Darmowa dostawa od 50,00 zł

KAMIZELKI

( ilość produktów: 237 )

Kamizelka wojskowa — najlepszy wybór w naszym sklepie

W asortymencie sklepu można znaleźć wiele rodzajów kamizelek, między innymi kamizelki taktyczne wojskowe, kamizelki taktyczne czy kamizelki ASG. Profesjonalne wyposażenie wojskowe wzbogacone o odpowiednią kamizelkę otwiera nowe możliwości i usprawnia pracę w terenie. Kamizelki dostępne na stronie to prawdziwe perełki dla kolekcjonerów sprzętu wojskowego, jak i do użytku podczas rekonstrukcji wojennych czy gier ASG.

Czytaj więcej

Kamizelka taktyczna - opis i zastosowanie

Taktyczna kamizelka to jeden z najwygodniejszych sposobów przenoszenia rzeczy, jednocześnie z łatwym dostępem do osprzętu, jak i z możliwością uwolnienia obu rąk. Obecnie na rynku dostępne są kamizelki taktyczne w kilku różnych rodzajach. Do najpopularniejszych należą: pasoszelki, Chest Rigi i Plate Carrier. Pasoszelki świetnie komponują się ze sprzętem leśnym, chociażby dlatego, że pozwalają na czołganie się oraz przyjmowanie wygodnej pozycji leżącej, ponieważ całe oprzyrządowanie jest umieszczone na bokach. Zapewniają także dobrą wentylację oraz są bardzo lekkie. Kamizelki typu Chest Rig posiadają odkryte plecy, a ładownice znajdują się na przedzie. Dzięki temu pozwalają na jednoczesne noszenie kamizelki oraz plecaka. Natomiast Plate Carrier to kamizelki w pełni zabudowane, ale z niedużymi wkładami balistycznymi, które chronią jedynie najważniejsze organy. Ładownice w nich są umieszczone z obu stron. Są idealnym wyważeniem pomiędzy mniejszymi kamizelkami a kamizelkami zintegrowanymi. Te natomiast charakteryzują się mocnym zabudowaniem, możliwością współpracy z pasami oporządzeniowymi oraz miejscem na wkłady balistyczne, mają bardzo dużą ładowność i dużą masę.

Kamizelka wojskowa kojarzy się z ciężkim i masywnym sprzętem, który już na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo niewygodny. Nic bardziej mylnego! Obszerne kamizelki krępujące ruchy to już przeszłość. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów sprzętu wojskowego, przeznaczonego do różnych celów. Klasyczne masywne kamizelki balistyczne mają za zadanie ochronę przed pociskami, natomiast kamizelki taktyczne ułatwiają pracę w terenie. Kamizelki taktyczne wyposażone są w wiele pomocnych uchwytów i kieszeni, dzięki czemu ręce pozostają całkowicie wolne. W asortymencie sklepu dostępne są również kamizelki specjalne stworzone dla służb mundurowych, jak policja czy straż graniczna oraz kamizelki ochronne do gry typu ASG.

Kamizelka balistyczna – gwarancja niezawodnej ochrony

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kamizelek, które służą jako dodatkowa ochrona, jak i ułatwienie pracy w terenie. Przykładowa kamizelka taktyczna wojskowa mająca za zadanie ochronę korpusu przed pociskami to kamizelki balistyczne. Najważniejszą zaletą takiego sprzętu jest kuloodporność. Po taki asortyment sięgają żołnierze na froncie, biorący udział w czynnych działaniach zbrojnych. Kamizelka balistyczna w całości obejmuje korpus i chroni go przed pociskami z możliwie jak największej liczby stron. Głównym zadaniem tego sprzętu jest ochrona zarówno klatki piersiowej, jak i pleców. Wśród cywilów często używana jest jako dodatkowe obciążenie podczas ćwiczeń i treningów, ponieważ jej masa oparta jest na korpusie, dzięki czemu ręce pozostają wolne.

Kamizelki balistyczne wyposażone są w kieszenie i uchwyty dostosowanie do zaczepienia jak największej ilości oporządzenia. Szybki i intuicyjny dostęp do zapasowych magazynków czy granatów gwarantuje przewagę nad przeciwnikiem. Na froncie opóźniony czas reakcji może mieć najwyższą cenę, dlatego niezbędne jest profesjonalne wyposażenie dostosowane do najcięższych warunków. Kamizelki przystosowane są do przenoszenia dużej ilości ładunków oraz łatwemu zaczepieniu dodatkowych toreb czy pokrowców.

