Darmowa dostawa od 50,00 zł

Bronie ASG

( ilość produktów: 18 )

Bronie ASG (Airsoft Guns) to repliki broni palnej, które strzelają kulami ASG za pomocą sprężonego powietrza, sprężonego gazu lub sprężyn. Są one szeroko używane w sportach ASG, które są symulacją walki zespołowej. Bronie ASG dzielą się na:

  • Repliki elektryczne (AEG - Automatic Electric Guns):

Broń ASG zasilana akumulatorem, która wykorzystuje silnik elektryczny do napędzania mechanizmu strzelania. Są one bardzo popularne ze względu na swoją wydajność, łatwość obsługi i możliwość strzelania seriami kul.

  • Repliki gazowe (GBB - Gas Blowback Guns):

ASG repliki, które wykorzystują sprężony gaz (zazwyczaj propan lub dwutlenek węgla) do napędu mechanizmu strzelania. Mają one system odrzutu zamka, co sprawia, że są bardziej realistyczne w użytkowaniu niż repliki elektryczne, ale wymagają częstszego konserwowania.

  • Repliki sprężynowe (Spring Guns):

ASG broń działająca za pomocą sprężyny, która jest naciągana ręcznie przed każdym strzałem. Są one najprostsze w konstrukcji i najbardziej niezawodne, ale mają najniższą prędkość strzału i są najbardziej ograniczone w zakresie funkcji.

  • Repliki pneumatyczne (HPA - High Pressure Air):

ASG replika, która wykorzystuje sprężone powietrze z zewnętrznego zbiornika lub butli jako źródło energii. Zapewniają one wysoką spójność strzałów i łatwość regulacji prędkości wylotowej, ale wymagają dodatkowego wyposażenia w postaci regulatora ciśnienia i zbiornika z powietrzem.

  • Repliki działające na CO2:

Repliki ASG, które wykorzystują kapsułki CO2 jako źródło energii. Zapewniają one wysoką moc i realistyczny odrzut, ale kapsułki CO2 są kosztowne i nieco mniej wydajne niż sprężony gaz.

Wszystkie te bronie do ASG dostępne są w naszym asortymencie w różnych wariantach, od karabinków i pistoletów po strzelby i karabiny snajperskie, z różnymi systemami celowania, montażami akcesoriów i pojemnościami magazynków. Wybór odpowiedniej repliki ASG zależy od preferencji strzelca, stylu gry oraz budżetu.

Jak działa replika broni ASG?

Jak już wspomnieliśmy, replika broni ASG działa na zasadzie wystrzeliwania kul ASG za pomocą różnych mechanizmów napędowych, takich jak sprężone powietrze, sprężony gaz, sprężyna lub silnik elektryczny. Kulki ASG są przechowywane w magazynku, który może być podłączony do repliki broni ASG z różnych stron (zazwyczaj z dolnej lub górnej strony repliki). Magazynek może mieć różne pojemności, od kilkunastu do kilkuset kul. Jest napełniany kulami ASG przed załadowaniem do repliki. W zależności od rodzaju repliki, kulki mogą być wprowadzane do magazynka ręcznie lub za pomocą specjalnego narzędzia do szybkiego ładowania.

W momencie, gdy strzelec naciska spust, mechanizm strzelania w replice broni ASG wyzwala kulę ASG z magazynka. Mechanizm strzelania może być napędzany różnymi metodami, w zależności od rodzaju repliki.

  • W przypadku replik sprężynowych, ręcznie naciąga się sprężynę przed każdym strzałem.
  • W replikach elektrycznych (AEG), akumulator zasila silnik elektryczny, który napędza mechanizm strzelania.
  • W replikach gazowych (GBB), sprężony gaz wytwarza siłę, która napędza mechanizm odrzutu zamka, a także wyrzuca kulkę ASG z lufy.

Po naciśnięciu spustu i aktywowaniu mechanizmu strzelania, kula ASG zostaje wyrzucona z lufy repliki broni ASG. Prędkość wylotowa kul ASG zależy od konstrukcji i specyfikacji danej repliki. Po oddaniu strzału proces ładowania i strzelania kuli ASG może być powtarzany, dopóki w magazynku znajdują się kulki i broń do ASG jest gotowa do użycia.

Bronie ASG w naszym asortymencie są precyzyjnie wykonane i zaprojektowane tak, aby jak najwierniej odwzorowywać działanie prawdziwej broni palnej, z uwzględnieniem różnic wynikających z bezpieczeństwa, prawnych ograniczeń i specyfiki gry ASG.

Jaka replika ASG na początek?

Dla początkujących polecamy repliki AEG, ponieważ są łatwe w obsłudze, niezawodne i oferują dobrą wydajność. Modele takie jak popularne karabinki M4 lub AK mogą być dobrym wyborem, ponieważ są powszechnie dostępne, łatwo dostosować je do różnych stylów gry i mają szeroką gamę akcesoriów. Druga propozycja to repliki sprężynowe — są proste w budowie, tanie i niezawodne. Choć mają niższą prędkość strzału niż repliki elektryczne lub gazowe, są one nadal popularne wśród początkujących ze względu na ich niską cenę i prostotę obsługi.

Jeśli jesteś początkującym graczem i nie jesteś pewien, jaki rodzaj repliki najlepiej Ci odpowiada, warto rozważyć wybór kompaktowej repliki pistoletu lub karabinka, która jest łatwa w obsłudze i manewrowaniu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych replik broni ASG!

pixelpixelpixelpixel