Darmowa dostawa od 50,00 zł

OKULARY, GOGLE

( ilość produktów: 277 )

Okulary wojskowe

Tak jak cały sprzęt wojskowy, tak i okulary wojskowe projektowane są z myślą o wykorzystaniu sprzętu w działaniach na polu walki. Dlatego też charakteryzują się one spełnieniem szerokiego spectrum norm, które mają potwierdzać pełne bezpieczeństwo użytkownika. Mają ona za zadanie chronić wzrok nie tylko pod kątem pojawiających się odłamków czy małych elementów, ale także przed kurzem i zapyleniem oraz agresywnym światłem. Dlatego też są wyposażone w różnego rodzaju filtry, które nie tylko chronią je przed zarysowaniem czy zmatowieniem, ale także filtry, które mają poprawiać widzenie. Jednym z nich jest filtr polaryzacyjny, który zabezpiecza wzrok przed nagłymi rozbłyskami świetlnymi, dlatego doskonale się sprawdza w sytuacji wyjścia z zaciemnionego budynku na słońce, ponieważ ochroni nas przed oślepieniem. Również różnego rodzaju kolorowe filtry powodują, że poprawia nam się widoczność o zmroku lub z ograniczoną ilością światła.

Okulary taktyczne

Jako że okulary taktyczne przeznaczone są do stosowania przez żołnierzy na polu bitwy, przechodzą przez wiele restrykcyjnych norm. Dzięki temu wiemy, że są one w pełni bezpieczne także w innych zastosowaniach, gdzie należy chronić wzrok. Oprawki okularów taktycznych wykonywane są z ultralekkich i wytrzymałych tworzyw sztucznych takich jak wtopiony we włókno szklane nylon. Dzięki temu są one odporne na większość uszkodzeń mechanicznych oraz upadki. Niektóre, zaawansowane modele posiadają także niełamliwe soczewki, dzięki czemu mamy pewność, że doskonale sprawdzą się w każdych warunkach. Dlatego też okulary taktyczne mogą być wykorzystywane nie tylko przez wojsko, ale także miłośników sportów strzeleckich, ASG, AirSoftu, a nawet przez sportowców ekstremalnych. Doskonale sprawdzą się w terenie jako okulary do kolarstwa górskiego i enduro. Z okularów przyciemnianych, posiadających wysoki filtr UV oraz filtr polaryzacyjny zadowoleni będą także miłośnicy wycieczek wysokogórskich, narciarze czy osoby zajmujące się wspinaczką.

Jakie udogodnienia posiadają okulary taktyczne?

Okulary taktyczne, jako że mają sprawdzać się w każdych warunkach, wyposażone są w różnego rodzaju udogodnienia. Posiadają odpowiednio profilowane zauszniki, które nawet po wielu godzinach noszenia są niewyczuwalne. Również w połączeniu z kaskiem. Co więcej, posiadają szeroką gamę filtrów ochronnych, od filtrów UV, przez filtr polaryzacyjny, a także antyfog czy podnoszący odporność na zarysowania. To wszystko powoduje, że wymagają one odpowiedniej konserwacji, która nie zniszczy filtrów. Nie powinno się zatem stosować do ich czyszczenia agresywnych środków chemicznych, a nawet większości zwykłych takich jak płyn do naczyń czy mydło w płynie. Najlepiej trwałe zabrudzenia jak błoto zmywać czystą, letnią wodą. Następnie okulary należy dokładnie wysuszyć, unikając otwartych źródeł ciepła. W codziennym czyszczeniu wystarczy miękka szmatka dedykowana do okularów. Jeśli chcemy zadbać dodatkowo o ich bezpieczeństwo, warto dokupić dedykowany pokrowiec lub pojemnik do transportu, który będzie chronił je przed uszkodzeniami mechanicznymi.

 

 

pixelpixelpixelpixel