Darmowa dostawa od 50,00 zł

Czapki wojskowe zimowe, na niskie temperatury

( ilość produktów: 55 )

Zimowe czapki wojskowe – wygoda oraz użyteczność


Kiedy przychodzą zimne miesiące jesienno-zimowe przydaje się zdecydowanie ciepła czapka. Może się to wydawać dziwne, ale również w kwestii zimowych czapek bywa różnie – jedni zdecydowanie wolą te z naturalnych materiałów takich jak bawełna czy wełna, inni decydują się na materiały syntetyczne, które doskonale się sprawdzają w ciężkich warunkach. Zimowe czapki wojskowe różnią się pomiędzy sobą nie tylko materiałami, z jakich są wykonane, ale także kolorystyką czy krojem. Dlatego też przed wyborem zimowej czapki wojskowej warto zapoznać się z najpopularniejszymi typami, dzięki czemu będzie Ci zdecydowanie łatwiej dobrać model idealny dla siebie. Różne czapki mają bowiem różnie rozmieszczone szwy. Dlatego jednym bardziej będą pasowały dokerki (płytkie, ale foremne), innym beanie (głębokie i foremne) a jeszcze innym klasyczne krasnale (głębokie i nieforemne).

Wojskowe czapki zimowe – jak dobrać?


Kupując wojskowe czapki zimowe, możesz zastanawiać się jak dobrać odpowiednią dla siebie. W takim przypadku musisz zastanowić się nad kilkoma ważnymi aspektami – w jakich warunkach będziesz ich używał? Jeśli poszukujesz taktycznej czapki do noszenia na co dzień po mieście, dobrze sprawdzi Ci się, chociażby dokerka. Taką możesz także dobrać, jeśli zamierzasz używać jej ze słuchawkami lub innym sprzętem nagłownym – jest na tyle płytka, że nie będzie przysłaniała całych uszu. W przypadku osób, które wolą aktywności outdoorowe, dużo lepsze będą czapki typu beanie czy krasnal. Są one głębokie, dzięki czemu można je naciągnąć głęboko na uszy, jednocześnie chroniąc małżowiny przed zimnem. Lekkie beanie, z gładkimi szwami, doskonale się sprawdzi także przy uprawianiu sportów zimowych, w których wykorzystuje się kask – będzie dawać warstwę termoizolacyjną, jednocześnie nie uwierając pod kaskiem. Grubsze czapki beanie i krasnale, wykonane z wełny doskonale sprawdzą się natomiast u wszystkich survivalowców oraz ludzi chodzących w teren. Będą nie tylko wygodne, ale przede wszystkim ciepłe.


Czapki zimowe wojskowe – kolorystyka i maskowanie


Tak jak pozostałe elementy odzieży wojskowej, tak i czapki zimowe wojskowe pojawiają się w maskowaniu. Oprócz klasycznych kolorów takich jak oliwka, czerń, khaki, grafit, granat czy szarość pojawiają się także czapki dopasowane do poszczególnych mundurów. W tym przypadku znajdziemy czapki Navy blue, Coyote, czy WZ. 93. Szukając idealnej czapki zimowej, warto zwrócić uwagę na ich specyfikacje. Poza kolorem, typem włókien, z których są wykonane, znajdziemy tam także informacje o rozmiarze oraz rozciągliwości czapki. Dzięki temu będziemy w stanie doskonale dopasować wybraną czapkę do naszych rozmiarów głowy. W naszej ofercie znaleźć można czapki zimowe wojskowe renomowanych firm, dlatego też mamy pewność, że prezentowany asortyment pozwoli na zakup nie tylko czapki dobranej do preferencji, ale także takiej, która posłuży właścicielowi przez wiele lat, cały czas zachowując swoje właściwości. Nie czekaj, aż przyjdzie zima! Zamów już dziś i ciesz się ciepłem od pierwszych dni mrozów!

pixelpixelpixelpixel