Darmowa dostawa od 50,00 zł

NEUTRALIZATORY GAZU

( ilość produktów: 5 )

Neutralizator gazu pieprzowego

W przypadku użycia gazu pieprzowego pojawia się silna reakcja bólowa oraz podrażnienie skóry i błon śluzowych. Dzieje się tak dlatego, że głównym składnikiem gazu pieprzowego jest kapsaicyna, czyli alkaloid powodujący silne podrażnienie skóry. W przypadku rozpylenia gazu pieprzowego w sprayu w pomieszczeniu zamkniętym lub podczas nieumiejętnej próby użycia gazu pieprzowego może dojść do niezamierzonej reakcji, czyli porażenia osoby używającej gaz lub osób postronnych. W takim wypadku powinno użyć się dedykowanego środka znanego jako neutralizator gazu pieprzowego. W ofercie naszego sklepu posiadamy neutralizatory różnego typu, które doskonale radzą sobie nawet z najsilniejszym gazem. Neutralizatory mogą występować w różnej formie, jednakże najpopularniejsze są neutralizatory w płynie lub sprayu, które można użyć bardzo łatwo. Wystarczy przemyć nimi twarz oraz podrażnione strefy (nie pocierać) lub namoczyć neutralizatorem chusteczkę, a następnie przyłożyć ją do twarzy.

Chusteczka dekontaminacyjna

Inną, równie skuteczną metodą neutralizacji gazu pieprzowego jest chusteczka dekontaminacyjna. Jest to chusteczka wykonana z delikatnego materiału nasączona wyciągiem z ziół, które mają działanie neutralizujące kapsaicynę oraz inne drażniące substancje chemiczne. Jest skuteczna zarówno na gaz pieprzowy, jak i gaz łzawiący. W celu jej użycia należy rozpakować ją ze szczelnego opakowania, a następnie delikatnie przetrzeć twarz, najlepiej kilkukrotnie. Chusteczki nie należy dociskać ani tym bardziej pocierać nią oczu. W celu pełnej neutralizacji konieczne może być użycie więcej niż jednej chusteczki dekontaminacyjnej. Gdy skutki użycia gazu zaczną ustępować, należy przemyć twarz dużą ilością wody, co dodatkowo pozwoli na pozbycie się pozostałości gazu z twarzy. Opakowanie, w którym jest chusteczka, ma niewielki rozmiar, dzięki czemu możemy nosić ją w kieszeni, nerce, portfelu lub w każdym innym łatwo dostępnym miejscu. Chusteczki te posiadają atest PZH oraz są przebadane pod kątem dermatologicznym.

Chusteczki neutralizujące gaz pieprzowy

W przypadku zakupu gazu pieprzowego do obrony warto od razu zakupić chusteczki neutralizujące gaz pieprzowy. Ich cena jest niewielka, dlatego warto wziąć od razu kilka sztuk. Taki zapas może uratować grupę ludzi, gdy na przykład gaz zostanie rozpylony przypadkowo w pomieszczeniu zamkniętym. Jak jednak postąpić, gdy nie posiadamy środków do neutralizacji gazu pieprzowego? Możemy użyć wyjątkowo domowych sposobów na neutralizację gazu pieprzowego. Pierwszym z nich jest mocne zwilżenie twarzy silnym strumieniem zimnej wody. W przypadku, gdy nie mamy dostępu do kranu może być użyta w tym celu woda mineralna. Z gazami pieprzowymi na kapsaicynie dobrze radzi sobie także mleko. Można nim przemywać twarz a po przemyciu zrobić okład z chusteczki nasączonej mlekiem. Jednak należy uważać na oczy i ich okolice. Do przemywania oczu najlepszym rozwiązaniem jest natomiast sól fizjologiczna, którą można zakupić w każdej aptece.

pixelpixelpixelpixel