Darmowa dostawa od 50,00 zł

KOMUNIKACJA

( ilość produktów: 9 )

Krótkofalówki są komunikacyjnymi urządzeniami radiowymi, które działają w zakresie fal krótkich. Są popularnymi narzędziami w dziedzinie komunikacji, zarówno w celach rekreacyjnych, jak i profesjonalnych. W sklepie militarialodz.pl znajdziesz różne modele krótkofalówek od renomowanego producenta Baofeng. Oferowane krótkofalówki cechują się solidną jakością, niezawodnością i szerokim zasięgiem komunikacji. Wybierz odpowiedni model, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom, aby zapewnić sobie niezawodną komunikację w różnych sytuacjach.

 

Walkie Talkie - w jakich sytuacjach potrzebne są krótkofalówki?

Krótkofalówki są łatwe w użyciu, przenośne i nie wymagają żadnej infrastruktury, takiej jak stacje bazowe lub sieć komórkowa. Dzięki temu są idealne do komunikacji na krótkie odległości w różnych sytuacjach, takich jak:

 • Rekreacja i turystyka — walkie talkie są popularne wśród miłośników outdoorowych i turystów. Mogą być wykorzystywane do komunikacji w grupie podczas wędrówek, kempingu, wspinaczki górskiej czy wodnych przygód. Pozwalają na łatwe utrzymanie łączności między członkami grupy, a także na powiadomienie o ewentualnych zagrożeniach lub potrzebie pomocy.
 • Łowiectwo i wędkarstwo — w czasie polowania lub wędkowania, walkie-talkie umożliwiają komunikację między uczestnikami, np. w celu koordynacji działań, podziału informacji o obserwacji czy ostrzeżenia przed niebezpieczeństwami. Są szczególnie przydatne w obszarach, gdzie nie ma zasięgu sieci komórkowych lub innych środków komunikacji.
 • Bezpieczeństwo i ochrona — walkie-talkie są wykorzystywane przez służby ochrony, ochroniarzy, pracowników ośrodków sportowych czy imprez masowych do szybkiej i skutecznej komunikacji. Pozwalają na utrzymanie łączności między członkami zespołu, monitorowanie sytuacji oraz reagowanie na sytuacje awaryjne.
 • Praca w terenie — w różnych branżach, takich jak budownictwo, rolnictwo czy logistyka, woki toki mogą być stosowane do koordynacji działań i komunikacji między pracownikami w terenie. Pozwalają na szybkie przekazywanie informacji, reagowanie na zmieniające się warunki czy współpracę w zespołach.

Krótkofalówki – zasada działania

Krótkofalówki działają na zasadzie transmisji radiowej. Radio Baofeng wykorzystuje falę radiową w zakresie fal krótkich do przesyłania sygnałów audio między co najmniej dwoma urządzeniami.

Wewnątrz krótkofalówki znajduje się generator sygnału radiowego, który przetwarza dźwięk na sygnał radiowy. Sygnał ten jest zwykle modulowany, co oznacza, że nośny sygnał radiowy jest modyfikowany przez dźwięk, tworząc sygnał nośny o zmiennej amplitudzie lub częstotliwości. Krótkofalówka Baofeng ma wbudowaną antenę, która jest odpowiedzialna za emisję i odbiór fal radiowych. Antena pozwala na przekazywanie sygnałów między krótkofalówkami na określonym zasięgu. Wysyłając sygnał radiowy, krótkofalówka stosuje odpowiednią technikę modulacji, aby dźwięk został przeniesiony na falę radiową. Odbierająca krótkofalówka dokonuje procesu demodulacji, w którym sygnał radiowy jest przekształcany z powrotem na sygnał dźwiękowy.

Krótkofalówki Baofeng działają na różnych częstotliwościach, które są przypisane do określonych kanałów. Użytkownik musi ustawić krótkofalówki na tym samym kanale, aby umożliwić komunikację między nimi. Wiele modeli krótkofalówek oferuje również możliwość skanowania dostępnych kanałów w celu znalezienia wolnego kanału do komunikacji. Zasięg komunikacji krótkofalówek zależy od wielu czynników, takich jak moc sygnału, teren, przeszkody i warunki atmosferyczne. W zależności od modelu i specyfikacji technicznych zasięg krótkofalówek może wynosić od kilkuset metrów do kilkunastu kilometrów.

Na co zwrócić uwagę wybierając krótkofalówkę?