Najlepsze modele kamizelek wyposażone są w różnego rodzaju pasy zaciskające i rzepy, aby jak najbardziej dopasować się do ciała żołnierza. Kamizelka powinna mocno przylegać do ciała, aby być jak najbardziej zsynchronizowana z naturalnymi ruchami. Dopasowana kamizelka ułatwia poruszanie się w ciasnych przestrzeniach czy szybkie czołganie. Przy wyborze odpowiedniej kamizelki warto również zwrócić uwagę na ilość kieszeni i pasów mocujących. Oddychająca wyściółka, znajdująca się między innymi w modelu Condor Sentry Plate Carrier zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza i odprowadzenie potu.

Kamizelki wojskowe

Wśród kamizelek taktycznych dużą popularnością cieszą się przede wszystkim kamizelki woskowe oraz te stylizowane na aktualnym oporządzeniu różnych armii. Głównie dlatego, że posiadają one sporo ciekawych rozwiązań. Większość z nich posiada bowiem system mocowania MOLLE, który umożliwia montaż dowolnego oporządzenia na kamizelce. Dzięki temu w łatwy sposób można dowolnie skonfigurować ułożenie sprzętu na kamizelce, montując ładownice dedykowane do posiadanej repliki ASG, dodatkową apteczkę, kieszenie cargo czy bukłak na wodę. Dlatego też podczas wybierania kamizelki nie należy się sugerować tym, co posiada ona w zestawie, ponieważ można bardzo łatwo wymienić całość lub część zawartości. Sama możliwość personalizacji dodatkowo podnosi użyteczność kamizelki, co więcej, niektóre modele są kompatybilne z pasami do oporządzenia oraz plecakami, co pozwala na skompletowanie pasującego do siebie pełnego systemu nośnego, który sprawdzi się na przykład podczas kilkudniowych ćwiczeń.

Kamizelka taktyczna wojskowa to niezbędny element wyposażenia żołnierskiego. W asortymencie naszego sklepu militarialodz.pl znajdują się zarówno nowe, jak i używane kamizelki. Kamizelki z drugiej ręki pochodzą z demobilu, czyli magazynów wojskowych wielu armii. Oryginalny sprzęt wojskowy udostępniony dla ludności cywilnej to prawdziwe perełki. Armie brytyjskie, polskie, niemieckie czy amerykańskie oddają nadwyżki magazynowe lub sprzęty pozostałe po demobilizacji do użytku cywilnego. Kamizelka taktyczna demobil to gwarancja oryginalnego sprzętu, mogącego służyć jako uzupełnienie unikatowej kolekcji lub praktycznego użytkowania. Kamizelki wojskowe demobil to sprzęt zaprojektowany i przygotowany z największą dbałością o niezawodną jakość. Dodatkową wartość stanowi element oryginalności i unikatowości, ponieważ każda rzecz pochodząca z demobilu to kawałek historii.

Kamizelki militarne

W naszym sklepie dostępne są kamizelki militarne w różnym kroju oraz kolorystyce. Oprócz tradycyjnych, dostępnych w kolorze czarnym, oliwkowym, coyote i khaki posiadamy również kamizelki w różnych maskowaniach wojskowych, jak multicam, doutch camo, czy wz. 93. Kamizelki taktyczne wykonywane są z najwyższej jakości materiałów, dlatego bez problemu znajdziesz wersję wykonaną z cordury, nylonu czy poliestru. Większość kamizelek posiada rozmiar uniwersalny, a dopasowywane są do rozmiaru posiadacza poprzez szereg regulacji opartych o pasy nośne, klamry oraz sznurki. W ofercie naszego sklepu posiadamy także dodatkowe ładownice, kieszenie oraz pozostałe elementy, które mogą służyć do indywidualizacji posiadanej kamizelki, dlatego też zachęcamy do zapoznania się z całym naszym asortymentem.

