Darmowa dostawa od 50,00 zł

Pistolety hukowe - straszaki

( ilość produktów: 12 )

Pistolet hukowy

Broń hukowa, często określana również jako broń alarmowa lub sygnałowa, stanowi specyficzną kategorię broni, która ma swoje unikalne zastosowania i cechy. Jest to rodzaj broni, który został stworzony z myślą o wystrzeliwaniu amunicji hukowej lub sygnałowej, co oznacza, że jej główną funkcją nie jest zadawanie obrażeń ani rażenie celów, lecz generowanie głośnego huku lub wybuchu oraz wystrzelenie sygnału świetlnego w celach ostrzegawczych i sygnalizacyjnych.

 

Czytaj więcej

Amunicja hukowa, używana w tego rodzaju broni, zawiera proch strzelniczy, który generuje potężny huk podczas wystrzału. Jednak istnieje istotna różnica między amunicją hukową a amunicją do broni palnej. W amunicji hukowej nie znajdziemy tradycyjnego pocisku lub jest on zastąpiony przez materiał hukowy. To właśnie ten materiał hukowy jest odpowiedzialny za generowanie intensywnego dźwięku i efektownego błysku świetlnego.

Warto podkreślić, że broń hukowa jest przeznaczona głównie do celów nieśmiercionośnych i nie jest skonstruowana z myślą o zadawaniu obrażeń ludziom lub zwierzętom. Jej zastosowanie jest znacznie bardziej wszechstronne. Może być używana jako narzędzie sygnalizacyjne podczas różnych wydarzeń, takich jak zawody sportowe, imprezy plenerowe, wyprawy w góry czy sytuacje awaryjne na morzu. Dzięki swojej zdolności do generowania głośnego huku i widocznego sygnału świetlnego rewolwer hukowy może stanowić ważny element bezpieczeństwa i komunikacji w wielu sytuacjach.

Broń hukowa bez zezwolenia w naszym asortymencie

Zastanawiasz się, czy można nosić przy sobie pistolet hukowy? Obowiązujące przepisy dotyczące broni palnej i broni hukowej są jasno określone i mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa publicznego. Definicja broni palnej, zgodnie z art. 7 Ustawy o broni i amunicji (UoBiA), obejmuje szeroki zakres rodzajów broni, które są regulowane prawem. Rodzaje broni palnej zostały wyraźnie wymienione w art. 4 ust. 1 pkt 1 UoBiA, co pozwala na jednoznaczne rozróżnienie broni palnej od innych rodzajów broni. Jest to kluczowe, aby uniknąć nieporozumień i konfliktów związanych z interpretacją rodzajów broni. Natomiast art. 10 UoBiA precyzyjnie określa rodzaje broni palnej, które wymagają zezwolenia. W przypadku broni alarmowej (hukowej) należy pamiętać, że jest ona uważana za rodzaj broni palnej zgodnie z przepisami. Jednak istnieje istotna różnica, która zależy od kalibru broni.

Jeśli pistolet hukowy ma kaliber 8mm lub większy, zgodnie z przepisami, jest on uważany za broń palną, co oznacza, że na jego posiadanie jest wymagane zezwolenie. To istotne dla wszystkich zainteresowanych zakupem broni hukowej, ponieważ konieczność posiadania zezwolenia wprowadza dodatkowe procedury i kontrole mające na celu zapobieganie nielegalnemu obrotowi bronią. Dlatego w naszym asortymencie dostępna jest broń hukowa bez zezwolenia o kalibrze do 6mm, którą można nabyć bez konieczności uzyskiwania zezwolenia ani rejestracji.

STALKER M906, bo o nim mowa, to samopowtarzalny pistolet alarmowo-hukowy, który w swojej konstrukcji oraz działaniu przypomina broń palną. Jest to kompaktowa i wygodna w użyciu broń alarmowa, która dostępna jest bez konieczności posiadania zezwoleń i rejestracji, co czyni ją atrakcyjną opcją dla osób poszukujących środka samoobrony.

