Darmowa dostawa od 50,00 zł

Naboje hukowe - amunicja hukowa

( ilość produktów: 9 )

Naboje hukowe

Amunicja hukowa to ślepe naboje powstające z myślą o zastosowaniu w broni hukowej lub alarmowej. Jej charakterystyczną cechą jest brak pocisku rażącego, co oznacza, że ślepa amunicja nie jest przeznaczona do zadawania obrażeń lub do celów rażenia. Głównym celem amunicji hukowej jest bowiem generowanie głośnego huku lub wybuchu, mającego na celu przyciągnięcie uwagi lub ostrzeżenie innych osób w otoczeniu.

 

Czytaj więcej

W typowej amunicji hukowej można znaleźć kilka kluczowych składników. Przede wszystkim jest to proch strzelniczy, który stanowi źródło energii potrzebnej do wywołania huku lub wybuchu. To właśnie proch jest odpowiedzialny za generowanie efektów dźwiękowych w podczas wystrzału. Oprócz prochu amunicja zawiera również materiał hukowy, który pełni kluczową rolę w generowaniu efektów dźwiękowych lub świetlnych. To właśnie połączenie prochu i materiału hukowego tworzy charakterystyczne huki i wybuchy, które są znane z amunicji hukowej.

Amunicja hukowa występuje w różnych kalibrach i rodzajach. Kaliber odnosi się do średnicy amunicji, a różne rodzaje amunicji mogą generować różne efekty dźwiękowe i wizualne. W naszym asortymencie dostępne są między innymi naboje hukowe 9mm, 8mm i 6mm. Różnice między nimi polegają na intensywności generowanego huku, gdzie większy kaliber często przekłada się na bardziej donośne efekty dźwiękowe - naboje hukowe 9mm gwarantują głośniejszy efekt wystrzału niż na przykład naboje hukowe 6mm. W naszym sklepie z militariami kupisz naboje hukowe 9mm bez zezwolenia!

Amunicja hukowa znajduje zastosowanie przede wszystkim w celach sygnalizacyjnych i alarmowych. Naboje hukowe 9mm bez zezwolenia są idealne do wywołania głośnego dźwięku strzału lub wybuchu, co może być przydatne w różnych kontekstach, takich jak treningi strzeleckie, sygnalizacja awaryjna, pokazy pirotechniczne, teatr, produkcje filmowe oraz wiele innych dziedzin. Amunicja hukowa 6mm i amunicja hukowa 9mm często wykorzystywana jest w celu odstraszania i samoobrony. Co więcej, naboje hukowe mogą generować różne efekty wizualne, takie jak jaskrawe błyski świetlne lub iskry.

Race hukowe

Raca pistoletowa to rodzaj sygnałowej amunicji hukowej, która służy do generowania głośnych huków oraz błysków świetlnych. Racę pistoletowe wykorzystywane są przede wszystkim w celach sygnalizacyjnych, awaryjnych, sportowych i rekreacyjnych. Ich działanie polega na wystrzeliwaniu specjalnej amunicji sygnałowej, która generuje efekty dźwiękowe i wizualne, ale nie posiada pocisku rażącego.

Raca hukowa wystrzeliwuje amunicję sygnałową, która generuje potężny huk. Jest to główny cel tej broni, ponieważ ma ona służyć do przekazania sygnału dźwiękowego na duże odległości w celach alarmowych lub sygnalizacyjnych. Wiele modeli rac pistoletowych jest wyposażonych w lonty błyskowe lub amunicję, która generuje jaskrawe błyski świetlne po wystrzeleniu. Te efekty wizualne są używane, aby przyciągnąć uwagę w sytuacjach awaryjnych lub jako element widowisk podczas różnych pokazów.

Oto kilka przykładów efektów dźwiękowych generowanych przez race hukowe:

 • Głośny huk: To podstawowy efekt generowany przez większość rac hukowych. Wybuch racy emituje głośny huk, który może być słyszalny na dużej odległości. Ten efekt jest często wykorzystywany w celach sygnalizacyjnych podczas zawodów sportowych, festiwali czy pokazów pirotechnicznych.
 • Piszczenie lub świsty: Niektóre race hukowe wytwarzają dźwięki przypominające piszczenie lub świsty. Te dźwięki mogą dodatkowo zwiększać efekt wizualny podczas pokazów pirotechnicznych.
 • Szumy i trzaski: W zależności od konstrukcji race hukowe mogą generować różne rodzaje szumów i trzasków. Niektóre z nich mogą naśladować odgłosy strzałów, wybuchów lub innych dźwięków, co jest często wykorzystywane w celach artystycznych.
 • Efekty stereo: Niektóre zaawansowane race hukowe są projektowane tak, aby generować efekty dźwiękowe w przestrzeni trójwymiarowej. Dźwięk może się przemieszczać lub być odbijany od różnych powierzchni, co tworzy bardziej skomplikowane i immersyjne doznania dźwiękowe.

W przypadku wydarzeń specjalnych, takich jak pokazy pirotechniczne podczas koncertów, race hukowe mogą być zsynchronizowane z muzyką. Dzięki temu dźwięk i światło tworzą spektakularny efekt wizualno-dźwiękowy.

