Darmowa dostawa od 50,00 zł

Poznaj niezbędny sprzęt outdoor i przygotuj się na każdą wyprawę!

2022-06-30
Poznaj niezbędny sprzęt outdoor i przygotuj się na każdą wyprawę!

Każda dłuższa chwila spędzona „pod chmurką” przynosi ze sobą niepewność. Nie chodzi o to, że natura jest niebezpieczna – jest po prostu nieobliczalna! Dlatego warto postawić na przydatne akcesoria outdoor, które dobrze mieć zawsze przy sobie. Pod tą nazwą kryje się szereg produktów: od tych przeznaczonych do higieny, opatrunków, aż po plecaki czy kuchenki turystyczne. Poznaj pełną gamę produktów, które okażą się nieocenione w survivalu, bushcrafcie, off-roadzie lub wyjeździe na ryby!

W co się spakować?

Podstawowym wyposażeniem każdego człowieka, który kocha aktywność związaną z pobytem na łonie natury jest plecak, do którego wędrowcy pakują całe wyposażenie. Przede wszystkim powinien być pojemny oraz wygodny – w końcu będzie na plecach przez dłuższy czas. Kolejny parametr, na który kupujący koniecznie musi zwrócić uwagę to materiał, który będzie odporny na uszkodzenia w trudnych warunkach eksploatacji. W naszej ofercie znajdują się plecaki najnowszej generacji różnej pojemności, wyposażone w wiele przegród oraz nowoczesnych udogodnień.

Quo vadis – dokąd zmierzasz?

Ciężko jest wędrować przed siebie w bliżej nieokreślonym kierunku. Szczególnie że najczęściej trasy piesze mają wyznaczony cel. Podstawową metodą orientacji w terenie dla osób, które korzystają z tradycyjnych map papierowych, jest kompas. Wyznacza zawsze kierunek północny, co ułatwia orientację w terenie. W ofercie naszego sklepu znajdują się takie urządzenia w różnej formie – niektóre przypominają zegarki naręczne, inne są przeznaczone do używania wraz z mapą, a kolejne z nich to wyroby typowo wojskowe.Zwolennicy nowoczesnych technologii zapewne chętniej sięgną po podręczne nawigacje, z wgranymi mapami pieszymi. Najpopularniejszą serią tego typu GPS-ów jest eTrex od Garmina, która jest obecna na rynku od dwudziestu lat. Umożliwiają wgranie własnych map na karcie pamięci, mają wbudowany kompas, obsługują kilka standardów geolokalizacji, a także działają na zwykłe baterie AA – co znacznie ułatwia ich wymianę na nowe w plenerze.

Gotowanie na dwa sposoby

Jak wiadomo, możliwości jest kilka, ale z grubsza podzielić je można na te cywilizowane i „barbarzyńskie”. Do pierwszej grupy zalicza się przyrządzanie posiłków z wykorzystaniem kuchenek turystycznych. W naszej branży są to najczęściej produkty składane, wykorzystujące specjalny rodzaj paliwa lub niewielkich rozmiarów butle gazowe. Dostępne są także szybkie podgrzewacze posiłków, wykorzystywane powszechnie w armiach zawodowych.Inną możliwością jest zebranie drewna i rozpalenie ogniska, pamiętając przy tym o wszystkich wymogach bezpieczeństwa. Tutaj nieodłączne jest solidne źródło ognia, które nie zawiedzie w kluczowym momencie. Krzesiwa nie każdemu przypadną do gustu, a można u nas kupić także specjalne zapałki. Nie gasną nawet przy bardzo silnym wietrze, natomiast specjalny pojemnik chroni je przed przypadkowym zawilgoceniem.

Schronienie na noc

Rzecz jasna każdemu podróżnikowi przyda się schronienie na noc, które będzie ochroną przed wiatrem czy deszczem. Warto wziąć ze sobą tarp, który jest wygodnym i prostym do rozłożenia schronieniem biwakowym. W sprzedaży dostępne są różne warianty kolorystyczne, jednak najlepiej sprawdzą się te w barwach moro. W cieplejsze dni lepiej sprawdzi się zwyczajny hamak, który można rozwiesić w dogodnym miejscu. Przy nim niezbędna okaże się specjalistyczna moskitiera – owady przestaną wówczas być problemem. Kolejną opcją dostępną od ręki w sklepach jest śpiwór lub mata pompowana. W połączeniu z płachtą biwakową sprawdzi się także jako zabezpieczenie przed deszczem, dodatkowo chroniąc przed wychłodzeniem organizmu. Większość modeli pomieści dwie osoby, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca w bagażu podręcznym. Zaoszczędzona w ten sposób przestrzeń to miejsce na kolejne przydatne gadżety!

Smaczne weki

Szczelnie zamknięte w puszkach konserwy charakteryzują się gotowością do spożycia oraz długą datą ważności. Najczęściej składają się z solidnej porcji mięsa, która zapewnia największy zastrzyk energii. Czasem dodaje się do nich odrobinę warzyw. W naszej ofercie znajdują się ponadto gotowe posiłki wojskowe, które są niezwykle proste w przygotowaniu. Ponadto w czasie wypraw świetnie sprawdzają się także produkty suszone, w tym wołowina. Ten pomysł został zaczerpnięty z kultury Indian, którzy właśnie w ten sposób konserwowali mięso. Warto również zafundować sobie odrobinę przyjemności, czyli zaopatrzyć się w specjalnie pakowane słodycze.

Szybka pomoc medyczna

Trudno wybierać się w las lub góry bez podstawowego pakietu lekarstw czy opatrunków. Za obowiązkowe wyposażenie należy uznać apteczkę, gdzie znajduje się podstawowy pakiet medykamentów, bandaży, opatrunków, strzykawek oraz preparatów dezynfekcyjnych. W naszym asortymencie znajdują się różnie wyposażone zestawy oraz wkłady uzupełniające zawartość. Przed wychłodzeniem mogą ochronić zarówno podręczne ogrzewacze do rąk czy stóp, jak i używane powszechnie przez służby ratownicze koce termiczne.

pixelpixelpixelpixel