Darmowa dostawa od 50,00 zł

OCHRONNIKI SŁUCHU

( ilość produktów: 24 )

Ochrona słuchu na strzelnicy

Ochrona słuchu jest bardzo ważna podczas ćwiczeń na strzelnicy i w plenerze. Wystrzał z broni palnej może generować hałas na poziomie 130-170 dB. Tymczasem hałas 130 dB może być odczuwany jako bolesny, zaś dźwięki powyżej 160 dB mogą trwale uszkodzić słuch. Ponadto krótkotrwały huk o wysokim natężeniu, jaki wydobywa się z broni, to tzw. hałas impulsowy, który może prowadzić do uszkodzenia błony bębenkowej, a to z kolei prowadzi do nieodwracalnego niedosłuchu. Dlatego tak ważne jest, by zawsze mieć ochronniki słuchu na strzelnice. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na słuchawki ochronne aktywne, czy też pasywne ochronniki słuchu strzeleckie, najważniejsze by Twoje uszy miały ochronę przed hałasem.

Z tego względu warto zadbać o słuch na strzelnicy i zaopatrzyć się w ochronniki słuchu. Słuchawki na strzelnice warto zabierać zawsze, nawet gdy wybierasz się tam w towarzystwie przyjaciół lub znajomych, z którymi chętnie zamienisz kilka słów podczas treningu. Wówczas najlepiej sprawdzą się słuchawki ochronne aktywne. Oczywiście każda strzelnica powinna zapewniać słuchawki do strzelania, jeśli jednak jesteś stałym bywalcem strzelnicy lub strzelasz w plenerze, weź pod uwagę indywidualne ochronniki słuchu.

Pamiętaj, że jeśli zabierasz na strzelnicę lub zawody swoich bliskich, oni również powinni być zaopatrzeni w słuchawki ochronne, np. ochronniki słuchu aktywne. Nauszniki ochronne występują także w wersji dla dzieci. Ochronniki słuchu aktywne to najlepsze rozwiązanie, gdy wybierasz się na strzelnicę w większym gronie. Dlaczego warto wówczas postawić na aktywne ochronniki słuchu? Słuchawki aktywne tłumią hałas powyżej 82-85 dB, pozwalają jednak na swobodną komunikację z towarzyszami lub przełożonymi. Aktywne słuchawki strzeleckie to najbardziej zaawansowane rozwiązanie na rynku.

Jakie słuchawki ochronne wybrać? Które słuchawki na strzelnice będą najlepsze, a które ochronniki słuchu lepiej sprawdzą się w plenerze? Czy nauszniki ochronne to to samo co słuchawki ochronne? Czym są ochronniki słuchu aktywne? Czy słuchawki aktywne strzeleckie są warte swojej ceny? A może wybrać ochronniki słuchu douszne? Jeśli stoisz przed wyborem sprzętu takiego jak ochraniacze słuchu i nie wiesz, które słuchawki strzeleckie będą najlepsze dla Ciebie, skontaktuj się z obsługą naszego sklepu mailowo lub telefonicznie. Nasi doświadczeni konsultanci doradzą Ci, które słuchawki strzeleckie wybrać.

Ochronniki słuchu – jakie wybrać?

Jak już wiadomo ochrona słuchu na strzelnicy jest bardzo ważna. W naszym sklepie znajdziesz różnego rodzaju ochronniki słuchu na strzelnicę. Dobrze dobrane indywidualne ochronniki słuchu zapewnią Twoim uszom odpowiednią ochronę przed hałasem. Jakie słuchawki strzeleckie wybrać?

Ochronniki słuchu to dość szerokie pojęcie. Możemy je podzielić na słuchawki strzeleckie i zatyczki do uszu. Z kolei słuchawki ochronne dzielą się na słuchawki aktywne oraz pasywne.