Budowa STALKER M906 jest solidna i przypomina wiele współczesnych konstrukcji broni palnej. Pistolet wyposażony jest w polimerowy szkielet oraz metalowy zamek, co gwarantuje jego trwałość i niezawodność. Dzięki niewielkim rozmiarom oraz profilowanej rękojeści z anatomicznymi wycięciami na palce STALKER M906 jest łatwy do trzymania i obsługi, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet oraz osób o różnych rozmiarach dłoni. Żebrowanie na tylnej części zamka poprawia chwyt i ułatwia manipulację bronią.

Warto zaznaczyć, że wszystkie elementy obsługowe pistoletu są w pełni funkcjonalne, włącznie z dźwignią zrzutu zamka, bezpiecznikiem skrzydełkowym (zatrzaskiem zamka), mechanizmem spustowym SA oraz przyciskiem zwalniania magazynka. Mechanizm częściowego rozkładania M906 wzorowany jest na broni palnej, co umożliwia dokładne czyszczenie mechanizmów i utrzymanie broni w dobrym stanie.

Co do działania, STALKER M906 jest zasilany amunicją hukową 5,6/16, której huk osiąga imponujące 102 decybele. Strzałowi towarzyszy spory ogień wylotowy oraz odczuwalny odrzut zamka, co sprawia, że korzystanie z broni jest bardziej realistyczne. Po wystrzeleniu amunicji zamek zatrzymuje się w tylnym położeniu. Po wymianie magazynka wystarczy zwolnić zamek, wciskając dźwignię blokady, aby pistolet był gotowy do kolejnego strzału. Mechanizm spustowy SA można zablokować za pomocą bezpiecznika skrzydełkowego umieszczonego po lewej stronie szkieletu. Pistolet jest zasilany jednorzędowym metalowym magazynkiem o pojemności 8 nabojów, co pozwala na szybkie ponowne załadowanie broni.

Jaki pistolet alarmowy wybrać?

Pistolety hukowe są dostępne w różnych kalibrach, takich jak 6mm, 8mm, 9mm, czy nawet większe. Im większy kaliber, tym potencjalnie głośniejszy huk, który generuje. Pistolet hukowy 9mm wytwarza wyraźny i donośny dźwięk, dlatego też jest często wykorzystywany w celach artystycznych, filmowych lub rekreacyjnych.

Jaki jest najgłośniejszy pistolet hukowy? Może to być także uzależnione od rodzaju amunicji, jaką się używa. Amunicja hukowa jest dostępna w różnych wariantach, a niektóre z nich mogą generować głośniejszy huk niż inne. W naszej ofercie znajdziesz wiele różnych broni hukowych, a największą popularnością cieszy się bron o kalibrze 6mm i 9mm. Który pistolet alarmowy zatem wybrać?

Rewolwer hukowy o kalibrze 6mm to rodzaj broni, która wykorzystuje amunicję hukową o średnicy 6mm. Charakteryzuje się ona tym, że nie jest śmiertelna i nie ma zdolności rażenia celów. Zamiast tego, amunicja hukowa generuje głośny huk oraz efekty wybuchowe, które wiernie naśladują dźwięk strzału z broni palnej. Broń hukowa 6mm znajduje szerokie zastosowanie w różnych sytuacjach, przede wszystkim jako narzędzie rekreacyjne. Jest często używana podczas pokazów strzeleckich, zawodów sportowych i treningów strzeleckich. Ponadto, w świecie teatru, broń hukowa 6mm stanowi niezastąpiony element, umożliwiający uzyskanie autentycznego efektu dźwiękowego strzału w scenicznych produkcjach.

Natomiast broń hukowa 9mm działa na zasadach podobnych do broni hukowej kalibru 6mm, ale wykorzystuje większą amunicję o kalibrze 9mm. To oznacza, że generuje jeszcze głośniejszy huk i bardziej spektakularne efekty wizualne, które dokładnie naśladują dźwięk strzału z broni palnej. Broń hukowa 9mm jest szczególnie popularna w przemyśle filmowym i teatrze, gdzie niezbędne jest uzyskanie wiernego efektu dźwiękowego strzału. Dzięki swoim możliwościom broń hukowa 9mm stanowi ważny element produkcji artystycznych, przyczyniając się do realizmu i autentyczności scen z udziałem broni palnej.

