Darmowa dostawa od 50,00 zł

LATARKI

( ilość produktów: 119 )

Latarki survivalowe

Latarka to sprzęt, bez którego przetrwanie w niepewnych warunkach może być problematyczne, zwłaszcza w przypadku wypraw bushcraftowych. Latarki survivalowe w tym miejscu zajmują szczególną pozycję. Są one projektowane tak, aby miały, jak najmniejszą masę, jednocześnie były energooszczędne i posiadały pojemną baterię. Dzięki temu po jednym naładowaniu baterii będą mogły świecić kilkadziesiąt, a nawet kilkaset godzin. Często mają także system zaczepienia, który pozwala powiesić je na szelkach od plecaka lub zamontować na kamizelce z oporządzeniem. To sprawia, że możemy nadal oświecać sobie drogę, jednocześnie mając całkowicie wolne ręce. Taką samą swobodę dają nam latarki czołówki, które mają tę dodatkową zaletę, że bez ściągania mogą posłużyć nam do oświetlania trzymanej w ręku mapy, oraz oświetlają nam miejsce, w które aktualnie patrzymy – w przypadku montażu latarki na kamizelce musimy odwrócić się całym ciałem, aby oświetlić sobie jakieś miejsce – w przypadku czołówek wystarczy odwrócić głowę.

Latarki turystyczne

W przypadku wyprawy pod namiot, na biwak, a nawet na ryby potrzebujemy stałego i przyjemnego oświetlenia, które pomoże nam zorganizować się w ciemności. Wtedy ratunkiem są latarki turystyczne. Wyróżniają się one tym, że przypominają bardziej lampki stołowe, aniżeli klasyczne latarki. Co nam to daje? Równomierne oświetlenie od źródła światła w każdym kierunku – w ten sposób możemy oświetlić cały namiot lub większą powierzchnię bez odwracania wciąż latarki. Latarki turystyczne pozwalają się także wieszać i ustawiać na płaskich powierzchniach – co daje na dwa razy więcej rozwiązań oraz możliwości. Większość modeli ma także co najmniej dwa podstawowe tryby świecenia: mocny i słaby. Mocny pozwoli nam oświetlić namiot lub camping przez kilka godzin, światłem, przy którym będziemy mogli wykonywać większość czynności jak w dzień. Tryb słaby przypomina raczej lampkę nocną przy łóżku, która pozwala widzieć coś w ciemności i wykonywać jakieś czynności, ale z czytaniem książki może być już problem.

Latarki outdoorowe

Natomiast dla miłośników klasycznych działań na świeżym powietrzu oraz dla tych, którzy chcą być przygotowani na wszystko, polecamy latarki outdoorowe. To najszersza kategoria latarek w naszym sklepie. Tutaj znajdziesz wygodne latarki czołówki, latarki z klipsem, który ułatwia zaczepienie jej o plecak lub element garderoby, latarki breloki, które możesz mieć zawsze przy sobie, a także reflektory, szperacze, latarki taktyczne i wersje budżetowe. Dzięki takim rozwiązaniom znajdziesz sprzęt idealnie dopasowany do siebie. Posiadamy bowiem latarki w obudowie aluminiowej, jak i latarki z wytrzymałych tworzyw sztucznych. Wśród naszych produktów znajdziesz latarki LED oraz latarki halogenowe, co dodatkowo ułatwi wybór, ze względu na moc i rozproszenie światła. Dlatego też, jeśli szukasz odpowiedniej dla siebie latarki outdoorowej, to w naszym asortymencie znajdziesz produkt, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania!

pixelpixelpixelpixel