Kamizelka taktyczna policja

Kamizelki taktyczne znajdują swoje zastosowanie również w szeregach służb specjalnych. Tego typu produkty sprzedawane są wyłącznie funkcjonariuszom służb mundurowych, w celu ograniczenia oszustw związanych z podszywaniem się pod pracowników mundurowych. Kamizelka taktyczna policja to sprzęt dopasowany do potrzeb służb specjalnych. Funkcjonariusze policyjni codziennie narażeni są na niebezpieczne i nieprzewidywalne sytuacje, dlatego muszą posiadać pod ręką wszystkie niezbędne przedmioty. Profesjonalne kamizelki wyposażone są w kieszenie do przechowywania zapasowych magazynków, uchwyty do bezpiecznego zaczepienia pałki policyjnej czy pasa do przypięcia broni.

Kamizelka taktyczna czarna policyjna przystosowana jest do wielu funkcji. W asortymencie znajdą Państwo kamizelki maksymalnie wyposażone dla pracowników służb specjalnych oraz takie przystosowane dla policjantów pracujących w łagodniejszych warunkach, bezpośrednio niezagrażających życiu. Profesjonalne i najlepiej wyposażone kamizelki posiadają wiele udogodnień, usprawniających pracę na służbie. Kamizelka czarna OP IWO-HEST to jedna z najlepiej zaprojektowanych kamizelek policyjnych na rynku. Ma ona przymocowane futerały na broń czy krótkofalówki, kieszenie na dokumenty identyfikacyjne czy niezbędne opatrunki oraz kieszenie na zapasowe ładunki i kajdanki. Tak zaprojektowana kamizelka wymaga dogłębnego zapoznania się z jej zawartością, aby usprawnić pracę policjantów i maksymalnie skrócić czas reakcji.

W asortymencie naszego sklepu dostępne są również kamizelki policyjne typu Sylmiet, przystosowane do łagodniejszych warunków pracy. Kamizelki zaopatrzone są w pasy i rzepy, ułatwiające dopasowanie jej do indywidualnej figury. Ciasno przylegająca kamizelka gwarantuje większą swobodę ruchu oraz szybszy czas reakcji. Idealnie dopasowana garderoba nie ma prawa zahaczyć się o wystające elementy. Kamizelka typu Sylmiet ma niezbędne kieszenie i futerały oraz uchwyty na latarkę czy radiostację. Aby zapewnić długotrwałość i niezawodność kamizelek, producenci zalecają jej ręczne pranie w letniej wodzie, bez użycia silnych detergentów i środków zmiękczających.

Kamizelka ASG - najlepsze wyposażenie podczas gry

Gra zespołowa ASG to imitacja działań wojennych z użyciem plastikowej amunicji o średnicy 9 mm. Na pierwszy rzut oka rozgrywki mogą przypominać popularną dyscyplinę, jaką jest paintball, lecz zawodnicy ASG nie używają farb oraz używają znacznie mniejszych pocisków. Rozgrywki w Air Soft Gun przypominają prawdziwe działania zbrojne, służą ku temu imitacje broni palnych i profesjonalne stroje kamuflujące. Gra Air Soft Gun jest w pełni bezpieczna i legalna, choć jak w przypadku każdej rozgrywki, mogą zdarzyć się wypadki.

Odpowiednie wyposażenie jak kamizelka asg czy hełm to element wizerunkowy i taktyczny oraz zabezpieczenie przed siłą pocisku. Kamizelka taktyczna ochronna przystosowana do rozgrywek w Air Soft Gun wykonana jest z lekkich i wygodnych materiałów, które są w stanie ochronić ciało przed wystrzelonym pociskiem. Kamizelki taktyczne ASG mogą być używane również przez zawodników paintballu. Lekkie ubranie posiada wiele kieszonek na niezbędne produktu. Szybki i intuicyjny dostęp do map, latarki czy dodatkowej amunicji gwarantuje przewagę nad przeciwnikiem.

Kamizelki utrzymane są w naturalnej kolorystyce i wzorach typu moro, dzięki czemu stanowią one element taktyczny. Takie kolory zapewniają doskonały kamuflaż, który jest niezbędny podczas militarnych gier zespołowych. Produkty z naszego sklepu to starannie wyselekcjonowany asortyment najwyższej jakości

pixelpixelpixelpixel