Przy wyborze krótkofalówki warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które mogą mieć wpływ na wydajność i funkcjonalność urządzenia:

 • Zakres częstotliwości — sprawdź, jakie zakresy częstotliwości obsługuje baofeng krótkofalówka. Wybierz model, który oferuje szeroki zakres częstotliwości, aby mieć większą elastyczność w wyborze kanałów i komunikacji.
 • Moc i zasięg — sprawdź, jaką moc nadajnika ma krótkofalówka policyjna. Wyższa moc pozwoli na większy zasięg komunikacji. Ważne jest, aby dostosować moc do swoich potrzeb, uwzględniając środowisko, w którym zamierzasz używać krótkofalówki.
 • Kanały — upewnij się, że walkie talkie baofeng oferuje wystarczającą ilość kanałów, które mogą być wykorzystane do komunikacji. Im więcej kanałów, tym większe możliwości dostosowania komunikacji do swoich potrzeb.
 • Baterie — zwróć uwagę na rodzaj baterii w krótkofalówce. Ważne jest, aby mieć dostęp do łatwo dostępnych i wymienialnych baterii lub akumulatorów. Upewnij się, że czas pracy na jednym naładowaniu baterii jest wystarczający do twoich potrzeb.

Zwróć uwagę na dostępne funkcje dodatkowe w krótkofalówce. Mogą to być takie funkcje jak skanowanie kanałów, tryb oszczędzania baterii, tłumienie szumów, redukcja zakłóceń czy alarmy.

Krótkofalówki profesjonalne – przydatne funkcje

Krótkofalówki profesjonalne są wyposażone w różne funkcje, które mają na celu ułatwić i usprawnić komunikację radiową:

 • Podwójny wyświetlacz — funkcja podwójnego wyświetlacza umożliwia wyświetlanie dwóch informacji naraz. Na przykład, można wyświetlać jednocześnie numer kanału i status baterii lub numer kanału i aktualny czas. To ułatwia monitorowanie i kontrolowanie różnych parametrów.
 • Klawiatura DTMF — klawiatura DTMF (Dual-Tone Multi-Frequency) to klawiatura numeryczna, która umożliwia wprowadzanie cyfr i znaków specjalnych podczas korzystania z krótkofalówki. Jest szczególnie przydatna podczas korzystania z funkcji takich jak wybieranie numerów telefonów lub dostęp do różnych opcji systemowych.
 • Dual Watch — funkcja Dual Watch pozwala na jednoczesne nasłuchiwanie dwóch różnych kanałów. Użytkownik może ustawić dwa kanały, na których chciałby być informowany o aktywności. Jeśli na jednym kanale pojawi się komunikat, krótkofalówka wojskowa automatycznie przełączy się na ten kanał, umożliwiając natychmiastowe nasłuchiwanie.
 • Pozycyjne menu — funkcja pozycyjnego menu to sposób organizacji menu krótkofalówki w taki sposób, aby użytkownik mógł łatwo znaleźć i wybrać pożądane opcje. Menu jest zazwyczaj zorganizowane w formie drzewa, gdzie użytkownik może poruszać się po kolejnych poziomach i wybierać opcje za pomocą przycisków na krótkofalówce.
 • Latarka LED — wiele krótkofalówek ma wbudowaną latarkę LED, która może być przydatna w sytuacjach, gdy potrzebne jest oświetlenie w pobliżu krótkofalówki. Latarka LED może również pełnić funkcję sygnalizacyjną, informując o aktywności lub statusie krótkofalówki.
 • Podwójny PTT — podwójny przycisk PTT (Push-to-Talk) pozwala użytkownikowi na wybór między dwoma przyciskami do aktywowania transmisji. Jest to szczególnie przydatne w przypadku korzystania z dwóch różnych kanałów lub trybów komunikacji. Użytkownik może wybrać, który przycisk PTT chce użyć w danym momencie.

Walkie-talkie – zakres pracy i częstotliwość

Zakres pracy krótkofalówek odnosi się do ich zdolności do przekazywania sygnałów radiowych na określonym obszarze. Podstawowym parametrem określającym zakres pracy krótkofalówek jest moc nadajnika oraz czułość odbiornika.

