Darmowa dostawa od 50,00 zł

Broń na kule gumowe - pistolet na kulki gumowe

( ilość produktów: 29 )

Broń na kule gumowe

Broń na kule gumowe stanowi rodzaj broni palnej, który ma swoje unikalne zastosowania i cechy charakterystyczne. Główną różnicą między tą bronią na kule gumowe a tradycyjnymi pistoletami jest rodzaj amunicji, jaką strzela. W przypadku broni na kule gumowe używa się specjalnych pocisków w formie gumowych kul lub pocisków gumowych, a nie ostrej amunicji. Co istotne, ta amunicja jest nieśmiertelna i nie jest przeznaczona do poważnego uszkadzania celu lub zadawania śmiertelnych obrażeń.

 

Czytaj więcej

Najważniejszym celem pistoletów na kule gumowe jest odstraszenie lub dezorientacja potencjalnych zagrożeń. Nie są one projektowane do zadawania trwałych obrażeń lub rażenia celów, ale raczej do stworzenia sytuacji, w której potencjalny agresor jest zdezorientowany lub odczuwa ból, co może skutkować rezygnacją z ataku lub ucieczką. To narzędzie jest często wykorzystywane w treningach strzeleckich, zarówno dla celów edukacyjnych, jak i rozrywkowych.

Pistolety na kule gumowe znajdują swoje zastosowanie także w samoobronie, gdzie mogą być używane jako narzędzie obronne w celu odstraszania napastnika lub ostrzeżenia o potencjalnym niebezpieczeństwie. W sytuacjach, w których kontrola tłumu jest konieczna, rewolwer na kule gumowe może stanowić skuteczne narzędzie do zachowania porządku, minimalizując jednocześnie ryzyko poważnych obrażeń wśród uczestników.

Jak zbudowana jest broń na kule gumowe?

Pistolet na kule gumowe jest zbudowany w podobny sposób do tradycyjnego pistoletu, ale różni się głównie rodzajem amunicji i mechanizmem działania. Lufa pistoletu na kule gumowe jest wykonana zwykle z metalu lub tworzywa sztucznego i stanowi główny element, przez który wylatują gumowe kulki. Jest to element, który kieruje pociskiem w określonym kierunku. Pistolet na gumowe kule wyposażony jest w mechanizm spustowy, który umożliwia strzelanie. Zazwyczaj obejmuje on spust, kurkową blokadę spustu i mechanizm odpalający. W pistoletach na kule gumowe znajduje się komora zamkowa, która pozwala na ładowanie amunicji. Kulki gumowe są umieszczane w tej komorze przed strzałem.

Niektóre pistolety na kule gumowe posiadają magazynek, który może pomieścić wiele kulek gumowych jednocześnie. Dzięki temu można wykonać kilka strzałów zanim trzeba będzie przeładować broń. Aby przygotować pistolet do strzału, użytkownik musi zazwyczaj naprężyć mechanizm napinający, który przygotowuje broń do wystrzału. To może być ręcznie napinany kurek lub system sprężynowy. Niektóre pistolety na kule gumowe posiadają kabłąk bezpieczeństwa, który zabezpiecza przed przypadkowym wystrzałem. Kabłąk jest zazwyczaj umieszczony w bezpiecznej pozycji i musi być zwolniony, aby można było strzelać. Pistolety na kule gumowe posiadają kolbę (część, którą trzyma się przy ramieniu) oraz rękojeść (część, którą trzyma się w dłoni). Te elementy są zazwyczaj wygodnie wyprofilowane, aby zapewnić użytkownikowi komfort i pewny chwyt. Warto zaznaczyć, że dokładna budowa pistoletu na kule gumowe może różnić się w zależności od modelu i producenta.

Strzelba na kule gumowe i pistolet na gumowe kule są dwoma różnymi rodzajami broni, które różnią się przede wszystkim budową, przeznaczeniem, kalibrem i zastosowaniem. Karabin na kule gumowe jest bronią palną długą, zazwyczaj z jednym lub dwoma lufami, która strzela gumowymi kulami lub pociskami gumowymi. Pistolet na kule gumowe jest bronią palną krótką, z jedną lub kilkoma lufami, którą trzyma się w dłoni i która strzela gumowymi kulami lub pociskami gumowymi. Strzelby na kule gumowe mogą mieć różne kalibry, ale zazwyczaj są większe niż pistolety. Kalibry strzelb na kule gumowe mogą wynosić od 12 mm do 20 mm lub więcej, a najmocniejszy pistolet na kule gumowe to kaliber 9 mm i .45 ACP.

Strzelby na kule gumowe są skuteczne na średnich i długich odległościach, ale zasięg zależy od kalibru i konkretnego modelu, a pistolet na kule gumowe 16j jest bardziej efektywny na krótszych odległościach. Warto pamiętać, że strzelby na kule gumowe i pistolety na kule gumowe są bronią, która nie jest śmiertelna i nie ma na celu rażenia lub poważnego uszkodzenia celu. Ich głównym celem jest odstraszenie lub dezorientacja potencjalnych zagrożeń. Wybór między nimi zależy od indywidualnych potrzeb i zastosowań użytkownika.

