Darmowa dostawa od 50,00 zł

ŚPIWORY, KARIMATY

( ilość produktów: 28 )

Śpiwory taktyczne

Biwakowanie to jednej z najciekawszych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Doskonale sprawdza się jako czas i miejsce na oderwanie się od biegu dnia codziennego. Jednak mimo chęci oderwania się od wszystkiego, jedno jest pewne. Będziesz chciał ten czas spędzić w komfortowych warunkach, bez wstawania rano z obolałym kręgosłupem i przemarzniętymi stopami. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem będą śpiwory taktyczne oraz karimaty i maty samopompujące. Maty i karimaty mają za zadanie odizolować nas termicznie od podłoża oraz zapewnić większy komfort na nierównej powierzchni. Natomiast śpiwory taktyczne zapewniają wysoki komfort termiczny, dzięki wielowarstwowej budowie. Są to jedne z najlepszych i najwygodniejszych opcji przetrwania nocy w terenie. Cały zestaw może natomiast wraz z namiotem warzyć około pięciu kilogramów (i więcej), dlatego może być to problem podczas wypraw pieszych lub organizowania BOB-a.

Śpiwory wojskowe

Dobrym rozwiązaniem na wyprawy są także śpiwory wojskowe pochodzące z demobilu. Są to wysokiej jakości sprzęty o parametrach technicznych dla wojska. Dlatego też śpiwory militarne charakteryzują się trochę lepszymi warunkami termicznymi, przy jednoczesnej lekkości. W sprzedaży dostępne są w głównej mierze śpiwory letnie, które będą się sprawdzać w temperaturach do -10°C. Możemy także wybrać dużo cieplejsze śpiwory zimowe, które pojawiają się czasem w naszym sklepie. Są one doskonałą alternatywą do podobnych konstrukcji cywilnych, mają bowiem wysoki komfort termiczny, jednocześnie zapewniając spokojny i bezpieczny sen. Są jednak zdecydowanie cięższe i mniej poręczne – dwuczęściowy śpiwór US Army waży ponad 4 kilogramy. Jednakże śpiwory wojskowe typu mumia szyte są z najwyższej klasy materiałów, które są wodoodporne, odporne na przecieranie, uszkodzenia mechaniczne i inne niespodziewane zdarzenia.

Śpiwory survivalowe

Przeciwieństwem ciężkich śpiworów wojskowych są śpiwory survivalowe. To najnowsze osiągnięcia w kwestii wyjątkowo lekkich i ciepłych śpiworów. Lata doświadczeń, prób i błędów spowodowały, że śpiwory outdoorowe przy stosunkowo niskiej masie mogą zapewnić komfort termiczny w warunkach do -20°C. Dlatego też nadają się idealnie do wyprawy w teren, niezależnie od terenu i sposobu nocowania. Można ich używać zarówno w namiotach, jak i w połączeniu z hamakami. Wykonywane są przede wszystkim z lekkiego, a jednocześnie wytrzymałego poliestru, który zapewnia także wodoodporność, umożliwiając także paroprzepuszczalność. Dzięki temu są one doskonałe w każdych warunkach i przy każdym zastosowaniu. Jeśli szukasz czegoś lekkiego, co możesz zabrać ze sobą w BOB-ie, a jednocześnie zabierać ze sobą na wypadku w teren co jakiś czas to śpiwór survivalowy będzie wyborem idealnym. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór śpiworów, dzięki czemu dopasuje produkt idealnie do Twoich potrzeb, niezależnie od tego, w jakich celach ma Ci służyć na co dzień. Posiadanie śpiworu jest przydatne nie tylko dla osób, które wyjeżdżają pod namiot, sprawdzają się one także w innych sytuacjach – jak, chociażby jako zapasowa kołdra.

pixelpixelpixelpixel