Darmowa dostawa od 50,00 zł

POKROWCE I WALIZKI NA BROŃ

( ilość produktów: 92 )

Walizki na broń

Bezpieczne przenoszenie i przechowywanie broni to podstawa, niezależnie czy jest to broń palna, czarnoprochowa, czy repliki ASG. Dlatego też każdy posiadacz powinien zaopatrzyć się w wysokiej jakości walizki na broń, które zapewnią możliwość przechowywania i przenoszenia broni zgodnie z wymaganiami, a także zabezpieczą ją podczas składowania. W naszej ofercie można znaleźć walizki na pistolet oraz walizki na broń długą. Wykonane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych i polimerów, które odporne są na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu niestraszne im ewentualne upadki. Wewnątrz wykładane są specjalną pianką pick and pluck, która pozwala na dopasowanie się futerału do dowolnego typu broni. Walizki zamykane są zazwyczaj na dwa niezależne zamki umieszczone po obu stronach uchwytu. Zapewniają one dokładne zamknięcie wieka. Większość modeli walizek posiada wodoodporność IP67, co daje gwarancje, że w przypadku zamoczenia walizki, broń wewnątrz pozostanie bezpieczna. Stwarza to także barierę ochronną przed kurzem i pyłem.

Pokrowce na broń

Dostępne w naszym sklepie pokrowce na broń dzielą się na dwie kategorie: pokrowce na broń długą oraz pokrowce na pistolety. Te pierwsze mają od 90 do 140 cm długości. Wewnątrz posiadają specjalne uchwyty do mocowania broni, a niektóre modele są dodatkowo zabezpieczane pianką. Pozwala to na bezpieczne przenoszenie i przechowywanie broni długiej, niezależnie od jej rozmiarów. Niektóre modele oprócz paska krótkiego lub długiego posiadają także wygodne szelki. Dodatkowe kieszenie wewnątrz i na zewnątrz pokrowca umożliwiają przenoszenie dodatkowych elementów, takich jak zapasowe magazynki. Pokrowce na broń krótką posiadają budowę zbliżoną do walizek na broń, są jednak dużo mniejsze oraz bardziej poręczne. Mieszczą jedną sztukę broni krótkiej oraz dwa zapasowe magazynki, są więc idealnym sposobem na transport broni na strzelnice. Pokrowce na broń, w przeciwieństwie do walizek, zapinane są na zamek błyskawiczny.

Czytaj więcej

Futerał na broń

W naszym sklepie możesz zakupić wodoodporny i pyłoodporny futerał na broń różnego typu. Walizki na broń z tworzyw sztucznych są idealne do przechowywania broni w warunkach domowych oraz do przewożenia jej na strzelnicę. Natomiast miękkie pokrowce z szelkami sprawdzą się na przykład podczas pieszego transportu broni. Pokrowce miękkie wykonywane są z wysokiej jakości wodoodpornych materiałów takich jak cordura, poliester i nylon. Są zatem także odporne na przetarcia oraz inne uszkodzenia mechaniczne. W przeciwieństwie do walizek występują także w wielu różnych kolorach i maskowaniach. Natomiast walizki występują głównie w kolorze czarnym i oliwkowym. Niezależnie jednak czy zdecydujesz się na walizkę na broń, czy pokrowiec na broń, masz pewność, że zarówno przenoszenie broni, jak i jej przechowywanie będzie dla niej całkowicie bezpieczne oraz pozwoli Ci na uniknięcie nieprzyjaznych spojrzeń podczas wyprawy na strzelnicę.

Dlaczego warto kupić pokrowiec na broń?

Pokrowce, futerały i walizki na broń stanowią skuteczną ochronę przed zarysowaniami, uderzeniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Chronią delikatne elementy, takie jak lufa, kolba czy luneta, przed szkodliwym wpływem warunków zewnętrznych. Akcesoria te są niezbędne do bezpiecznego transportu i przechowywania broni palnej. Zabezpieczają broń przed wstrząsami, wilgocią i kurzem, co jest szczególnie istotne podczas podróży czy przechowywania w trudnych warunkach. Jeżeli broń jest przechowywana w miejscu narażonym na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz czy intensywne słońce, pokrowce i futerały chronią przed wilgocią, korozją i innymi negatywnymi czynnikami pogodowymi.

