeństwa podczas samotnych spacerów z psem, wieczornego treningu czy codziennego poruszania się po mieście. Gaz pieprzowy w żelu to skuteczne rozwiązanie, ze względu na szeroki zasięg działania i szybkość reakcji.

Czytaj więcej

Żel pieprzowy a gwarancja bezpieczeństwa

Na rynku dostępne są różne rodzaje gazów obezwładniających, przede wszystkim są to produkty w formie piany, chmury czy właśnie żelu. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i zwolenników. Główną zaletą gazu w formie żelu jest jego niezawodna skuteczność w każdych warunkach atmosferycznych. Bez względu na pogodę panującą na zewnątrz, gaz żelowy skutecznie trafi w wymierzony cel. Silny deszcz czy porywisty wiatr nie ma wpływu na działanie gazu, co jest naprawdę dużą zaletą, gwarantującą komfort psychiczny i fizyczny. Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka, warto ją sobie zapewnić, zaopatrując się w gaz obezwładniający w żelu.

Kolejną z zalet żelowego gazu łzawiącego jest gwarancja trafienia w mierzony cel. W przypadku gazów pieprzowych w chmurze istnieje ryzyko, że odblokowany gaz trafi również w ofiarę. Gaz żelowy charakteryzuje się wyjątkową precyzją. Takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo i wydłuża czas na ucieczkę lub wezwanie pomocy, co ma wyjątkowo duże znaczenie w przypadku niespodziewanego ataku. Szok jest naturalną reakcją organizmu w takiej sytuacji osoby, które reagują na niespodziewane zdarzenia paraliżującym strachem, powinny wybrać gaz łzawiący w żelu, który pozwoli zyskać czas i przewagę nad napastnikiem.

Gaz pieprzowy żelowy jest wyjątkowo skuteczny na zewnątrz, również w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych. Pełne bezpieczeństwo gwarantuje strumień gazu, trafiający celnie w napastnika. Chmura może spowodować łzawienie u osób postronnych lub ofiary. Strumień gazu żelowego jest skuteczny również w zamkniętych pomieszczeniach. Napady zdarzają się również w miejscach publicznych, niewielkich przestrzeniach jak samochód czy osiedlowy sklep lub we własnym domu. W napadach tego typu, używając gazu w chmurze, można obezwładnić osoby postronne, domowników czy samych siebie. Żelowy gaz pieprzowy skutecznie trafia w wymierzony cel, nie rozprzestrzeniając się na boki.

Gaz w żelu - jak wybrać najskuteczniejszy produkt na rynku?

Gwarancją wyboru jakościowego i skutecznego produktu jest postawienie na firmę z wieloletnim doświadczeniem, oferującą sprawdzone i profesjonalne sprzęty. Produkty widniejące w naszej ofercie są wynikiem wyboru najlepszych akcesoriów na rynku, poparte doświadczeniem i ekspercką wiedzą. W ofercie sklepu można znaleźć małe i kompaktowe żele, które z łatwością mieszczą się w każdej kieszeni czy torebce. Jednym z takich produktów jest gaz łzawiący w żelu Sabre Red, którego zasięg wynosi aż 4.5 metra, natomiast jego rozmiary są kompaktowe i niepozorne. Tak mały gaz żelowy umożliwia zabranie go ze sobą na każdy spacer czy trening na zewnątrz. W ofercie dostępne są gazy na specjalnej opasce dla osób aktywnych, gaz Duathlete można założyć np. na rękę, aby nie przeszkadzała podczas biegania.

Kolejnym przykładem niepozornych gazów jest gaz pieprzowy żelowy w formie szminki. Pomysłowe opakowanie zapewnia dyskrecję, a jego intensywny kolor ułatwia odnalezienie w damskiej torebce. Statystyki jasno przedstawiają, że kobiety to grupa najbardziej narażona na niespodziewane ataki. Producenci chcą zwiększać świadomość o czyhającym niebezpieczeństwie i zachęcać kobiety do codziennego noszenia przy sobie gazu pieprzowego. Ciekawe i niepozorne opakowanie zachęca coraz więcej pań do zakupu gazu i zwiększenia swojego bezpieczeństwa.

Gaz pieprzowy w żelu w formie gadżetu to dobry pomysł na praktyczny prezent, po który często sięgają panowie dla siebie lub swoich partnerek. W naszej ofercie znajdą Państwo między innymi gaz pieprzowy w żelu policyjny dla rowerzystów, ze specjalnym uchwytem mocującym na kierownicę. Uchwyt jest wyjątkowo stabilny, ponadto łatwy w otwarciu i szybkim użyciu żelu. Dla osób, które często podróżują samochodem w celach prywatnych lub służbowych, świetnie sprawdzi się gaz w żelu w formie breloka do kluczy. Na takie rozwiązanie często decydują się zawodowi kierowcy, dzięki czemu zawsze mają gaz pod ręką. Taki brelok można również podpiąć do kluczy od mieszkania czy domu, należy jednak pamiętać, aby przy breloku nie było zbyt dużego pęku, który utrudnia szybkie i sprawne działanie.

Gaz żelowy pieprzowy - na co zwrócić uwagę?

