Darmowa dostawa od 50,00 zł

KARABINEK SZTURMOWY ASG

( ilość produktów: 4 )

Karabinek szturmowy ASG (Airsoft Gun) to replika broni palnej, która jest przeznaczona do strzelania śrutem lub plastikowymi kulkami ASG. Jest to popularny rodzaj broni wśród miłośników airsoftu, czyli sportu, który symuluje działania wojskowe lub taktyczne w bezpiecznym środowisku. Karabinki szturmowe ASG mogą być oparte na różnych wzorach broni palnych, takich jak AK-47, M4, G36 czy SCAR, ale działają na zasadzie sprężonego powietrza lub sprężonego gazu zamiast prawdziwego prochu. Są one stosunkowo lekkie i łatwe w obsłudze. Osoby biorące udział w grach airsoftowych wykorzystują nasze karabinki szturmowe ASG do symulacji różnych scenariuszy taktycznych.

Karabiny ASG z napędem elektryczno-pneumatycznym

Karabiny elektryczno-pneumatyczne AEG (Automatic Electric Gun) są jednym z najpopularniejszych rodzajów replik broni w świecie airsoftu. Główne cechy karabinów AEG to:

  • Napęd elektryczny:

Karabiny AEG działają na zasadzie elektrycznego napędu. Zasilane są akumulatorem umieszczonym w chwytach pistoletowych lub w specjalnie przystosowanej komorze akumulatorowej.

  • Pneumatyczny mechanizm strzelania:

Pomimo że działają na zasilanie elektryczne, wystrzały generowane są przez pneumatyczny mechanizm, który wyrzuca kulki ASG. Mechanizm składa się ze sprężarki powietrznej, tłoka oraz lufy, które razem generują siłę potrzebną do strzału.

Karabiny AEG dostępne w naszej ofercie są bardzo wiernymi replikami prawdziwych broni palnych, zarówno pod względem wyglądu, jak i działania, co sprawia, że są popularne wśród entuzjastów airsoftu. Karabiny AEG oferują wysoką wydajność strzelania, zarówno pod względem szybkości, jak i zasięgu. Ze względu na dostępność akcesoriów, użytkownicy mogą dostosować je do swoich indywidualnych preferencji i wymagań.

Karabiny szturmowe ASG idealnie odwzorowujące oryginał

Karabiny szturmowe ASG starają się naśladować zarówno wygląd, jak i działanie prawdziwych karabinów szturmowych, z zachowaniem pewnych różnic wynikających z zastosowania śrutu lub plastikowych kulek zamiast amunicji palnej. Repliki te wiernie naśladują wygląd zewnętrzny oryginalnych karabinów szturmowych, w tym kształt, rozmiar, kolory, marki i oznaczenia. Aby zapewnić większą autentyczność, niektóre karabiny ASG wykonane są z tych samych materiałów co ich odpowiedniki palne. Dostępne w naszej ofercie karabiny ASG mają korpusy wykonane z metalu, mosiądzu lub wysokiej jakości tworzywa sztucznego, podobnie jak prawdziwe karabiny.

Ponadto karabiny szturmowe ASG posiadają takie same lub zbliżone funkcje, jak składane kolby, regulowane przyrządy celownicze, szyny montażowe do akcesoriów takich jak lunety, czy latarki, oraz inne detale funkcjonalne. Choć karabiny ASG nie strzelają amunicją palną, starają się one naśladować działanie oryginału pod względem mechanizmu strzelania, wydajności i zasięgu strzału. Doskonałym tego przykładem jest inteligentny spust, który odpowiada za różne tryby strzelania, takie jak pojedynczy strzał i strzelanie ogniem ciągłym, co daje użytkownikowi większą elastyczność w dostosowywaniu broni do różnych sytuacji. Niektóre inteligentne spusty pozwalają na regulację czułości spustu. Co więcej, karabiny ASG mogą być wyposażone w różne akcesoria i dodatki, które są dostępne również dla prawdziwych karabinów szturmowych, takie jak chwyty pistoletowe, tłumiki dźwięku, magazynki o różnych pojemnościach itp.

Na co zwrócić uwagę wybierając karabin szturmowy na kulki?

Przede wszystkim zwróć uwagę na materiały, z których wykonany jest karabinek ASG. Modele z metalowymi częściami są bardziej solidne i odporne na wstrząsy, czy też zmienne czynniki pogodowe. Nasze karabiny szturmowe są dostosowane do użytku w trudnych warunkach terenowych. Podczas zakupu sprawdź zasięg i dokładność strzału. Warto zweryfikować prędkość wylotową kul oraz o zasięg efektywny broni. Prędkość wylotowa kul podawana jest w FPS lub m/s. To parametr mierzący szybkość, z jaką kule opuszczają lufę broni. Wysoka prędkość wylotowa może zwiększyć zasięg broni, ale nie zawsze oznacza lepszą dokładność. Istotna w kontekście celności jest także konstrukcja lufy. Dłuższe lufy mogą zwiększyć precyzję, podczas gdy lufy o wysokiej jakości wykonane z odpowiednich materiałów mogą poprawić stabilność trajektorii kul. Sprawdź też zasięg efektywny. Jest to odległość, na jaką karabinek ASG może skutecznie trafić cel. Parametr ten mówi o tym, jak daleko można strzelać z karabinu zachowując celność. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem karabinów szturmowych na kulki!

pixelpixelpixelpixel