Ochronniki słuchu douszne, czyli inaczej zatyczki do uszu lub stopery polecane są przy niższym natężeniu hałasu. Wielorazowe modele wykonane np. z silikonu można łatwo wyczyścić, dzięki czemu ochronniki słuchu posłużą przez długi czas. Jest to rozwiązanie stosunkowo tanie. Sprawdzi się u osób, które na strzelnicy bywają sporadycznie i nie są narażone na duży hałas. W takich przypadkach ochraniacze słuchu w postaci zatyczek będą wystarczającą ochroną słuchu.

Stałym bywalcom strzelnicy narażonym na duży hałas polecamy słuchawki ochronne, czyli nauszniki ochronne. Słuchawki do strzelania dzielą się na słuchawki ochronne aktywne oraz pasywne. Na pierwszy rzut oka trudno je rozróżnić – oba rodzaje wyglądają po prostu jak słuchawki na strzelnice. Różnią się jednak między sobą właściwościami. Słuchawki ochronne pasywne

wytłumiają wszystkie dźwięki otoczenia, również rozmowy towarzyszy czy odgłosy zwierzyny. Nauszniki ochronne powinny w całości zakrywać uszy swojego użytkownika. Tego typu słuchawki ochronne są wyposażone w pierścienie uszczelniające, które tłumią hałas i zapewniają wygodę użytkowania (dzięki nim słuchawki na strzelnicę nie uciskają uszu). Takie ochronniki słuchu strzeleckie sprawdzą się podczas ćwiczeń na strzelnicy.

Ochronniki słuchu aktywne to zaawansowany technologicznie sprzęt, który tłumi huk wystrzały, a jednocześnie pozwala słyszeć głosy towarzyszy, komendy podczas zawodów czy odgłosy zwierząt. Jest to możliwe dzięki elektronicznej rekonstrukcji dźwięków otoczenia. Niektóre słuchawki aktywne strzeleckie są wyposażone w mikrofon, który usprawni komunikację. Słuchawki strzeleckie aktywne działają na baterie. Ochronniki słuchu aktywne różnią się ceną w zależności od posiadanych funkcji. Tańsze modele można nabyć już za kilkaset złotych, z kolei najbardziej zaawansowane ochronniki słuchu aktywne to wydatek ponad 1000 zł. Aktywne ochronniki słuchu mogą pozostać na uszach cały czas – nie trzeba ich zdejmować, kiedy ktoś coś do nas mówi. Aktywne słuchawki strzeleckie okażą się niezastąpione podczas zawodów strzeleckich, polowań czy ćwiczeń na strzelnicy w gronie znajomych.

Słuchawki strzeleckie pasywne

Słuchawki ochronne pasywne mechanicznie odcinają narząd słuchu od hałasów. Każda strzelnica zapewnia (a przynajmniej powinna) swoim użytkownikom słuchawki do strzelania tego typu. Czy w związku z tym warto kupować własne słuchawki ochronne? Indywidualne ochronniki słuchu są bardziej higieniczne niż nauszniki ochronne oferowane przez strzelnicę. Nigdy nie ma pewności, kto ich używał przed nami oraz czy były odpowiednio zdezynfekowane.

Słuchawki ochronne pasywne są stosunkowo tanim rozwiązaniem. Kosztują znacznie mniej niż zaawansowane ochronniki słuchu aktywne. Jeśli pojawiasz się na strzelnicy okazjonalnie, nie bierzesz udziału w zawodach czy polowaniach, ochrona słuchu, jaką zapewniają pasywne ochraniacze słuchu będzie wystarczająca. W takim przypadku nie ma sensu dopłacać do zaawansowanego sprzętu, jakim są słuchawki aktywne.

Ochronniki słuchu pasywne tłumią wszystkie dźwięki. Nie tylko huk wystrzału, ale również rozmowy czy odgłosy zwierzyny. Z tego względu nie są dobrym rozwiązaniem podczas wyprawy na strzelnicę w towarzystwie przyjaciół czy zawodów strzeleckich. Na takie okazje zdecydowanie lepiej wybrać ochronniki słuchu aktywne. W przeciwnym razie będzie trzeba zdejmować ochraniacze słuchu za każdym razem, gdy ktoś coś do Ciebie mówi. Słuchawki aktywne strzeleckie zdecydowanie lepiej sprawdzą się również na polowaniach. Ochronniki słuchu pasywne sprawią, że nie będziesz słyszeć odgłosów zwierzyny, co zdecydowanie utrudni tropienie.

