Darmowa dostawa od 50,00 zł

SASZETKI NA BROŃ

( ilość produktów: 5 )

Saszetki na broń

W przypadku skrytego przenoszenia broni oprócz kabur wewnętrznych i na pasku równie popularne stały się saszetki na broń. W ten sposób możesz przenosić broń niepostrzeżenie nawet latem, bez konieczności zakładania luźnej odzieży bądź odzieży wierzchniej. Co więcej, niektóre modele saszetek pozwalają także na przenoszenie broni w plecaku. Saszetki na broń, tak jak kabury wewnętrzne, są dedykowane służbom pracującym po cywilnemu oraz posiadaczom broni na zezwolenie. Również osoby posiadające repliki broni ASG będą cenić sobie możliwość bezpiecznego ich przenoszenia bez konieczności ich pokazywania. Saszetka bowiem pozwala na bezpieczne i wygodne przenoszenie broni z możliwością jej dobycia w kilka chwil. W przypadku niektórych saszetek i kabur wewnętrznych mamy także możliwość wygodnego zaczepienia ich w plecaku, ponieważ posiadają szeroki rzep na plecach, który możemy doczepić do odpowiedniego panelu w plecaku taktycznym.

Saszetka na broń – czy to wygodne?

Użytkownicy saszetek na broń są zdania, że jest to jeden z najwygodniejszych sposobów na jej bezpieczne przenoszenie. Jednak dopóki nie spróbujesz, nie będziesz wiedział, czy ta metoda jest dla Ciebie dobra. Zwłaszcza jeśli jesteś leworęczny. Już podczas zakupu upewnij się, że kupujesz saszetkę, która umożliwi montaż broni wewnątrz na lewą rękę – wybierz opcję saszetki uniwersalnej lub lewej. W naszych opisach dokładnie zaznaczamy takie opcje. Zaczepy wewnątrz saszetki na broń są całkowicie regulowane. Dzięki temu możesz broń ustawić dowolnie, tak aby było Ci wygodnie wyjąć ją jedną ręką bez konieczności mocniejszego szarpnięcia. Co więcej, saszetki te posiadają dodatkowe komory, w których możesz nie tylko przenosić dodatkowy magazynek, ale także w przypadku osoby z pozwoleniem na broń na noszenie przy sobie legitymacji posiadacza broni, która w razie kontroli będzie niezbędna. Wybierając saszetkę, możesz w niej nosić także portfel oraz inne elementy EDC, które zazwyczaj nosiłeś w innej nerce.

Jak działa saszetka na broń?

Jeśli nie jesteś obyty z tym rodzajem saszetki, możesz w pierwszej chwili nie wiedzieć, jak działa saszetka na broń. Jest ona zbudowana z komory głównej, która posiada wewnątrz uchwyt na broń zapinany na rzep lub elastyczną taśmę. Z przodu saszetka posiada specjalny zaczep, po jego pociągnięciu rozsuwa się zamek błyskawiczny (w obie strony), tak, że drugą ręką możesz dobyć broni jednym ruchem. Wyćwiczona osoba może w ten sposób wyjąć broń w mniej niż pięć sekund. Może tobie w pierwszej chwili się to nie uda, jednak po kilkukrotnym przećwiczeniu układu ruchów powinno być to dla Ciebie oczywiste. Co więcej, saszetki są uniwersalne i łatwo możemy przenosić w nich dowolny model broni. Większość saszetek posiada od spodu dodatkowy zaczep do paska, który zabezpieczy saszetkę przed przypadkowym zerwaniem lub zgubieniem. Są one także wykonane z wodoodpornego materiału, chroniąc broń przed zamoczeniem. Pasek nośny jest dowolnie regulowany i zapinany na zatrzask. Postronna osoba widząc saszetkę na broń, powiąże ją z klasyczną nerką na dokumenty.

pixelpixelpixelpixel