Darmowa dostawa od 50,00 zł

KULKI ASG

( ilość produktów: 136 )

Kulki ASG to małe kulki używane jako amunicja w grze ASG (Airsoft). Gry ASG są symulacją walki zespołowej, w której uczestnicy używają replik broni palnych strzelających kulami ASG. Te kulki są wystrzeliwane za pomocą sprężonego powietrza lub sprężonego gazu z replik. W przeciwieństwie do prawdziwych pocisków, kulki ASG są nieszkodliwe dla ludzi.

Z czego są zrobione kulki do ASG?

W naszej ofercie dostępne są kulki ASG przyjazne dla środowiska produkowane z materiałów biodegradowalnych, takich jak mączka kukurydziana. Takie kulki ASG po pewnym czasie rozkładają się w naturalny sposób, nie pozostawiając trwałego śladu w środowisku. Kulki biodegradowalne zachowują podobne właściwości do tradycyjnych kul ASG, co oznacza, że mogą być używane w różnych replikach broni ASG bez większych zmian w ustawieniach czy działaniu. Mamy także ASG kulki biodegradowalne z dodatkiem proszku noctilutent, który zwiększa ich widoczność i może poprawić celność strzałów w warunkach niskiego oświetlenia.

Kupisz u nas także ASG kulki kompozytowe. Kompozyty to materiały złożone z dwóch lub więcej różnych substancji, które łączy się w celu uzyskania lepszych właściwości w porównaniu do każdego z nich osobno. Zapewniają dobrą precyzję i trajektorię lotu. Niektóre ASG kulki dostępne w naszej ofercie mają właściwości fotoluminescencyjne i świetnie sprawdzają się do użytku w nocy. Kulki ASG z właściwościami fotoluminescencyjnymi mogą być naświetlone przed użyciem za pomocą światła UV lub światła słonecznego, co sprawia, że stają się widoczne nawet w warunkach niskiego oświetlenia.

Kulki do ASG różnego kalibru

Kaliber kul ASG odgrywa istotną rolę w doborze amunicji do konkretnej broni. Popularne kalibry, takie jak 6 mm, 8 mm i 0.177 cala (4.5 mm), odzwierciedlają różnorodność replik broni ASG dostępnych na rynku. Kaliber 6 mm jest najczęściej spotykany w replikach ASG, zarówno w wersji elektrycznej, gazowej, jak i sprężynowej. Jest to standardowy kaliber używany przez większość graczy i producentów ASG. Natomiast repliki ASG o większym kalibrze, takie jak 8 mm, mogą być używane w celu uzyskania większej mocy oraz bardziej realistycznego odczucia strzelania, szczególnie w przypadku broni gazowych lub elektrycznych.

Ile ważą ASG kulki?

Waga kul ASG odgrywa kluczową rolę w ich zachowaniu w locie. Kulki o mniejszej wadze, na przykład 0.20g, mają tendencję do szybszego opadania i mogą być mniej stabilne, zwłaszcza w warunkach wietrznych. Dlatego też są one często używane w replikach o mniejszej mocy, gdzie większa prędkość wylotowa może kompensować ich mniejszą masę. Z kolei cięższe kulki, na przykład 0.30g, charakteryzują się większą stabilnością w locie i lepszą przenikalnością, co sprawia, że są one bardziej odpowiednie do długodystansowego strzelania oraz do pistoletów o większej mocy, gdzie większa masa kompensuje większą siłę odrzutu. Waga kul ASG jest zwykle wyrażana w gramach i może być wybierana zgodnie z preferencjami strzelca, rodzajem broni oraz warunkami strzelania. Dobór odpowiedniej wagi i kalibru kul ASG zależy od indywidualnych potrzeb i celów strzelca, a także od charakterystyk konkretnej repliki broni ASG i warunków terenowych, w których będzie używana.

Wiele osób zastanawia się, która kulka spadnie szybciej. W przypadku kul ASG masa oraz opór powietrza są kluczowymi czynnikami wpływającymi na ich szybkość spadania. Ogólnie rzecz biorąc, cięższe kulki będą spadały wolniej niż lżejsze kulki, o ile mają taką samą kształt oraz są wykonane z tego samego materiału. Wynika to z faktu, że cięższe kulki generują większą siłę oporu powietrza, co zmniejsza ich prędkość spadania. W praktyce, w przypadku kul ASG o różnych wagach, kulki o większej masie (np. 0.30g) będą spadały wolniej niż te o mniejszej masie (np. 0.20g), pod warunkiem że obie kulki są wystrzeliwane z taką samą prędkością początkową i w takich samych warunkach. Jednakże warto zauważyć, że inne czynniki mogą również wpływać na szybkość spadania kul ASG, takie jak kształt kulki, jej gładkość, siła wiatru, temperatura oraz wilgotność powietrza. Te czynniki mogą wpłynąć na opór powietrza, co ostatecznie może zmienić tempo spadania kul ASG.

Jakie kulki do ASG wybrać?

Ważne jest, aby wybierać kulki ASG wysokiej jakości, które są równomierne wykonane pod względem kształtu i rozmiaru, co przekłada się na lepszą celność strzałów oraz zmniejszenie ryzyka zacięć w replikach broni ASG. Pamiętaj również, że dobór odpowiednich kul ASG może wymagać eksperymentowania z różnymi rodzajami i wagami kul, aby znaleźć te, które najlepiej spełniają Twoje potrzeby i preferencje. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem kulek do ASG!

pixelpixelpixelpixel