Darmowa dostawa od 50,00 zł

PAŁKI

( ilość produktów: 42 )

Pałki policyjne

Jak sama nazwa wskazuje, pałki policyjne mogą być noszone jedynie przez służby mundurowe. Dedykowane są służbom patrolowym, ale także oddziałom specjalnym, dopuszcza się także ich używanie przez jednostki ochrony. W wyposażeniu policji stanowią jedno z podstawowych narzędzi przymusu bezpośredniego. Najpopularniejszy model, znany jako TONFA, wyposażony jest w stalowy rdzeń, który nadaje pałce twardości oraz ciężkości. Dzięki temu staje się także doskonała do obrony, ponieważ jest w stanie zatrzymać nawet najsilniejszy cios, a także będzie w stanie wytrzymać uderzenie ostrym narzędziem. Odpowiednie wyważenie dodatkowo ułatwia jej użytkowanie. Wyposażona jest ona w boczny uchwyt, który dodatkowo zabezpiecza nadgarstek przed ciosami i uszkodzeniem. Jej końcówka wyposażona jest w specjalnych haczyk, który pozwala na łatwe wybijanie szyb w razie konieczności. Całość mocowana jest do oporządzenia za pomocą metalowego lub wykonanego z tworzywa sztucznego uchwytu.

 

Czytaj więcej

Pałki teleskopowe

W naszej ofercie można także znaleźć wygodne w użyciu pałki teleskopowe. Pałka teleskopowa jest to narzędzie składające się z segmentów, które wysuwają się płynnie po załączeniu mechanizmu. Jest to sprzęt służący do obrony osobistej. Wykorzystywana głównie przez jednostki ochrony, jako zabezpieczenie funkcjonariusza. Pałki teleskopowe wykonane są z wysokiej jakości stali, dzięki czemu posiadają odpowiednie wywarzenie, a także odporne są na ostre narzędzia tnące. Dzięki czemu doskonale nadają się jako podstawowa forma tarczy podczas obrony. Większość modeli wyposażona jest w wygodne, gumowe rękojeści antypoślizgowe, co zapewnia odpowiedni chwyt, a także możliwość swobodnego operowania pałką. Do noszenia pałki teleskopowej dedykowane są różnego rodzaju uchwyty i troki, które można zaczepić do paska od spodni lub pasa do oporządzenia. Takie rozwiązanie pozwala na dobycie pałki jednym ruchem i przygotowanie jej do obrony w kilka chwil.

Czy noszenie pałki teleskopowej jest legalne?

Pałka teleskopowa, jako narzędzie obrony osobistej jest w pełni legalna. Nie potrzeba żadnego pozwolenia na jej zakup lub noszenie. Jedynym warunkiem koniecznym do jej zakupu jest ukończenie osiemnastego roku życia. Co więcej, aby pałka była w pełni legalna musi posiadać odpowiednią budowę, tj. powinna być zwężającym się ku końcowi prostym narzędziem. Niedozwolone jest nakładanie na jej koniec jakichkolwiek elementów. W naszym sklepie prezentujemy jedynie takie pałki teleskopowe, które spełniają te wymagania. Również na wielu różnych kursach samoobrony prowadzone są zajęcia z bezpiecznego użycia pałki teleskopowej, zarówno w celu obrony przed ciosami napastnika, jak i w celu jego obezwładnienia. Dlatego też tuż po zakupie należy zapoznać się po pierwsze z samym mechanizmem działania pałki ? jej rozsuwania i składania. Tak by w przypadku konieczności użycia być pewnym, jakie ruchy należy wykonać. Przećwicz też samemu oraz z inną osobą podstawowe techniki jej użycia ? filmy instruktażowe łatwo można znaleźć na stronach poświęconych samoobronie.

 

pixelpixelpixelpixel