Darmowa dostawa od 50,00 zł

M95 RANGER PUUKKO: NÓŻ Z MODELU M95 PRZEZNACZONY DLA PASJONATÓW SURVIVALU, MYŚLISTWU I BUSHCRAFTU

2024-03-05
M95 RANGER PUUKKO: NÓŻ Z MODELU M95 PRZEZNACZONY DLA PASJONATÓW SURVIVALU, MYŚLISTWU I BUSHCRAFTU

Bezpieczny, wygodny w użyciu i skuteczny - to cechy, które definiują dobry nóż. Jeśli dodamy do tego solidną rękojeść, ostrze efektywnie tnące materiał, oraz porządne etui, otrzymamy idealne narzędzie dla miłośników militariów, bushcraftu, myślistwa i survivalu – M95 Ranger Puukko.

 

 

 

 

 

Ostrze Model M95 charakteryzuje się ostrzem o długości 15 centymetrów. Jest ono ostre, utrzymuje krawędź przez długi czas i łatwo można je naostrzyć. Co istotne, stal węglowa, podatna na korozję, została doskonale zabezpieczona różnymi rodzajami powłok, poprawiającymi jej wytrzymałość na warunki atmosferyczne.

Wersja standardowa ostrza posiada powłokę z PTFE, znanej również jako Teflon. Chroni stal przed korozją, zmniejsza tarcie i ułatwia utrzymanie ostrza w czystości. Dodatkowo, powłoka spełnia standardy certyfikacji bezpieczeństwa żywności, co docenią ci, którzy używają noża do obróbki jadalnych surowców, takich jak dziczyzna czy ryby.

Rękojeść Ergonomiczna rękojeść M95 Ranger Puukko została zaprojektowana tak, aby zachować swoje funkcje niezależnie od warunków. Dzięki swojej fakturze, chwytowi i przyjemnemu dotykowi, rękojeść ta pewnie trzyma się w dłoni, nawet gdy ta jest mokra. Materiał, z którego wykonano rękojeść (TPV - termoplastyczny wulkanizat), nie wchłania wilgoci, nie jest podatny na działanie substancji chemicznych, a także nie ulega zmianom temperatury.

 

Etui M95 Ranger Puukko wyróżnia się innowacyjnym rozwiązaniem etui o nazwie EasyLock. Nóż stabilnie osadzony w pochwie, a jednocześnie łatwy do jednoręcznego wyciągnięcia, to jedna z najważniejszych zalet tego modelu. Pętla na pas, pokryta rzepem, jest kompatybilna z systemami MOLLE i PALS, co daje wiele opcji noszenia noża - na pasku, kamizelce czy na pasach plecaka. Etui umożliwia także noszenie w pozycji poziomej i odwróconej.

M95 Ranger Puukko dostępny jest w trzech wariantach etui: kompozytowym, skórzanym i kydexowym. Kompozytowe etui wykonane z plastiku jest odporne na wilgoć i dostępne od razu w wersji uniwersalnej dla obu rąk. Skórzane etui to tradycyjna opcja, z oddzielną wersją dla osób leworęcznych. Kydexowe etui, choć pozbawione mechanizmu EasyLock, zapewnia pewne trzymanie noża i jest dostosowane zarówno dla prawo-, jak i leworęcznych użytkowników.

 

Specyfikacje:

  • Ostrze: stal węglowa 80CrV2, długość 15 cm
  • Rękojeść: termoplastyczny elastomer (TPE)
  • Waga: 200 g
  • Długość: 25 cm

Czymś, co wyróżnia M95 Ranger Puukko spośród innych noży, jest równowaga między trwałością, funkcjonalnością a prostotą obsługi. Dlatego też warto zastanowić się, czy taki nóż jest nam potrzebny. Czy to narzędzie zaspokoi nasze potrzeby w dziedzinie bushcraftu, myślistwa czy survivalu? A może znajdzie zastosowanie w codziennych sytuacjach? Odpowiedź zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb, ale jedno jest pewne - M95 Ranger Puukko to niezawodny towarzysz w każdej przygodzie na świeżym powietrzu. Zdecyduj się na jakość, funkcjonalność i tradycję - zdecyduj się na M95 Ranger Puukko!

Polecane

pixelpixelpixelpixel