Darmowa dostawa od 50,00 zł

Kapelusze wojskowe, moro

( ilość produktów: 41 )

Kapelusze wojskowe – wygoda i taktyczność


Wybierając się na długie letnie wędrówki w dzicz, niezależnie czy będzie to zorganizowany spływ kajakowy, czy survivalowy marsz po górach, musisz pamiętać o tym, by ochronić swoją głowę przed zgubnym wpływem słońca. W takim wypadku doskonale sprawdzają się kapelusze wojskowe. Są one bowiem zaprojektowane tak, aby chronić głowę nawet przed najgorszym słońcem. Większość z nich posiada duże, usztywniane rondo, które zasłoni nie tylko twarz, ale także kark. Poza tym posiadają one zazwyczaj przelotki, które zapewniają dodatkowy komfort termiczny. Również materiały zastosowane w kapeluszach wojskowych pozwalają na zapewnienie maksymalnego komfortu. Zazwyczaj jest to bowiem bawełna, nylon lub połączenie obu. Ciekawym dodatkiem są także, doczepiane lub wszyte na stałe, ochronki na kark, które chronią tę najwrażliwszy element przed promieniami słonecznymi, zwłaszcza jeśli spędzamy długie godziny z pochyloną głową.

Kapelusz wojskowy – jaki krój i maskowanie wybrać?


Decydując się na zakup kapelusza taktycznego, możesz mieć w głowie pytanie – jaki krój oraz maskowanie wybrać? Dużo zależy od tego, do czego będziesz go używać. Jeśli będziesz spędzał dużo czasu na otwartej przestrzeni lub w pełnym słońcu zdecydowanie powinieneś wybrać kapelusz z szerokim rondem w kolorze Coyote czy Khaki. Natomiast do wypraw leśnych lepsze będą kapelusze z mniejszym rondem w maskowaniu takim jak Marpat, WZ. 93 czy woodland invader. Warto także zwrócić uwagę na kapelusze, które mają regulację w postaci zaciskowego paska. Możemy dzięki niemu zacisnąć regulację tuż pod brodą (zapobiegając zsuwaniu się kapelusza) lub puścić go luźno, mając pewnoś, że w przypadku gdy kapelusz zwieje nam wiatr, będzie on nadal zaczepiony o nas paskiem. Wybierając kapelusz wojskowy, masz także możliwość dobrania kroju inspirowanego różnego rodzaju siłami zbrojnymi, w naszym asortymencie prezentujemy między innymi kapelusze wzorowane na wojskach USA czy Rosji.

Kapelusz moro – na kajak, na ryby, do lasu


Wybierając kapelusz moro do swojej odzieży taktycznej, będziesz miał możliwość wpasowania się w otoczenie, niezależnie od tego, jaki rodzaj aktywności outdoorowej wybierzesz. Nasze kapelusze moro świetnie sprawdzą się zarówno podczas wielogodzinnych spacerów po lesie, biwakowania w głuszy, jak i podczas niedzielnego wędkowania czy podczas leniwego popołudnia w kajaku lub na łodzi. Dobrej jakości kapelusz nie tylko ochroni Cię przed słońcem, ale także przed niespodziewanym deszczem, który może Cię zaskoczyć w każdej chwili. Co więcej – kapelusze wykonane z bawełny, nylonu czy mieszanki tych włókien nie tylko dobrze się sprawdzą jako ochrona przed deszczem, ale także bardzo szybko wyschną, gdy tylko pojawią się z powrotem promienie słońca. W naszym sklepie możesz dobrać kapelusz idealny do Twoich wymagań. Sprawdź jednak przed zakupem bardzo dokładnie specyfikację – kapelusze nie mają możliwości regulacji. Dlatego też musisz dokładnie wybrać rozmiar. Za mały kapelusz będzie miał tendencję do spadania z głowy przy większym ruchu, natomiast za duży będzie opadał na oczy.

pixelpixelpixelpixel