Darmowa dostawa od 50,00 zł

SYSTEMY HYDRACYJNE

( ilość produktów: 41 )

Plecak z bukłakiem

Nikomu nie trzeba przypominać, jak ważne jest utrzymywanie odpowiedniego poziomu płynów w organizmie, zwłaszcza podczas wędrówek czy ćwiczeń w terenie. W dzisiejszych czasach producenci sprzętu taktycznego i outdoorowego oferują szereg rozwiązań pozwalających na transport wody i zabranie odpowiedniego zapasu wody - to nie jest duży problem. W zależności od potrzeb i rodzaju aktywności można wybierać między prostymi pojemnikami i butelkami na wodę a przemyślanymi systemami hydracyjnymi, które umożliwiają korzystanie z nich bez użycia rąk. Plecak z bukłakiem jest doskonałą alternatywą w sytuacji, gdy potrzebujemy regularnego dostępu do wody, a szukanie napojów w torbie czy plecaku jest stratą czasu. Takie sytuacje często zdarzają się podczas jazdy na rowerze lub uprawiania innych sportów wyczynowych. Jeśli należysz do osób aktywnych, powinieneś rozważyć zakup, ponieważ plecak na wodę, będzie Twoim wybawieniem. Kompaktowa konstrukcja sprawia, że plecak hydracyjny świetnie sprawdza się podczas podróży, biegania, wędrówek i jazdy na rowerze!

Wkład hydracyjny

Podstawowym parametrem, który należy wziąć pod uwagę, wybierając system nawadniający dla siebie, jest jego pojemność. Wkład hydracyjny może mieć pojemność mniejszą niż 1 litr, a może pomieścić do 3 litrów wody. Im większa pojemność, tym większa pewność, że nie zabraknie wody. Trzeba jednak pamiętać, że wiąże się to z większymi wymiarami i dodatkowym obciążeniem. Pojemność systemu powinna być dostosowana do aktywności - jej czasu trwania i intensywności. Jeśli chcesz z niego korzystać podczas wycieczki rowerowej lub wieczornego biegu, 750 ml powinno wystarczyć. Jeśli planujesz całodzienne wycieczki w miejsca, gdzie brakuje wody, warto zabrać system o pojemności co najmniej 2 litrów. Pokrowce lub plecaki do przenoszenia wkładów hydracyjnych są zazwyczaj wykonane z bardzo wytrzymałych i odpornych na rozdarcia materiałów, z których wykonuje się również akcesoria wojskowe.

Camelbak butelka

Butelki na wodę lub manierki to przenośne pojemniki, które pozwalają zabrać ze sobą wodę pitną, gdziekolwiek się wybierasz. Występują w różnych formach i rozmiarach, dzięki czemu każdy z nas może łatwo znaleźć idealny dla siebie. Nie trzeba być doświadczonym sportowcem, aby wiedzieć, że nic nie jest ważniejsze podczas tzw. aktywnego wypoczynku niż odpowiednie dostarczanie płynów ustrojowych. Dzięki kilku prostym trikom i systemowi nawadniania utrzymasz optymalny poziom nawodnienia, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania Twojego organizmu. Woda jest niezbędna dla organizmu, a szczególnie ważne jest jej nawadnianie podczas wędrówek lub ćwiczeń. Wodę można nosić ze sobą na wiele sposobów: w butelkach, pęcherzach i zbiornikach o różnych kształtach, rozmiarach i funkcjach. Naszym bestsellerem w tej kategorii jest Camelback. Butelka Nalgene natomiast jest mistrzynią w swojej klasie – wytrzymałe tworzywo, które doskonale sprawdzi się w każdych warunkach.

pixelpixelpixelpixel