Darmowa dostawa od 50,00 zł

BUTY LOWA - trekkingowe, wojskowe, taktyczne

( ilość produktów: 32 )

Buty LOWA

Lowa Sportschuhe GmbH to niemiecka firma, która odpowiada za produkcję butów LOWA®. Założona została w 1923 roku i od tamtej pory zajmuje się produkcją butów sportowych, outdoorowych oraz specjalnego przeznaczenia. Od roku 1953 roku specjalizowali się oni w produkcji butów narciarskich pod marką Lowa Air. Od tamtej pory ich specjalizacja wykrystalizowała się w kilku różnych kierunkach, a współpraca z najpopularniejszymi firmami produkującymi dodatki do butów spowodowała, że bardzo szybko weszli oni również w produkcję butów outdoorowych oraz wojskowych i taktycznych. Buty LOWA® charakteryzują się między innymi niebywałą wytrzymałością, lekkością oraz wygodą. Od lat sześćdziesiątych współpracują między innymi z brytyjskimi siłami specjalnymi SAS, francuskim GIGN czy niemieckim KSK. Chętnie także nawiązują współpracę z profesjonalnymi himalaistami, dzięki temu ich buty przeszły testy nawet w ekstremalnych warunkach. O ich popularności może także świadczyć to, że według sondażu w kontyngencie ONZ w Afganistanie ponad 70% respondentów korzystała z butów taktycznych LOWA®.

Buty trekkingowe LOWA

Wśród butów trekkingowych LOWA® możemy wyróżnić między innymi buty trekkingowe średnie oraz półbuty trekkingowe. Jedne i drugie wykonane są z najwyższej jakości zamszu, który zapewnia dobrą termoizolację oraz po odpowiednim zaimpregnowaniu jest całkowicie wodoodporny. Ponadto wszystkie buty trekkingowe LOWA® wyposażone są wewnątrz w membranę paroprzepuszczalną Gore-Tex®, która od wewnątrz zapewnia stopie możliwość odparowania nagromadzonej wilgoci (potu), natomiast od zewnątrz nie przepuszcza wody. Buty te były niejednokrotnie przetestowane przez wspinaczy wysokogórskich, którzy potwierdzają ich wysoką termoizolację. Dodatkowo współpraca z nimi pozwoliła firmie LOWA® na zaprojektowanie innowacyjnego systemu wszycia języka, który dodatkowo chroni but przed przedostawaniem się wody i śniegu do środka. Buty trekkingowe LOWA® wyposażone są także w specjalistyczny typ bieżnika Vibram Alpine, zaprojektowany do tych butów. Zapewnia on zwiększona przyczepność, nawet na stromych oblodzonych zboczach.

Buty wojskowe LOWA

W odróżnieniu od butów zimowych, buty wojskowe LOWA® możemy zaliczyć do lżejszych butów letnich. Część z nich zaprojektowana była bowiem jako letnie buty trekkingowe do wykorzystania w ciepłym klimacie. Jednakże bardzo szybko zostały zaadaptowane przez służby specjalne odbywające służbę w ciepłych warunkach klimatycznych. Buty taktyczne LOWA® wykonane są między innymi z lekkiej, hydrofobowej skóry welurowej uzupełnionej Cordurą®. Dzięki temu zapewniają one nie tylko dobrą termoizolację, ale także wysoką trwałość, która nie raz była przetestowana w najtrudniejszych warunkach. Wewnątrz butów znajdziemy miękką oddychająca tkaninę Vita Tex, która nie tylko zapewnia butom paroprzepuszczalność, ale także należy do materiałów szybkoschnących. Dlatego też buty już kilka chwil po zdjęciu będą całkowicie suche. Lekkość butów została dodatkowo osiągnięta dzięki specjalnie opracowanej podeszwie, która dodatkowo zapewnia pełną stabilizację oraz przyczepność do każdego rodzaju podłoża.

pixelpixelpixelpixel