Darmowa dostawa od 50,00 zł

LATARKI SYGNALIZACYJNE

( ilość produktów: 10 )

Latarki sygnalizacyjne

Czy to w plecaku ucieczkowym, czy w EDC, czy w sprzęcie zabieranym ze sobą na biwak lub inny odpoczynek na świeżym powietrzu – wszędzie tam powinna znaleźć się latarka sygnalizacyjna. Dlaczego? Jest to sprzęt, który może uratować zdrowie lub życie. Latarki sygnalizacyjne posiadają bowiem bardzo mocne światło, które widoczne jest nawet z 900 metrów, pozwalają w ten sposób za pomocą światła czerwonego lub białego oznaczyć punkt, w którym się znajdujesz i ułatwić służbom odnalezienie się. Na przykład magnetyczne dyski sygnalizacyjne możesz umieścić na karoserii samochodu, w czasie postoju w nocy w nieoświetlonym terenie, zwłaszcza gdy padnie Ci akumulator i stracisz oświetlenie własne pojazdu. W ten sposób ostrzeżesz innych użytkowników drogi o przeszkodzie znajdującej się na poboczu. Latarki sygnalizacyjne, mimo wyraźnego światła działają do kilkudziesięciu godzin, co daje Ci pewność, że będziesz mógł zasygnalizować swoją pozycję przez długi czas. Większość z nich posiada także wymienne akumulatory, które dodatkowo wydłużają czas działania.

Latarka z SOS

SOS – sygnał informujący o konieczności pomocy nadawany w Kodzie Morse'a. Można nadawać go dźwiękowo lub świetlnie. Został ustalony w ten sposób, ponieważ jest bardzo prosty do zapamiętania, składa się z trzech sygnałów krótkich, trzech długich i ponownie trzech krótkich (•••———•••). Początkowo nie miał on żadnego rozwinięcia, jednak z czasem pojawiła się teoria, że jest to akronim „send out succour”, czyli „wyślijcie pomoc”. Nadawanie tego sygnału może być po dłuższym czasie nużące, a powtarzające się znaki mogą mylić. Dlatego też warto wiedzieć, czym jest latarka SOS. Jest to bowiem rozwiązanie, które może okazać się bardzo przydatne. Warto także nauczyć dzieci oraz pozostałych członków rodziny, czym jest ten sygnał oraz jak go używać. Dzięki temu każda osoba będzie mogła się nim posłużyć. Można zainwestować w latarkę SOS, która jest latarką sygnalizacyjną z tym trybem lub w zwykłą latarkę, która posiada przycisk SOS. Jedno i drugie rozwiązanie jest bardzo przydatne. Pierwszą z nich możemy zabrać na różnego rodzaju wyjazdy, drugą dołączyć do EDC i mieć pewność, że będziemy mogli zasygnalizować problem w każdej chwili.

Markery identyfikacyjne

Kolejną przydatną rzeczą, zwłaszcza w rozgrywkach airsoftowych będą markery identyfikacyjne. Służą one przede wszystkim do oznaczania i identyfikacji obszarów, stref, jednostek lub personelu. W ten sposób możesz dokładnie oznaczyć miejsce obozowiska, zabezpieczyć sprzęt, a także w razie konieczności użyć ich do oznaczenia przesuwającej się kolumny ludzi. Jest to niewielkich rozmiarów światełko LED, które świeci słabo, ale jest widoczne ze znacznej odległości. Może to być światło w kolorze białym (do montowania na przykład na froncie kolumny), czerwone lub zielone (do oznaczania obszarów i stref, po których wolno i nie wolno się poruszać). W naszym asortymencie posiadamy różnego rodzaju markery identyfikujące z wieloma różnymi możliwościami montażu, od systemu MOLLE, przez Velcro, aż po klasyczne markery z klipsem lub zapinane na rzep.

pixelpixelpixelpixel