Pistolet alarmowy — dlaczego warto go mieć?

Pistolet alarmowy jest niezwykle wszechstronnym narzędziem, które może znaleźć zastosowanie w różnych sytuacjach, przede wszystkim jako skuteczne narzędzie do wywołania alarmu i przyciągnięcia uwagi w razie potrzeby. Oto kilka sytuacji, w których pistolet alarmowy może okazać się nieoceniony:

 • Gdy czujesz się zagrożony lub nękany przez potencjalnego napastnika, pistolet alarmowy może stanowić pierwszą linię obrony. Wystrzał amunicji hukowej generuje przeraźliwy huk, który odstrasza agresora i natychmiast przyciąga uwagę otoczenia. To może dać Ci cenny czas na podjęcie dalszych działań obronnych lub ucieczkę, jednocześnie informując innych o sytuacji.
 • W sytuacjach awaryjnych, takich jak wypadek samochodowy, zgubienie się w terenie lub nagła potrzeba medycznej pomocy, pistolet alarmowy może być ważnym narzędziem. Głośny dźwięk, który generują pistolety hukowe, pomaga ratownikom w szybszym zlokalizowaniu osoby potrzebującej pomocy. Może to znacząco przyspieszyć dostęp do pomocy medycznej lub ratunkowej, co jest kluczowe w nagłych sytuacjach.
 • Pistolet alarmowy może być również używany jako sygnał alarmowy w różnych sytuacjach w górach lub na morzu, gdzie sygnał dźwiękowy jest istotny do komunikacji na odległość. Głośny dźwięk wystrzału sygnalizacyjnego może pomóc w zwróceniu uwagi na siebie i przekazaniu ważnej informacji innym osobom.
 • Pistolet alarmowy może znaleźć zastosowanie jako narzędzie do ochrony mienia. Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości lub obszaru, który może być narażony na niepożądane wtargnięcie osób trzecich, wystrzał z pistoletu alarmowego może odstraszyć potencjalnych intruzów i poinformować ochronę lub odpowiednie służby o próbie wtargnięcia.
 • Podczas spacerów, biegania, jazdy na rowerze lub innych aktywności na świeżym powietrzu pistolet alarmowy może służyć jako narzędzie ostrzegawcze w razie potrzeby. Może pomóc w odstraszaniu dzikich zwierząt lub innych potencjalnych zagrożeń.
 • W rolnictwie straszaki mogą być używane jako narzędzia do odstraszania ptaków i innych szkodników, które mogą niszczyć uprawy. Wystrzał z pistoletu alarmowego generuje głośny huk, który zaskakuje i odstrasza zwierzęta, chroniąc w ten sposób rośliny przed zniszczeniem. W obszarach wiejskich lub leśnych, gdzie kontakt z dzikimi zwierzętami może być problemem, pistolety alarmowe mogą służyć jako narzędzie do odstraszania. Głośny huk może zniechęcić dzikie zwierzęta, takie jak dziki, jelenie czy niedźwiedzie, do zbliżania się do ludzkich osiedli lub pól uprawnych.

  Pistolety alarmowe są również często wykorzystywane w celach treningowych i edukacyjnych, szczególnie w szkoleniach strażaków, służb ratowniczych oraz w szkoleniach przeciwpożarowych. Generują one realistyczne efekty dźwiękowe strzału, co pomaga w przygotowaniu do sytuacji kryzysowych.

  Straszaki są używane w różnych obszarach i dziedzinach, nie tylko do samoobrony. Dzięki swojej zdolności do generowania głośnych dźwięków i efektów wizualnych stanowią skuteczne narzędzia odstraszające, które pomagają w zapewnieniu bezpieczeństwa i ochrony w różnych sytuacjach.

  Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym z militariami! Dbamy o to, aby oferować rewolwery hukowe najwyższej jakości, które spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Nasze produkty są trwałe i niezawodne, a nasz zespół to pasjonaci militariów, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc Ci w dokonaniu najlepszego wyboru. Jesteśmy z Tobą także po zakupie. W razie pytań czy potrzeby serwisu lub wsparcia jesteśmy do Twojej dyspozycji.

   

  pixelpixelpixelpixel