Nie każdy strzelec uczestniczy w polowaniach czy zawodach, w związku z tym nie każdy potrzebuje zaopatrywać się w ochronniki słuchu aktywne. Do ćwiczeń na strzelnicy z powodzeniem wystarczą pasywne słuchawki strzeleckie.

Pasywne ochronniki słuchu na strzelnice to nie tylko nauszniki ochronne, ale również ochronniki słuchu douszne w formie zatyczek. Tego typu ochronniki słuchu strzeleckie bywają nazywane również stoperami.

Warto pamiętać, że słuchawki na strzelnice powinno mieć również dziecko, jeśli towarzyszy dorosłemu np. na zawodach. Dla młodego kibica nie ma sensu inwestować w aktywne ochronniki słuchu, z powodzeniem wystarczą pasywne słuchawki na strzelnice.

Ciekawą opcją są również słuchawki strzeleckie pasywne z ręcznie sterowaną funkcją słuchania. Nie są one tak zaawansowane jak słuchawki ochronne aktywne, jednak pozwalają prowadzić rozmowę bez zdejmowania słuchawek z uszu. Wystarczy nacisnąć przycisk, który uruchomi funkcję słuchania. Warto rozważyć ten rodzaj ochrony słuchu, zwłaszcza że cena wciąż pozostaje atrakcyjna w porównaniu do sprzętu takiego jak aktywne słuchawki strzeleckie. Zdarzają się więc sytuacje, w których warto słuchawki strzeleckie aktywne zostawić bardziej wymagającym strzelcom i sięgnąć po prostsze rozwiązanie.

Słuchawki aktywne strzeleckie

Aktywne ochronniki słuchu wykorzystują nowoczesną technologię, by zapewnić swoim użytkownikom nie tylko ochronę słuchu, ale również wygodę. Słuchawki strzeleckie aktywne przypominają wyglądem zwykłe nauszniki ochronne. Aktywne słuchawki na strzelnice kryją wewnątrz elektronikę, która tłumi huk wystrzału, jednocześnie wzmacniając dźwięki otoczenia, takie jak odgłosy zwierząt czy komendy trenera. Na co jeszcze można liczyć, wybierając aktywne słuchawki na strzelnice?

Ochronniki słuchu aktywne różnią się między sobą poziomem wytłumienia niepożądanych hałasów oraz wzmocnieniem pozostałym dźwięków. Im bardziej zaawansowane technologicznie są słuchawki aktywne strzeleckie, tym wyższa ich cena. Słuchawki ochronne aktywne są również droższe niż inne ochronniki słuchu, takie jak pasywne słuchawki ochronne czy ochronniki słuchu douszne, jednak komfort użytkowania, jaki zapewniają, zdecydowanie jest wart tej ceny.

Ochronniki słuchu aktywne okażą się niezastąpione podczas polowań. Pasywne ochraniacze słuchu wygłuszają nie tylko huk wystrzału, ale również wszelkie inne dźwięki. Z tego względu myśliwy nie ma szans usłyszeć zwierzyny. Aktywne słuchawki strzeleckie sprawdzą się również podczas zawodów – umożliwiają słuchanie komend bez zdejmowania nauszników. To również świetny wybór dla osób, które chodzą na strzelnicę w większej grupie. Słuchawki aktywne pozwalają na swobodne prowadzenie rozmów z przyjaciółmi między oddawanymi strzałami. Ochronniki słuchu aktywne zasilane są na baterie.

Jeśli ważna jest dla Ciebie nie tylko ochrona słuchu, ale również komunikacja z trenerem, przełożonym czy towarzyszami, wybierz ochronniki słuchu, do których można podłączyć radiotelefon. Umożliwi on porozumiewanie się na odległość, np. podczas polowania. Wszystkim tym, którzy najlepiej skupiają się przy ulubionej muzyce, polecamy słuchawki do strzelania, umożliwiające podpięcie radia, odtwarzacza MP3 czy smartfona. Wówczas nauszniki ochronne nie tylko wytłumią hałas wystrzału, ale również umilą ćwiczenia dźwiękami ulubionej muzyki.