Na co zwrócić uwagę kupując broń bez zezwolenia na kule gumowe?

  • Przeznaczenie

Określ, do jakich celów zamierzasz używać broni na kule gumowe. Czy będzie to narzędzie do samoobrony, broń treningowa, czy może narzędzie do odstraszania?

  • Kaliber

Wybierz kaliber amunicji gumowej odpowiedni do Twojego celu. Kaliber wpływa na siłę i efektywność odstraszania lub dezorientacji.

  • Bezpieczeństwo

Upewnij się, że pistolet na kulki gumowe jest wyposażony w mechanizmy bezpieczeństwa, takie jak zabezpieczenie przed przypadkowym wystrzałem. Bezpieczne przechowywanie broni również jest niezwykle ważne.

  • Konstrukcja

Sprawdź jakość wykonania broni i jej trwałość. Konstrukcja powinna być solidna, a materiały wysokiej jakości. Lufa i mechanizmy działania powinny działać sprawnie i niezawodnie.

  • Ergonomia

Upewnij się, że broń jest wygodna w trzymaniu i obsłudze. Ergonomiczny chwyt oraz dostosowanie do Twojej dłoni są istotne, szczególnie w przypadku broni, którą planujesz nosić lub używać regularnie.

  • Pojemność magazynka

Zwróć uwagę na pojemność magazynka broni. Im większa pojemność, tym więcej strzałów można wykonać przed przeładowaniem.

  • Akcesoria

Sprawdź, czy broń pozwala na montaż akcesoriów, takich jak latarka czy celownik. Te dodatki mogą być przydatne w różnych sytuacjach.

Pamiętaj, że broń na kule gumowe nie jest bronią śmiercionośną, ale nadal wymaga odpowiedniego szacunku i ostrożności podczas jej używania. Przestrzegaj wszystkich przepisów prawnych i zawsze stosuj się do zasad bezpieczeństwa.

Broń na kule gumowe znajduje zastosowanie w różnych sytuacjach, gdzie konieczne jest odstraszanie, dezorientacja lub kontrola zagrożenia bez konieczności zadawania trwałych obrażeń lub rażenia celów. Rewolwer na kule gumowe jest często używany w celach samoobrony. Osoby noszące taką broń mogą użyć jej do odstraszania potencjalnych napastników lub przestępców. Strzał z broni na kule gumowe generuje głośny huk i może przeciwdziałać atakującemu.

Wiele osób używa broni na kule gumowe jako narzędzia treningowego do doskonalenia swoich umiejętności strzeleckich. Tego rodzaju broń pozwala na praktykowanie celności i kontroli broni bez konieczności korzystania z ostrej amunicji. W niektórych sytuacjach, np. w przypadku demonstracji lub zamieszek, broń na gumowe kule może być używana przez służby porządkowe do rozproszenia tłumu lub odstraszania uczestników. Strzał z broni na kule gumowe może zdezorientować tłum i przyczynić się do utrzymania porządku publicznego.

Osoby odpowiedzialne za ochronę mienia lub osób publicznych mogą używać broni na kule gumowe, aby odstraszyć potencjalnych intruzów lub włamywaczy, nie powodując trwałych obrażeń. W obszarach wiejskich lub leśnych, gdzie istnieje ryzyko spotkania z dzikimi zwierzętami, broń na kule gumowe może być używana do odstraszania zwierząt i zapewnienia bezpieczeństwa. Broń na kule gumowe często wykorzystuje się w celach sygnalizacyjnych lub awaryjnych. Generuje głośny huk, który może przyciągnąć uwagę i pomóc w wezwaniu pomocy w sytuacjach kryzysowych.

W branży filmowej i teatralnej broń na gumowe kule jest często używana do inscenizacji strzelanin i efektów dźwiękowych bez ryzyka rażenia aktorów. Rewolwery na kule gumowe są wykorzystywane w niektórych formach szkoleń wojskowych i policyjnych do symulowania sytuacji bojowych i treningu taktycznego.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego sklepu Militaria Łódź, gdzie gwarantujemy Ci nie tylko dostęp do produktów najwyższej jakości, ale także profesjonalną obsługę oraz bezpieczeństwo podczas zakupów. Dostępna jest u nas najmocniejsza broń na kule gumowe! Nasza oferta jest zróżnicowana i obejmuje szeroki wachlarz produktów militarnych, broni hukowej oraz akcesoriów z tej dziedziny. Nasza ekipa to eksperci w dziedzinie militariów. Jeśli masz pytania dotyczące wyboru odpowiedniego produktu, chcesz uzyskać poradę lub konsultację, nasi pracownicy chętnie Ci pomogą. Możesz liczyć na naszą wiedzę i doświadczenie.

 

pixelpixelpixelpixel