Darmowa dostawa od 50,00 zł

MONTAŻE

( ilość produktów: 66 )

W celu zamontowania optyki na wiatrówce lub replice ASG konieczne jest umieszczenie jej na montażu, który połączy lunetę z szyną akcesoryjną. Kupując lunetę, rzadko kiedy kupujesz ją z montażem, ponieważ musi on pasować zarówno do danej lunety, jak i do konkretnego modelu broni.

 

Montaże lunety do wiatrówki – jakie wybrać?

Luneta na wiatrówce lub replice ASG pozwala przekształcić ją w broń do strzelania precyzyjnego. Jednak w zależności od modelu broni i lunety należy wybrać odpowiedni montaż, który nie tylko nie uszkodzi broni, ale także zapewni pełną amortyzację lunecie i w ten sposób przedłuży jej żywotność. Montaże lunety do wiatrówki dzielimy na jednoczęściowe i dwuczęściowe. Te pierwsze polecane są do wiatrówek sprężynowych o większej mocy, ponieważ są dużo bardziej stabilne oraz lepiej chronią lunetę przed przeciążeniami. W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór montaży do lunet jedno- i dwuczęściowych w rozmiarach od 1”/22mm do 30/22mm.

Jak zamontować montaże do wiatrówki?

W każdym zestawie z montażem dołączane są klucze imbusowe, które będą niezbędne w trakcie zakładania go. Po zabezpieczeniu i rozbrojeniu wiatrówki należy dokładnie oczyścić szynę, na której będzie montowana luneta. Następnie należy rozłożyć montaże do wiatrówki (górną część odkładamy) i poluzować śruby montażowe. Po nałożeniu montażu na szynę dokręcamy go mocno do szyny, tak by był zamontowany na sztywno, ale jednocześnie tak, aby nie zerwać gwintu. W przypadku modułów dwuczęściowych należy najpierw połączyć oba moduły ze sobą zgodnie z instrukcją. Po założeniu montażu można przejść do wykalibrowania lunety i jej zamontowania na stelażu. Najpierw ustalamy ostrość tak, aby krzyż celowniczy był wystarczająco ostry. Następnie lunetę układamy w montażu i delikatnie dokręcamy górne części montażowe (by móc jeszcze wyregulować lunetę). Po ustawieniu wszystkich parametrów dokręcamy śruby na stałe.

Montaże muszki do wiatrówki – czy to potrzebne?

Niektórzy strzelcy, zamiast pełnej optyki wolą wykorzystywać muszki tunelowe, które zdecydowanie ułatwiają celowanie, a jednocześnie pozwalają na bardziej klasyczne użytkowanie broni. W naszym asortymencie posiadamy także montaże muszki do wiatrówki, które montuje się na końcu lufy. One również mocowane są do broni za pomocą śrub imbusowych, co nadaje im pełną stabilność. Jeśli nie możesz się zdecydować czy wolisz muszkę, czy lunetę – napisz do nas! Nasi doradcy chętnie opowiedzą o zaletach jednego i drugiego rozwiązania, jednocześnie ułatwiając wybór oraz chętnie pomogą w doborze odpowiedniego elementu do posiadanego modelu wiatrówki. Zapraszamy także do naszej siedziby stacjonarnej, gdzie od ponad dziesięciu lat pomagamy naszym klientom w doborze najlepszego sprzętu!

pixelpixelpixelpixel