Darmowa dostawa od 50,00 zł

PISTOLET ASG

( ilość produktów: 7 )

Pistolet do ASG (Airsoft Gun) to replika palnej broni, która strzela kulkami ASG za pomocą sprężonego powietrza, sprężonego gazu, sprężyny lub innych mechanizmów napędowych. Pistolety do ASG są powszechnie używane w sportach ASG, treningach taktycznych oraz w celach rekreacyjnych. ASG pistolety dostępne w naszym asortymencie są wykonane z aluminium lub metalu i są replikami różnych modeli prawdziwych pistoletów, w tym pistoletów wojskowych, policyjnych, sportowych, czy historycznych. Pistolety do ASG są dostępne w różnych kalibrach i mogą mieć różne mechanizmy napędowe, takie jak elektryczne, gazowe, sprężynowe, czy CO2.

Pistolety do ASG mogą być stosowane zarówno do strzelania z bliska, jak i na średnie odległości, w zależności od mocy, celu i rodzaju strzeleckich zastosowań. Są one popularne wśród graczy ASG jako dodatkowa broń do walki w krótkich dystansach, ale mogą być również używane jako narzędzie do treningu celności strzałów czy do zabawy na strzelnicach ASG.

Jakie są rodzaje pistoletów ASG?

  • Elektryczne (AEP - Automatic Electric Pistols):

Pistolety AEP są zasilane akumulatorem i działają na zasadzie podobnej do replik elektrycznych karabinków. Mają one silnik elektryczny, który napędza mechanizm strzelania. Pistolety AEP są często wybierane ze względu na swoją wydajność i stałą prędkość strzału.

  • Gazowe (GBB - Gas Blowback Pistols):

Pistolety GBB wykorzystują sprężony gaz (najczęściej propan lub dwutlenek węgla) do napędu mechanizmu strzelania. Mają one system odrzutu zamka, który sprawia, że działają bardziej realistycznie niż pistolety elektryczne. Są one popularne wśród zaawansowanych graczy ASG ze względu na swoje realistyczne działanie i odrzut.

  • Sprężynowe:

Pistolety sprężynowe działają za pomocą sprężyny, która jest naciągana ręcznie przed każdym strzałem. Są one proste w konstrukcji, tanie i niezawodne, ale mają najniższą prędkość strzału spośród wszystkich rodzajów pistoletów ASG.

  • Pistolety ASG CO2:

Pistolety ASG działają także na kapsułki CO2 jako źródło energii. Zapewniają one wysoką moc i realistyczny odrzut, ale kapsułki CO2 są nieco mniej wydajne niż sprężony gaz.

Oferujemy pistolety do ASG w różnych modelach i kalibrach, od replik pistoletów wojskowych i policyjnych po modele sportowe i historyczne. Mogą być one również dostosowane do różnych stylów gry i preferencji strzeleckich.

Na co zwrócić uwagę wybierając pistolet do ASG?

Jeśli planujesz kupić ASG pistolet, zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii:

  • Rodzaj repliki:

Istnieje wiele rodzajów replik ASG, takich jak karabinki, pistolety, strzelby, czy snajperki. Wybierz rodzaj repliki, który najlepiej odpowiada Twoim preferencjom strzeleckim i celowi użytkowania.

  • Moc:

Moc repliki ASG może się różnić w zależności od rodzaju i mechanizmu napędowego. Jeśli chcesz korzystać z repliki na zawodach ASG, upewnij się, że spełnia ona wymagania co do mocy strzału ustalone przez organizatorów.

  • Mechanizm napędowy:

Repliki ASG mogą być napędzane sprężonym powietrzem, sprężonym gazem, sprężyną lub silnikiem elektrycznym. Wybierz airsoft pistolet, który najlepiej odpowiada Twoim preferencjom strzeleckim, budżetowi i celowi użytkowania.

  • Materiał wykonania:

Repliki ASG mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak tworzywa sztuczne, metal, czy aluminium. Modele wykonane z metalu są bardziej solidne i trwalsze, ale mogą być też cięższe. Niemniej jest to dobry wybór ze względu na odporność na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne.

  • Kaliber i waga kulek:

Upewnij się, że airsoft pistolet jest kompatybilny z kulkami ASG o odpowiednim kalibrze i wadze, które planujesz używać. Wybierz kaliber i wagę kulek odpowiednią do Twojego stylu gry i preferencji strzeleckich.

Jak działa pistolet ASG? Krótka instrukcja

Pistolet ASG działa na zasadzie napędu mechanicznego lub gazowego. W przypadku napędu mechanicznego replika jest zasilana przez sprężynę, która napina się przed każdym strzałem, a następnie uwalnia się, wystrzeliwując kulę ASG. Natomiast w przypadku napędu gazowego, replika wykorzystuje sprężony gaz lub CO2, który jest uwalniany podczas strzału, napędzając kulę ASG. Pistolet ASG jest zazwyczaj wyposażony w magazynek i mechanizm spustowy. Zasadniczo pistolety ASG działają na podobnych zasadach jak ich odpowiedniki palnej broni. Mechanizm spustowy umożliwia strzelanie przez naciśnięcie spustu, a magazynek przechowuje kule ASG, które są ładowane przed każdym strzałem. Możesz oddać tyle strzałów, na ile pozwala pojemność magazynka.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem pistoletów ASG!

pixelpixelpixelpixel