Posiadanie pokrowca, futerału czy walizki na broń w domu pomaga utrzymać bezpieczne warunki przechowywania broni. To szczególnie ważne w kontekście zapobiegania przypadkowemu dostępowi do broni przez osoby nieupoważnione, zwłaszcza w obecności dzieci czy osób nieznających się na broni. Dostępność różnych rodzajów pokrowców pozwala na dopasowanie akcesoriów do konkretnego rodzaju broni, niezależnie czy to karabin, strzelba, pistolet czy sztucer. Odpowiedni dobór gwarantuje skuteczną ochronę.

Futerały na broń myśliwską są niezbędne podczas polowań, zapewniając wygodny transport i ochronę broni w trakcie przemieszczania się po terenie. Wiele futerałów i walizek dostępnych w naszym asortymencie posiada dodatkowe kieszenie i przegródki, umożliwiając przechowywanie amunicji, magazynków, okularów ochronnych czy innych akcesoriów, co jest wygodne podczas podróży czy treningów na strzelnicy. Nasze pokrowce, futerały i walizki na broń są nie tylko narzędziami ochronnymi, ale także praktycznymi akcesoriami, które podnoszą poziom bezpieczeństwa i wygody w kontekście posiadania broni palnej.

Pokrowiec na broń długą i nie tylko, czyli przegląd naszego asortymentu

W naszej ofercie znajdziesz:

  • Pokrowiec na broń długą:

Specjalnie zaprojektowany pokrowiec na broń długą jest idealny do przechowywania i transportu karabinów, strzelb czy innych długich broni. Posiada odpowiednią długość i konstrukcję, aby bezpiecznie pomieścić i ochronić broń przed uszkodzeniami.

  • Torba na broń długą:

Torba na broń długą to bardziej wszechstronne rozwiązanie, które łączy funkcje pokrowca i torby transportowej. Posiada dodatkowe kieszenie i przegródki na akcesoria, co czyni ją praktycznym wyborem dla osób, które potrzebują dodatkowej przestrzeni na wyposażenie.

  • Pokrowiec na karabin:

Pokrowiec na karabin to specjalistyczna torba transportowa, zaprojektowana do przenoszenia karabinów. Posiada mocne uchwyty i paski, umożliwiające wygodne przenoszenie, a także dodatkowe zabezpieczenia, takie jak zamki błyskawiczne czy rzepy.

  • Pokrowiec na sztucer:

Pokrowiec na sztucer to dedykowane etui do przechowywania i transportu tej specyficznej odmiany broni długiej. Może być wyściełany, aby chronić delikatne elementy, takie jak luneta czy kolba, przed uszkodzeniami.

  • Torba na broń krótką:

Torba na broń krótką jest przystosowana do przenoszenia pistoletów, rewolwerów czy innej broni krótkiej. Posiada odpowiednie przegrody i kieszenie, aby bezpiecznie pomieścić broń oraz dodatkowe magazynki czy akcesoria.

  • Pokrowiec na wiatrówkę:

Pokrowce są zazwyczaj dostępne w różnych rozmiarach, dostosowanych do różnych modeli i długości wiatrówek.

  • Pokrowiec na broń myśliwską:

Futerał na broń myśliwską to specjalnie zaprojektowany pokrowiec, dostosowany do potrzeb myśliwego. Chroni broń przed warunkami atmosferycznymi, jednocześnie umożliwiając łatwy dostęp do broni.

  • Futerał na broń długą:

Futerał na broń długą to podobne akcesorium do pokrowca, ale wyściełane i zapewniające większą ochronę przed wstrząsami i uderzeniami. Idealny do przechowywania w domu czy w samochodzie.

Nasze akcesoria stanowią nie tylko środki ochrony, ale także ułatwiają transport i przechowywanie broni palnej. Wybór odpowiedniego rodzaju zależy od rodzaju broni, sytuacji użycia oraz indywidualnych preferencji użytkownika.

