Darmowa dostawa od 50,00 zł

KUCHENKI TURYSTYCZNE

( ilość produktów: 37 )

Kuchenki turystyczne

Idziesz w teren. Jesteś głodny i zmarznięty. Marzysz jedynie, żeby zjeść coś ciepłego i napić się gorącej herbaty, ale… ale nie masz gdzie i jak rozpalić ogniska. Musisz być przygotowany na taką sytuację! Dlatego też w naszym sklepie prezentujemy niezawodne kuchenki turystyczne. To przenośne, łatwe w obsłudze kuchenki, na których możesz zagotować nie tylko wodę, ale także przygotować większy posiłek. W naszej ofercie prezentujemy kuchenki turystyczne składane na paliwo stałe, jak i palniki na kartusze gazowe. Jedne i drugie mają swoje wady i zalety. To jaką kuchenkę powinieneś wybrać, zależy przede wszystkim od miejsca, w które się wybierasz oraz od długości podróży. Kuchenki turystyczne składane wymagają bowiem paliwa stałego (albo w postaci tabletek, albo chrustu), natomiast kuchenki gazowe wymagają specjalnych kartuszy, które są dość ciężkie i niewielkie. Jak widzisz, pierwsze kuchenki nie sprawdzą się, jeśli będzie nadmiernie padać, drugie będą wymagać sporych zapasów paliwa na długiej wyprawie.

Składane kuchenki turystyczne

Kuchenki turystyczne składane mają szereg zalet: są lekkie, można je złożyć do kilku płytek, które nie zajmują praktycznie miejsca w bagażu oraz możemy je rozstawić i użyć wszędzie z wieloma rodzajami paliwa. Nawet jeśli skończy nam się paliwo turystyczne w formie tabletek lub kostek, możemy w takiej kuchence napalić za pomocą chrustu czy połupanych suchych gałązek. Takie rozwiązanie spokojnie wystarczy do zagotowania wody oraz przygotowania nawet większego posiłku. Problem może się pojawić natomiast wtedy gdy nie znajdziemy dość suchego opału, aby z niego skorzystać. Nie powinno się ich także używać w zamkniętym pomieszczeniu. Składane kuchenki turystyczne sprawdzą się przede wszystkim na dłuższych wyprawach, zwłaszcza tam, gdzie nie będziemy mogli rozpalić klasycznego ogniska. Są także świetnym rozwiązaniem w przypadku przygotowywania plecaka ucieczkowego. Nie zabiorą dużo miejsca, a jednocześnie pozwolą w trudnych warunkach przygotować sobie posiłek.

Kuchenki turystyczne gazowe

Alternatywą dla kuchenek składanych są kuchenki turystyczne gazowe. Będą się one sprawdzać doskonale wszędzie tam, gdzie nie będziemy mieć dostępu do alternatywnego opału. Możemy zabrać je na szybki biwak, a nawet piknik do parku, gdzie posłużą nam do podgrzania posiłku. Turystyczne palniki gazowe wymagają jednak do działania kartuszy wypełnionych mieszanką propan-butanu. Ma to swoje zalety i wady. Kuchenka gazowa może działać także w deszczu (dopóki nie zalejemy wodą dyszy) i może być rozpalona w dowolnym miejscu (poza zamkniętym pomieszczeniem). Do wad możemy stanowczo zaliczyć dłuższy czas gotowania oraz konieczność zabrania ze sobą kartuszy, które mogą mieć do pół kilograma wagi. Na dłuższą wyprawę może być konieczne zabranie ich kilka lub znalezienie po drodze miejsca, gdzie będzie można je wymienić lub nabyć (w przypadku wypraw w teren może to być awykonalne).

pixelpixelpixelpixel