Zakres odległości to maksymalna odległość, na jakiej krótkofalówki profesjonalne mogą komunikować się ze sobą w warunkach idealnych. Może to być kilka kilometrów w przypadku krótkofalówek o niskiej mocy, a nawet kilkudziesięciu kilometrów dla profesjonalnych modeli o większej mocy i lepszych właściwościach antenowych. Zakres odległości krótkofalówek określany jest na podstawie pasma częstotliwości, wyrażanego w megahercach (MHz). W zależności od używanego pasma, zakresy odległości mogą się różnić:

 • Pasmo CB (Citizens Band) - pasmo CB jest powszechnie używane w krótkofalówkach amatorskich i ma zakres częstotliwości od 26,965 MHz do 27,405 MHz. W zależności od mocy nadajnika i warunków terenowych zakres odległości dla pasma CB wynosi zazwyczaj od kilku kilometrów do kilkunastu kilometrów.
 • Pasmo VHF (Very High Frequency) - pasmo VHF obejmuje częstotliwości od 30 MHz do 300 MHz. Krótkofalówki pracujące w pasmie VHF mogą oferować zakres odległości od kilkunastu do kilkudziesięciu kilometrów, w zależności od mocy nadajnika i warunków terenowych. Warto zauważyć, że im wyższa częstotliwość, tym krótszy zasięg.
 • Pasmo UHF (Ultra High Frequency) - pasmo UHF obejmuje częstotliwości od 300 MHz do 3 GHz. Krótkofalówki pracujące w pasmie UHF są popularne w zastosowaniach profesjonalnych i oferują zazwyczaj zakres odległości od kilkudziesięciu do kilkuset metrów. Ze względu na krótsze fale radiowe, pasmo UHF jest bardziej podatne na zakłócenia związane z przeszkodami terenowymi.

Warto pamiętać, że zakresy odległości podane powyżej są jedynie przybliżone i mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak moc nadajnika, czułość odbiornika, antena, teren, warunki atmosferyczne itp. Jeśli zależy ci na określonym zakresie odległości, zawsze warto dokładnie zapoznać się z parametrami technicznymi krótkofalówki i skonsultować się z producentem lub sprzedawcą, aby wybrać odpowiedni model dla swoich potrzeb.

Nie wiesz, jaką krótkofalówkę wybrać? Zastanów się nad typem terenu, w którym będziesz używać krótkofalówki. Częstotliwość ma wpływ na zasięg i przenikanie fal radiowych przez przeszkody. Na przykład, pasmo VHF jest bardziej skuteczne w przenikaniu przez przeszkody terenowe, takie jak drzewa czy wzgórza niż pasmo UHF. Jeśli przewidujesz trudne warunki terenowe, wybierz częstotliwość, która jest bardziej odporna na zakłócenia. Jeśli planujesz używać krótkofalówki w ramach istniejącej sieci lub w towarzystwie innych osób, upewnij się, że wybierasz krótkofalówkę zgodną z częstotliwościami używanymi przez tę sieć lub grupę.

Podłącz zestaw słuchawkowy do krótkofalówki i ciesz się swobodą!

Zestaw słuchawkowy M32 Tactical Gray EARMOR to profesjonalny system słuchawkowy zaprojektowany specjalnie dla użytkowników taktycznych, strzelców sportowych oraz osób pracujących w ochronie lub siłach zbrojnych. Jest to zaawansowany zestaw słuchawkowy, który zapewnia ochronę słuchu i jednocześnie umożliwia komunikację i słuchanie otoczenia.

Zestaw M32 do łoki toki redukuje głośność dźwięków o wysokim natężeniu, takich jak wystrzały, eksplozje czy hałas otoczenia. Słuchawki są wyposażone w zaawansowany system ochrony słuchu, który automatycznie reguluje poziom głośności, chroniąc twoje uszy przed uszkodzeniem. Zestaw M32 umożliwia komunikację dwukierunkową, dzięki czemu możesz swobodnie porozumiewać się z innymi członkami zespołu lub partnerami. Słuchawki do łoki toki są wyposażone w mikrofon i głośnik, które pozwalają na płynną wymianę informacji w czasie rzeczywistym.

Zestaw M32 został wykonany z trwałych materiałów, które są odporne na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Słuchawki są wytrzymałe i zaprojektowane tak, aby przetrwać intensywne użycie w trudnych warunkach terenowych. Zestaw M32 jest kompatybilny z różnymi urządzeniami, takimi jak radiostacja Baofeng, radia krótkofalowe, telewizory, telewizory inteligentne, telewizory zewnętrzne, smartfony itp.

Zestaw słuchawkowy M32 Tactical Gray EARMOR to solidny i zaawansowany system słuchawkowy, który łączy ochronę słuchu, komunikację i komfort noszenia. Jest to idealne rozwiązanie dla osób pracujących w profesjonalnych środowiskach, które wymagają zarówno ochrony słuchu, jak i skutecznej komunikacji.

pixelpixelpixelpixel