Race pistoletowe wykorzystują specjalną amunicję sygnałową, która jest dostosowana do broni hukowej. Ta amunicja jest bezpieczna dla użytkownika i innych osób w otoczeniu, ponieważ nie zawiera pocisków rażących. Race morskie są używane w różnych kontekstach, takich jak ostrzeganie przed niebezpieczeństwem na morzu (na przykład na jachtach), sygnalizacja na wyścigach sportowych, pokazy sztucznych ogni, akcje ratunkowe, ćwiczenia obronne oraz do inscenizacji scen z efektami dźwiękowymi i wizualnymi.

W pistoletach hukowych, które zostały zaprojektowane z myślą o stosowaniu rac pistoletowych, znajdziesz specjalne lufy i mechanizmy, które umożliwiają bezpieczne i efektywne wystrzeliwanie rac. Te pistolety są wyposażone w lufy, które pozwalają na precyzyjne umieszczanie rac w komorze nabojowej. Mechanizmy spustowe są dostosowane do obsługi amunicji sygnałowej, co oznacza, że są w stanie wywołać spokojne wystrzały, generujące efekty dźwiękowe lub świetlne, bez ryzyka uszkodzenia broni lub wywołania niebezpiecznego odrzutu.

Pistolety hukowe są zgodne z konkretnymi kalibrami rac pistoletowych, takimi jak 6 mm, 8 mm czy 9 mm, w zależności od rodzaju rac i pistoletu. To ważne, aby dobrać odpowiednią amunicję do pistoletu, aby osiągnąć oczekiwane efekty dźwiękowe lub świetlne i zapewnić bezpieczne i efektywne działanie.

Race świetlne

Race świetlne, nazywane także racami sygnałowymi lub racami błyskowymi, to rodzaj pirotechnicznych urządzeń świetlnych używanych do wywołania intensywnego światła i efektu błysku. Race świetlne wykorzystywane są w różnych celach, zarówno cywilnych, jak i wojskowych, i pełnią kilka funkcji, w zależności od kontekstu ich użycia.

Race świetlne są często używane do celów sygnalizacyjnych i ostrzegawczych. W terenie, na morzu lub w powietrzu mogą służyć jako środek do przekazywania informacji i ostrzegania innych ośrodków o obecności lub potrzebie pomocy. Na przykład, podczas operacji ratowniczych race świetlne mogą być wystrzeliwane, aby zaznaczyć swoje położenie. W wojsku race świetlne wykorzystuje się między innymi do oświetlania obszarów bojowych, dezorientowania wroga lub dostarczania oświetlenia w nocy podczas operacji wojskowych. Często używane są również do celów treningowych i ćwiczeń.

W środowisku cywilnym race świetlne są wykorzystywane jako elementy pokazów pirotechnicznych, festiwali, koncertów i innych wydarzeń rozrywkowych. Tworzą one widowiskowe efekty wizualne i zapewniają spektakularne oświetlenie. W dziedzinie ratownictwa i poszukiwań race świetlne mogą być używane do zaznaczania obszarów poszukiwań lub do znakowania osób i rzeczy do znalezienia w terenie.

Race świetlne różnią się pod względem czasu trwania, intensywności światła, koloru i efektów wizualnych. Mogą być wystrzeliwane ręcznie lub za pomocą specjalnych urządzeń do wystrzeliwania rakiet. Oto kilka różnych efektów świetlnych, które mogą występować w racach świetlnych:

 • Stałe światło: To podstawowy efekt świetlny, którym charakteryzuje się większość rac świetlnych. Polega on na utrzymaniu stałego źródła światła o określonym kolorze i intensywności przez pewien okres czasu.
 • Błysk: Efekt błysku polega na generowaniu intensywnego, krótkotrwałego światła, które trwa tylko przez kilka sekund. Błysk jest często używany w celach sygnalizacyjnych i ostrzegawczych.
 • Migotanie: Migotanie to efekt świetlny, w którym źródło światła pulsuje lub migocze, zmieniając swoją jasność w określonym rytmie. To może przyciągać uwagę lub służyć jako sygnał ostrzegawczy.
 • Niektóre racje świetlne generują światło o różnych kolorach. Popularne kolory to czerwony, biały, zielony, niebieski i żółty. Kolory mogą mieć znaczenie sygnalizacyjne lub dekoracyjne. Race mogą emitować jednocześnie dym lub opary, co dodaje dramatycznego efektu wizualnego i może służyć do ukrywania lub maskowania. W niektórych przypadkach racje świetlne mogą być połączone z efektami dźwiękowymi, takimi jak huk lub gwizd, aby zwiększyć ich skuteczność sygnalizacyjną.

  Ważne jest, aby stosować race zgodnie z przepisami i z zachowaniem ostrożności, ponieważ są to urządzenia pirotechniczne, które mogą być niebezpieczne w niewłaściwych rękach lub w nieodpowiednich warunkach.

   

  pixelpixelpixelpixel