Darmowa dostawa od 50,00 zł

Chusty wielofunkcyjne

( ilość produktów: 56 )

Chusty wielofunkcyjne – jedna rzecz milion zastosowań


Jedną z najważniejszych cech taktycznych elementów odzieży jest ich użyteczność. Właśnie dlatego zarówno spodnie, jak i kurtki czy bluzy taktyczne posiadają duże ilości kieszeni, schowków i zamków. Inną pożądaną cechą wśród odzieży survivalowej, taktycznej czy outdoorowej jest jej wielofunkcyjność. Dlatego też chusty wielofunkcyjne cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Jest to bowiem prosty tunel z materiału, którego użyteczność jest ograniczona jedynie wyobraźnią posiadacza. Chusty te doskonale sprawdzają się nie tylko jako element odzieży taktycznej, ale także jako świetne dopełnienie stroju sportowca, niezależnie od tego, czy uprawia on sport zimowy, czy letni. Dużym plusem jest tutaj bowiem szeroki wybór materiałów i grubości chust wielofunkcyjnych. Dzięki temu każdy znajdzie coś idealnego dla siebie, co będzie doskonale pasowało do jego potrzeb.

Chusty wielofunkcyjne – zastosowanie


Jak już wspomnieliśmy, sposób wykorzystania chusty wielofunkcyjnej zależy tak naprawdę od wyobraźni posiadacza. Natomiast najczęściej służy ona jako zastępnik komina – doskonale chroni szyję, a jednocześnie jest wygodniejsza od szalika. Ponadto chusta wielofunkcyjna może zastąpić nakrycie głowy: jako zwykła czapka, bandana, czapka z osłoną na kark – ta będzie idealnie się sprawdzać na otwartej przestrzeni w wysokim słońcu. Nie tylko ochroni głowę, ale także kark przed nadmiernym przegrzaniem. Chusty wielofunkcyjne dobrze sprawdzają się także jako różnego typu osłony twarzy: maski czy balaklawa. Mogą także spełniać funkcje kaptura, osłony na szyję, a także zwykłej opaski. Osoby z długimi włosami doskonale docenią także chusty wielofunkcyjne jako zaaranżowane na szybko gumki do włosów, opaski lub owijki. Może także posłużyć jako opaska na nadgarstek. W patowej sytuacji dobrze sprawdzi się jako prowizoryczny sprzęt medyczny, na przykład jako pomoc przy usztywnieniu złamanej kończyny.


Chusta wielofunkcyjna – jaką wybrać?


Poszukując dobrej jakości chusty wielofunkcyjnej, musisz wiedzieć, do czego będziesz jej używał – czy preferujesz ją jako uzupełnienie stroju narciarskiego, dodatek do ekwipunku survivalowego a może jako część stroju sportowego? W zależności od odpowiedzi na to pytanie różna będzie także odpowiedź, jaką chustę wielofunkcyjną dobrać. Jeśli ma być ona używana zimą, lepiej zdecydować się na cieplejsze chusty wykonane z polaru lub wełny merino. Natomiast jeśli będzie ona użytkowana głównie latem, zdecydowanie lepiej wybrać chustę wykonaną z bawełny lub innych oddychających materiałów, które chłoną wodę i przepuszczają powietrze. Także od tego, jak będziesz ją nosił i do czego używał, zależy jej długość. Najpopularniejsze na rynku chusty wielofunkcyjne mają około 50 cm długości, ale zdarzają się również krótsze (mające nie więcej niż 30 cm), jak i dłuższe (takie do 80 cm). W naszym asortymencie można spotkać także chusty bezszwowe – tkane na okrągło oraz klasyczne chusty szyte. Już dziś wybierz tę idealną dla siebie!

pixelpixelpixelpixel