Darmowa dostawa od 50,00 zł

PARALIZATORY

( ilość produktów: 12 )

Paralizatory

Paralizator to urządzenie, które generuje iskrę elektryczną, która ma na celu obezwładnienie napastnika. Urządzenie to posiada zazwyczaj prostą budowę: bezpieczną rękojeść z włącznikiem oraz blokadą i wyprowadzone ramiona z elektrodami, pomiędzy którymi przepływa iskra elektryczna. Taka budowa zabezpiecza użytkownika przez przypadkowym porażeniem się. Paralizatory są dedykowane jako narzędzia obrony bezpośredniej. Dobrze sprawdzają się podczas obrony w bliskim kontakcie i ciasnym pomieszczeniu. Dlatego też polecane są taksówkarzom, kierowcom czy pracownikom stacji benzynowych, barów i pubów, czyli wszystkim osobom, którym odradza się używanie gazu pieprzowego ze względu na przebywanie w pomieszczeniu. Urządzenie te jest bezpieczne dla napastnika i ma jedynie za zadanie zmuszenie go do puszczenia ofiary i powalenie go na ziemię, tak by ofiara mogła swobodnie się oddalić. Nie pozostawia trwałego uszczerbku na zdrowiu. Przy użyciu paralizatora można zdecydować się na jedną z trzech opcji: porażenie krótsze niż pół sekundy – powoduje puszczenie ofiary i zaskoczenie, pomiędzy 1 – 3 sekundami, co spowoduje lekki ból oraz ewentualny upadek, oraz od 4 do 5 sekund, które nie tylko powalą napastnika na ziemię, ale także spowodują chwilową utratę koncentracji.

 

 

Czytaj więcej

Paralizatory policyjne – czym się różnią?

W przypadku służb mundurowych, takich jak policja, straż miejska czy jednostki ochrony polecane są paralizatory policyjne. Niektóre modele dedykowane policji charakteryzują się inną budową. Poza posiadaniem dwóch elektrod, które generują iskrę elektryczną, są one w stanie wystrzelić przewody z elektrodami, które przyczepią się do napastnika stojącego kilka metrów od funkcjonariusza. Zwiększa to zdecydowanie bezpieczeństwo, a także umożliwia powalenie napastnika, który jest agresywny i jednocześnie nie chce podejść do funkcjonariusza. Paralizator policyjny wyposażony jest w trwałą i pojemną baterię, która pozwoli na wielokrotne użycie narzędzia bez konieczności ładowania go po każdym użyciu. Takie rozwiązanie pozwala na swobodne używanie paralizatora przez funkcjonariusza.

Czy paralizator jest legalny?

Noszenie paralizatora w Polsce jest całkowicie legalne, ponieważ jest on traktowany jako środek obronny. Legalnie i bez pozwolenia może go nabyć każda osoba, która ukończyła osiemnasty rok życia. Nie może być użyty do ataku, jednakże zgodnie z prawem możemy go użyć do samoobrony. Jednakże obrót paralizatorami jest regulowany przez ustawę z dnia 22 czerwca 2001 o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym (Dz. U. z 2001 nr 67, poz. 679), która nakazuje prowadzenie ewidencji sprzedanych egzemplarzy. Dlatego też sprzedaż paralizatorów w naszym sklepie następuje dopiero po zweryfikowaniu danych kupującego, czyli po przesłaniu pełnych danych osobowych wraz z numerem dowody osobistego. Jest to konieczne do zweryfikowania pełnoletności nabywcy oraz wpisu w ewidencję sprzedanych paralizatorów.

 

 

pixelpixelpixelpixel