Torba na broń długą — kryteria wyboru

Podczas wybierania futerału, pokrowca lub walizki na broń, istnieje kilka kluczowych czynników, na które warto zwrócić uwagę, aby zapewnić skuteczną ochronę i wygodę transportu. Przede wszystkim wybierz akcesorium odpowiednie dla rodzaju broni, którą zamierzasz przenosić. Istnieją dedykowane pokrowce na broń - upewnij się, że wybierasz produkt dostosowany do konkretnej broni, aby zapewnić idealne dopasowanie i ochronę. Sprawdź wymiary futerału lub pokrowca, aby upewnić się, że są one odpowiednie dla twojej broni. Produkt powinien być dostosowany do długości lufy, kolby oraz innych elementów, aby zapewnić kompleksową ochronę.

Wybieraj akcesoria wykonane z trwałych materiałów, takich jak tworzywa sztuczne, Cordura czy poliester. Materiały te są odporne na warunki atmosferyczne, wytrzymałe i chronią broń przed zarysowaniami, wilgocią i innymi czynnikami zewnętrznymi. Zwróć uwagę na to, czy futerał lub pokrowiec są odpowiednio wyściełane specjalną pianką. Wnętrze powinno być miękkie i chronić broń przed przypadkowymi uderzeniami oraz rysowaniem. Wyściółka zabezpieczająca przed zarysowaniami jest istotna szczególnie w przypadku broni z delikatnymi powierzchniami.

Sprawdź rodzaj zapięć i zamków użytych w futerale lub walizce. Solidne zamki błyskawiczne, rzepy i inne systemy zabezpieczeń powinny być łatwe w obsłudze, trwałe i skuteczne w utrzymaniu broni w bezpiecznym miejscu. Jeśli planujesz przechowywać dodatkowe akcesoria, amunicję czy magazynki, zwróć uwagę na dostępność dodatkowych kieszeni i przegródek.

Jeżeli zależy ci na dodatkowych możliwościach przymocowania akcesoriów, zwróć uwagę, czy futerał posiada system MOLLE lub inne uchwyty, które umożliwiają przypięcie dodatkowego wyposażenia. Wybierz akcesoria, które umożliwiają wygodne przenoszenie. Solidne uchwyty, paski na ramię czy systemy nośne sprawią, że transportowanie broni będzie łatwe i komfortowe. Chociaż nie jest to najważniejszy czynnik, styl i design mogą wpływać na zadowolenie z produktu. Wybierz akcesorium, które nie tylko spełnia funkcjonalne wymagania, ale także podoba ci się estetycznie.

Torba na karabin czy plastikowa skrzynia?

Wybór między torbą na karabin a plastikową skrzynią zależy od indywidualnych preferencji, celu użycia oraz rodzaju transportu i przechowywania, jakie planujesz dla swojego karabinu. Torby na karabiny są lekkie i łatwe do przenoszenia, co jest istotne podczas transportu. Są elastyczne i mogą dostosować się do różnych kształtów karabinów. Wiele toreb na karabiny posiada dodatkowe przegródki na akcesoria, amunicję czy magazynki. Jednak w porównaniu do skrzyni, torby zazwyczaj oferują mniejszą ochronę przed uderzeniami i warunkami atmosferycznymi.

Skrzynie zapewniają solidną ochronę przed uderzeniami, wodą i kurzem — plastikowe skrzynie są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Niektóre skrzynie dostępne w naszym asortymencie wyposażone są w specjalne zamki i zabezpieczenia, co zwiększa bezpieczeństwo przechowywanej broni. Jednak skrzynie mogą być cięższe niż torby, co może sprawić pewne trudności podczas transportu. Skrzynie są także mniej elastyczne i trzeba je dokładnie dopasować do wymiaru i rodzaju broni. W naszej ofercie dostępne są skrzynie wykonane z mocnych tworzyw sztucznych, takich jak ABS i polipropylen. Wyprodukowane w technologii wtryskowej są niełamliwe, a perforowana pianka wewnątrz pozwala na idealne dopasowanie do kształtu broni. Gumowe uszczelki chronią przed przenikaniem wody i zabrudzeń, dlatego jest to idealny wybór do zastosowań w trudnych warunkach terenowych.

pixelpixelpixelpixel