Darmowa dostawa od 50,00 zł

BUTY HAIX - trekkingowe, wojskowe, taktyczne

( ilość produktów: 7 )

Buty HAIX

Producent obuwia HAIX® - SCHUHE to firma, która została założona w roku 1948 w Niemczech. Obecnie jest jednym z największych przedsiębiorstw specjalizującym się w produkcji obuwia specjalistycznego. Od wielu lat firma HAIX® opracowywała własne systemu dotyczące obuwia taktycznego, tak aby spełniało ono najwyższe normy oraz zaspokajało wszelkie oczekiwania konsumentów, jednocześnie zapewniając im pełne bezpieczeństwo podczas użytkowania. HAIX® wyróżnia przede wszystkim wykorzystywanie materiałów najwyższej jakości oraz wprowadzanie na rynek butów opracowanych w coraz to nowszej technologii. Dzięki temu obuwie HAIX® jest komfortowe, bezpieczne i trwałe. I to są właśnie cechy, które powodują to, że chętnie sięgają po nie, nie tylko osoby indywidualne, ale także można znaleźć je na wyposażeniu jednostek specjalnych czy armii. Co więcej, buty HAIX® wyróżniają się spośród innych butów taktycznych ciekawą stylistyką oraz kolorystyką, co dodatkowo podkreśli ich indywidualność.

Buty trekkingowe HAIX

Wśród butów outdoorowych można łatwo wyłowić buty trekkingowe HAIX®. Wyróżniają się one bowiem ciekawą stylistyką. Przykładem są, chociażby HAIX® Black Eagle Adventure, które jako klasyczne półbuty trekkingowe posiadają ciekawą czarno-białą kolorystykę. Jednak nie jest to ich jedyny wyznacznik. Tak jak inne buty trekkingowe HAIX posiadają one specjalistyczną, anatomiczna i antybakteryjną wkładkę, która doskonale radzi sobie nawet po całym dniu noszenia butów. Sama cholewka wykonana jest z wysokiej jakości, wodoodpornego materiału wykończonego membrana paroprzepuszczalną Gore-Tex®, która wraz z systemem „pompowania” mokrego powietrza na zewnątrz doskonale radzi sobie z osuszaniem stopy w czasie marszu. Zimowe buty trekkingowe HAIX® ponadto posiadają cholewki wykonane z wodoodpornej, hydrofobowej skóry o grubości do 2,7 mm. Każdy but trekkingowy tej firmy posiada antypoślizgową podeszwę odporną na ścieranie z możliwością wyboru wzoru bieżnika (bieznik uliczny lub terenowy).

Buty wojskowe HAIX

Firma obuwnicza HAIX® odpowiada między innymi za buty wojskowe HAIX® produkowane dla armii brytyjskiej. Charakteryzują się one niebywałą wytrzymałością oraz lekkością. Buty taktyczne HAIX® wykonane są, w zależności od modelu z zamszu lub skóry hydrofobowej o grubości nawet do 2,6 mm. Dodatkowo impregnowanej. Wewnątrz wykończone są przede wszystkim membraną paroprzepuszczalną Gore-Tex®, która zapewnia stopie pełen komfort oraz świetnie przepuszcza powietrze. W połączeniu z systemem wypychania mokrego powietrza z butów poprzez odpowietrzniki zapewnia to suchą stopę nawet po wielu godzinach marszu w trudnych warunkach. Buty HAIX® wyposażone są także w anatomiczne, szybkoschnące wkładki, które można zarówno prać, jak i łatwo wymienić. Co więcej, buty taktyczne HAIX® wyposażone są w antystatyczne podeszwy DAVOS, które dodatkowo odporne są na czynniki chemiczne oraz są olejo- i benzynoodporne. Zastosowanie do wypełnienia podeszwy lekkiej pianki PU dodatkowo odciążyło buty.

pixelpixelpixelpixel