Darmowa dostawa od 50,00 zł

KABURY

( ilość produktów: 79 )

Kabury – co to takiego?

Dostępne w naszym asortymencie kabury to pokrowce lub futerały przeznaczone do noszenia broni typu pistolet czy rewolwer. Są to niezwykle funkcjonalne akcesoria, które pozwalają posiadać przy sobie broń w sposób skryty, a w razie konieczności umożliwiają jej szybkie wyciągnięcie. Dostępne są one w różnorodnych fasonach i kolorach, a także wykonane z rozmaitych materiałów. Jeśli planujesz zakup własnej kabury, to sprawdź naszą ofertę, ponieważ posiadamy ich naprawdę wiele w swoich zasobach.

Modułowe kabury do broni – znajdziesz je u nas

W ofercie sklepu militarialodz.pl dostępne są modułowe kabury do broni. Zgodnie z ich przeznaczeniem możesz nosić w nich broń, ale również inne niezbędne akcesoria. Część modeli posiada dodatkowy pokrowiec na magazynek, który można zamontować na pasie lub przy kamizelce. Takie rozwiązanie daje większe pole manewru, a w razie wystrzelania amunicji pozwala na jej szybki uzupełnienie.
Kabury w różnych wariantach – wybierz odpowiedni dla siebie
W naszych propozycjach dostępne są kabury w różnych wariantach. Dzięki temu masz szansę na znalezienie egzemplarza, który będzie dla Ciebie odpowiedni pod kątem funkcjonalności, ale również estetyki. Prezentujemy egzemplarze mocowane w pasie, ale również warianty z opcją montażu na udzie. Pozwoli Ci to na wybranie opcji, która będzie dla Ciebie najbardziej komfortowa.

Kabury do broni z różnych materiałów

W naszym asortymencie dostępne są kabury do broni wykonane z różnorodnych materiałów. Wykorzystane do ich produkcji rozmaite rodzaje tworzyw sztucznych, zapewniają im solidne zabezpieczenie oraz wygodne przenoszenie. Produkty różnią się dodatkowymi funkcjami i wielkością. Dostępne są w rozmaitych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu możesz dopasować je do swoich indywidualnych preferencji.

Wysokiej jakości kabury prestiżowych marek

Dostępne na militarialodz.pl kabury pochodzą z zakładów produkcyjnych prestiżowych marek. Stanowi to potwierdzenie ich wysokiej jakości oraz zgodności z powszechnie obowiązującymi normami. Są to produkty wodoodporne, które należycie zabezpieczają przechowywaną w ich wnętrzu broń. W naszych propozycjach dostępne są produkty sygnowane przez takich producentów jak Amomax, Phalanx, Radar i wiele innych. Zapoznaj się z oferowanymi przez nas egzemplarzami i wybierz najlepszą kaburę dla siebie.

Kabury do broni i nie tylko – sprawdź co jeszcze dla Ciebie mamy

W tej kategorii produktów dostępne są również inne produkty dedykowane przenoszeniu broni i akcesoriów do niej. Posiadamy saszetki na broń, w których zmieścisz również dokumenty osobiste, klucze, portfel oraz telefon. Dysonujemy także pasami taktycznymi, umożliwiającymi zamocowanie kabur w trzech pozycjach pod dowolnym kątem. Znajdziesz u nas ładownice, modułowe panele udowe i wiele innych. Jeżeli posiadasz jakiekolwiek pytania odnośnie kabury do broni – skontaktuj się z nami. Udzielimy Ci wszelkich informacji i pomożemy w doborze odpowiedniego egzemplarza dostosowanego do posiadanej przez Ciebie broni.

 

Czytaj więcej

Kabura na broń – rodzaje

Kabury do pistoletów dzielą się ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane, miejsce, w którym będą przypięte, oraz sposób noszenia broni (ukryty lub jawny).

Z jakiego materiału może być wykonana kabura na broń? Najczęściej spotykane kabury do pistoletów są wykonane ze skóry, twardego tworzywa sztucznego takiego jak Kydex, miękkiej tkaniny np. nylonu lub różnych materiałów, czyli kabury hybrydowe.

Kabura wykonana ze skóry naturalnej posłuży przez lata, a co więcej dopasuje się do kształtu pistoletu oraz ciała, co z kolei przełoży się na komfort noszenia. Należy jednak pamiętać, że z biegiem czasu skóra naturalna może się rozciągać.

Kydex to tworzywo termoplastyczne polimerowe. Wykonane z niego kabury na broń są sztywne i wytrzymałe. Zazwyczaj kabury z kydexu dedykowane są konkretnym modelom pistoletów.

Kabury do pistoletów wykonane z miękkiej tkaniny nylonowej lub poliestrowej to często kabury uniwersalne. Nylon lub poliester nie sprawdzi się w przypadku kabur wewnętrznych, ponieważ może obcierać skórę użytkownika.

Zewnętrzne kabury do pistoletów zapewniają łatwy dostęp do broni, są jednak widoczne. Sprawdzą się np. podczas ćwiczeń na strzelnicy. Zewnętrzna kabura może być mocowana na udzie, pasie lub kamizelce taktycznej. Może być wykonana zarówno z miękkiej tkaniny, jak i twardego tworzywa polimerowego.

Wśród kabur zewnętrznych możemy wyróżnić także saszetki na broń. To bardzo dobre rozwiązanie dla służb pracujących w cywilu oraz dla wszystkich tych, którzy chcą, by ich broń pozostała niewidoczna. Dodatkowe komory i kieszonki pozwalają na przenoszenie akcesoriów.

Wewnętrzne kabury na pistolety są znane również jako IWB od angielskiego wyrażenia inside waist band. Przeznaczone są do skrytego noszenia broni. Powinny zapewniać nie tylko bezpieczeństwo, ale i wygodę. Uwierająca kabura z bronią negatywnie wpływa na koncentrację i przeszkadza w wykonywaniu zadań. Ważne jest, by wewnętrzna kabura na broń miała perforacje, czyli otwory zapewniające przepływ powietrza.

Kabura na broń – na co zwrócić uwagę?

Dobrze dobrana kabura gwarantuje wygodne noszenie broni. Z kolei źle dobrana kabura na broń będzie powodować dyskomfort przy dłuższym czasie użytkowania, nawet jeśli sam pistolet nie będzie ciężki. Co więcej, z nieodpowiednio dobranej kabury broń może wypadać lub może ona utrudniać dostęp do broni. Na co zatem należy zwrócić uwagę przy wyborze kabury do pistoletów?

Kabura na broń powinna być dostosowana do rodzaju broni, jaką zamierzasz w niej nosić. Niektóre kabury zostały zaprojektowane w taki sposób, by pasowały do większości pistoletów, inne z kolei są przeznaczone do noszenia konkretnych modeli. Jeśli interesuje Cię uniwersalna kabura na broń, upewnij się, czy będzie odpowiednia do rodzaju pistoletu, jakiego używasz.

Jesteś leworęczny? Zwróć uwagę na dostępne w naszym sklepie kabury do pistoletów dla osób leworęcznych.

Kabura powinna mieć regulację, tak by jak najlepiej dostosować się do fizjonomii użytkownika. Nie może uciskać ani zmieniać swojego położenia, kiedy pozostajesz w ruchu.

 

pixelpixelpixelpixel