Indywidualne ochronniki słuchu pozwalają dostosować różne parametry do aktualnych potrzeb użytkownika. Regulacja głośności dźwięków z otoczenia, regulowana wysokość, zapamiętywanie ostatnich ustawień po wyłączeniu – słuchawki strzeleckie dostępne w naszym sklepie dopasują się do Twoich potrzeb.

Warto pamiętać, że ochronniki słuchu strzeleckie wypożyczane na strzelnicach to modele pasywne. Jeśli więc regularnie trenujesz strzelanie w większym gronie lub pod okiem trenera, świetnym rozwiązaniem okażą się aktywne ochronniki słuchu na strzelnice.

Słuchawki ochronne – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Indywidualne ochronniki słuchu powinny być jak najlepiej dostosowane do potrzeb użytkownika. Przeglądając słuchawki ochronne w naszym sklepie, zorientujesz się, że ochronniki słuchu pasywne różnią się między sobą, podobnie jak słuchawki aktywne. Aby z kategorii słuchawki strzeleckie wybrać te najlepsze dla siebie, należy najpierw przemyśleć swoje potrzeby.

Po pierwsze należy sobie zadać pytanie, gdzie i w jakich warunkach będą używane ochronniki słuchu. Do ćwiczeń na strzelnicy wystarczające będą pasywne słuchawki ochronne. Na polowaniach czy zawodach strzeleckich najlepiej sprawdzą się aktywne ochronniki słuchu. Słuchawki strzeleckie aktywne tłumią huk wystrzału, pozwalają jednak słyszeć dźwięki otoczenia.

Jeśli decydujesz się na ochronniki słuchu aktywne, pomyśl, jak zaawansowanego sprzętu potrzebujesz. Podczas zawodów czy ćwiczeń z trenerem sprawdzą się proste aktywne słuchawki strzeleckie. Z kolei na polowania w większej grupie warto mieć słuchawki ochronne aktywne, do których można podłączyć radio PMR, usprawniające komunikację.

Wybierając słuchawki do strzelania, można sobie zadawać pytanie, czy warto zapłacić więcej za lepszy model. Zarówno niedrogie pasywne ochraniacze słuchu, czy to nauszniki ochronne, czy też ochronniki słuchu douszne spełnią swoje zadanie jakim jest ochrona słuchu. Nie sprawdzą się jednak w sytuacjach, gdy strzelec musi słyszeć odgłosy z otoczenia. W takim przypadku lepiej zainwestować w ochronniki słuchu aktywne. Za słuchawki aktywne strzeleckie zapłacisz raz, a przez lata będziesz cieszyć się ich skutecznością i komfortem. Wygoda użytkowania, jaką dają ochronniki słuchu aktywne, z pewnością wynagrodzi jednorazowy wydatek.

Jeśli zamierzasz strzelać z broni długiej, warto by słuchawki strzeleckie miały ukośnie ścięte czasze. Dzięki temu broń nie będzie zawadzać o nauszniki ochronne. Wybieraj słuchawki na strzelnice z możliwością regulacji, by jak najlepiej dopasować je do kształtu swojej głowy.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz nie tylko różne ochronniki słuchu, ale również rozmaite akcesoria, jak np. wkładki higieniczne do słuchawek. Aby słuchawki ochronne spełniały swoje zadanie i chroniły uszy przed nadmiernym hałasem, należy raz na pół roku wymieniać w nich wkładki.

Jeśli wciąż masz wątpliwości, jakie słuchawki na strzelnice wybrać, możesz udać się do sklepu stacjonarnego i przymierzyć różne ochronniki słuchu strzeleckie lub zamówić kilka modeli do domu. Doświadczona obsługa naszego sklepu chętnie pomoże ci wybrać najlepsze ochronniki słuchu na strzelnice.

pixelpixelpixelpixel