Darmowa dostawa od 50,00 zł

OKULARY BALISTYCZNE

( ilość produktów: 71 )

Okulary balistyczne

Klasyczne okulary balistyczne dedykowane są przede wszystkim miłośnikom sportów strzeleckich. Świetnie sprawdzą się zatem dla strzelców różnych dyscyplin (strzelanie do rzutek, dynamika), jak i miłośników gier strzeleckich takich jak ASG, AirSoft czy Paintball. Zostały bowiem zaprojektowane tak, by maksymalnie chronić wzrok i oczy podczas aktywności i kontaktu z bronią. Dlatego też możemy mieć pewność, że będą w pełni chroniły oczy przed ewentualnymi odpryskami, a nawet mniejszymi odłamkami. Co więcej, nawet jeśli zostaną uszkodzone w wyniku uderzenia odłamka, soczewki rozpadną się w tak zwany bezpieczny sposób, co dodatkowo uchroni oko i wzrok. W naszym sklepie proponujemy okulary balistyczne znanych marek, dzięki czemu masz pewność, że kupujesz sprzęt, który przeszedł rygorystyczne testy potwierdzające ich właściwości. Większość modeli dostępnych w naszym asortymencie sprzedawana jest w zestawie z pokrowcem chroniącym je podczas transportu.

Dlaczego okulary balistyczne mają różne kolory?

Przeglądając ofertę na okulary balistyczne, zauważyłeś zapewne, że soczewki mają różne kolory. Oprócz klasycznych przezroczystych szkieł można znaleźć także szkła przyciemniane, przydymione, żółte, pomarańczowe, czerwone czy niebieskie. Kolor soczewek odpowiada bowiem różnym aktywnościom. Ma on za zadanie nie tylko chronić wzrok w szczególnych warunkach, ale także go wspomóc. Okulary przyciemniane na czarno, brązowo lub przydymiane dedykowane są aktywnościom w pełnym słońcu. Wyposażone dodatkowo w filtr polaryzacyjny zapewniają pełną ochronę przed rozbłyskami światła i oślepieniem. Żółte soczewki dedykowane są aktywnościom w pomieszczeniach z ograniczoną ilością światła. Poprawiają widzenie o zmierzchu oraz pomagają widzieć lepiej w półmroku. Doskonale sprawdzą się podczas strzelania w budynkach. Natomiast soczewki pomarańczowe i czerwone dedykowane są dla osób strzelających do rzutek. Poprawiają widzenie na tle nieba oraz zadrzewienia podnosząc kontrast widzenia. W ten sposób lepiej wychwycimy lot rzutki.

Dlaczego okulary balistyczne mają taki kształt?

Oprócz koloru soczewek również kształt okularów balistycznych jest inny niż standardowy. Nie posiadają one bowiem klasycznych ramek na soczewki. Jest tak dlatego, że same soczewki w okularach balistycznych posiadają specyficzny kształt, są bardziej płaskie, lekko skośne oraz zakrzywione na boki. Taki kształt soczewki ma maksymalnie chronić oko przed nadlatującymi odłamkami. Soczewka wraz z górną, podtrzymującą ją ramką dokładnie przylega do twarzy oraz chroni oko od przodu, oraz od boku. Również noski w okularach balistycznych mają bardziej pełny i dłuższy kształt. Ma to za zadanie nie tylko dociskać soczewki do nosa, ale także wypełnić zbędą przestrzeń, co więcej, noski takie będą też zapobiegać ześlizgiwaniu się okularów z nosa, nawet jeśli pojawią się na nim krople potu. W naszym asortymencie znajdziesz okulary balistyczne renomowanych firm, dzięki czemu masz pewność, że kupując u nas, płacisz za jakość.

pixelpixelpixelpixel