W ofercie sklepu dostępnych jest wiele rodzajów gazów pieprzowych, aby każdy znalazł idealne dla siebie rozwiązanie. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę na kilka dodatkowych informacji i możliwości, które mogą mieć duże znaczenie przy indywidualnym doborze. Jedną z takich cech jest działanie na zwierzęta. Gaz pieprzowy żel z odpowiednim składem chemicznym, jak między innymi gaz pieprzowy żel Defence Green może służyć również do obrony przed agresywnymi zwierzętami. Takie rozwiązanie często wybierają osoby chodzące na samotne spacery z psem czy po lesie oraz osoby podróżujące.

Podczas wyboru odpowiedniego gazu pieprzowego warto zwrócić uwagę na stężenie kapsaicyny, świadczącej o jego mocy oraz pojemności produktu. Te wskazówki pomogą w ocenie potencjalnego niebezpieczeństwa i określeniu indywidualnych potrzeb, takich jak częstotliwość użytkowania gazu. Ostrość gazu jest określana przez wskaźnik SHU, który zazwyczaj wynosi 2 mln, jednak w ofercie można znaleźć również silniejsze produkty o mocy 3 milionów SHU. Ilość zawartej w żelu kapsaicynoidów określana jest w procentach. Standardową zawartością MC w gazie jest 2%, takie stężenie służy do obrony przed ludźmi i niebezpiecznymi zwierzętami.

Ważnym wskaźnikiem jest również zasięg strumienia żelu, który zazwyczaj waha się w odległości 4 metrów oraz pojemność oraz ilość użyć danego produktu. Co więcej, niektóre żele łzawiące wzbogacone są o domieszkę cząsteczek UV, która umożliwia szybkie rozpoznanie sprawcy przez policję. Kolejną przydatną funkcją, w którą zaopatrzony jest np. gaz Predator to oświetlenie. Specjalna dioda oślepia napastnika oraz ułatwia precyzyjne wymierzenie strumienia w ciemnym pomieszczeniu lub po zmroku. W ofercie sklepu militarialodz.pl dostępnych jest wiele rodzajów gazów pieprzowych o różnych mocach i pojemnościach oraz z dodatkowymi funkcjami, które z pewnością zaspokoją wszystkie indywidualne potrzeby.

Gaz łzawiący w żelu - jak z niego korzystać?

Największą przewagą napastników jest ich przygotowanie i element zaskoczenia. Każdy organizm zupełnie inaczej reaguje na sytuacje stresowe, warto więc przygotować się na najgorszą z możliwych opcji, aby jak najbardziej usprawnić czas reakcji. Ważnym elementem samoobrony jest sama świadomość możliwości ataku. Przed wyjściem w niebezpieczne miejsce, samotną przeprawą przez ciemny park czy wieczornym joggingu warto schować żel pieprzowy do kieszeni, aby móc szybko po niego sięgnąć. Jeśli zagrożenie jest wyjątkowo wyczuwalne, dobrym pomysłem będzie trzymanie gazu w dłoni, aby być w pełni gotowym do samoobrony.

Najskuteczniejsze działanie gazu łzawiącego można uzyskać, celując z bliskiej odległości wprost w twarz napastnika. Kapsaicyna zawarta w żelu powoduje intensywne łzawienie, silne pieczenie okolic nosa i oczu oraz trudności z oddychaniem. Trafienie bezpośrednio w twarz napastnika gwarantuje pełną skuteczność, dzięki czemu ofiara zyskuje czas na szybkie oddalenie się i wezwanie pomocy. Całkowite działanie żelu ustępuje po około 30/40 minutach a jego najintensywniejsze efekty przypadają na pierwsze chwile po użyciu. W tym czasie ofiara może ukryć się w bezpiecznym miejscu, w razie możliwości jak najdalej oddalić i wezwać policję. Każdy z oferowanych przez nas produktów ma łatwy i intuicyjny mechanizm użycia.

Jak działa gaz pieprzowy w żelu?

Gazy pieprzowe to skuteczna ochrona podczas bezpośredniego ataku napastnika. Użycie gazu łzawiącego w samoobronie jest legalną metodą ochrony, używaną również przez służby specjalne, co świadczy o jego skuteczności i profesjonalizmie. Gazy pieprzowe nie powodują stałego uszczerbku na zdrowiu, a ich użycie nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Zastosowanie gazu z bliskiej odległości powoduje pieczenie oczu i nosa, chwilowe obezwładnienie i ograniczenie sprawności fizycznej poprzez trudności w oddychaniu. Niemożność otwarcia oczu powoduje dezorientację, dzięki czemu ofiara zyskuje cenny czas na ucieczkę i sprowadzenie pomocy.

Osoby odporne na ból, głównie przez spożycie alkoholu lub substancji psychoaktywnych mogą być znieczulone na gaz pieprzowy, natomiast gaz łzawiący jest skuteczny również w przypadku osób nietrzeźwych. Siła gazu łzawiącego jest określana za pomocą skali Scoville`a, która występuje również w produktach spożywczych. Najbardziej powszechnym stężeniem kapsaicynym w gazach łzawiących to 2 miliony jednostek. Dla porównania moc bardzo ostrego pieprzu cayenne wynosi od 30 do 50 tysięcy jednostek.

pixelpixelpixelpixel